terazmuzyka.pl
Newsy 3262V  
rf | 11 września 2019
19

Lars Ulrich (Metallica): „Reload” zawiera nasze najlepsze utwory

Kiedy w 1998 roku rozmawialiśmy z perkusistą Metalliki wyraził dość ciekawą opinię na temat niektórych płyt.

W 1998 roku Lars Ulrich udzielił wywiadu dla „Tylko Rocka”, w którym został zapytany o ulubioną i najmniej lubianą płytę Metalliki. Jego odpowiedź może nieco zaskakiwać.

Metallica znowu zagrała z orkiestrą. Zobacz fragmenty koncertu

Lars Ulrich przyznał, że jego ulubioną płytą Metalliki jest „Reload”. Dlaczego?

Moim zdaniem zawiera najlepsze nasze utwory. A i brzmi lepiej niż inne nasze płyty.

Z kolei zapytany o najgorszą płytę, wskazał „... And Justice For All”, uzasadniając:

Bo nie da się jej słuchać. Ja w każdym razie nie mogę jej słuchać. Brzmi okropnie. (...) Uważam, że utwory, które na niej się znalazły, są za długie, zbyt wiele się w nich dzieje. To zbyt progresywna płyta. A brzmienie jest zbyt zimne.

Cały wywiad z Larsem Ulrichem możecie znaleźć w Wydaniu Specjalnym poświęconym Metallice. Ponadto na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo dostępne jest w kioskach a także w naszym sklepie w cenie 19,99 PLN.

A Wy co myślicie o tych płytach? Czy rzeczywiście „Reload” należy do najlepszych płyt Metalliki? A może podzielacie zdanie Larsa odnośnie „Justice”?

Komentarze (19)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Czerwczyk [94.42.***.***] dodano: 11.09.2019, 16:18 #1
To był 1998 rok, więc świeżo po wydaniu ReLoad. Z reguły zespoły bardzo pozytywnie odnoszą się do swoich najnowszych dokonań. Co do AJFA to uważam ją za świetną płytę, poza brzmieniem oczywiście (brak basu) ale to już jak mówi legenda ludowa akurat jest sprawka Larsa Uśmiech
Burger White [83.26.***.***] dodano: 11.09.2019, 16:42 #2
kolejny ze swoimi najlepszymi rzeczami w życiu, wcześniej ozzy, teraz ulrich, i na co komu nowy album Metalliki, czy master of puppets, jak można sobie kupić reload, czyli największe opus magnum tego zespołu, a memory remains to prawdopodobnie największy przebój, prawdziwy thrash metal!!
Pokaż odpowiedzi (2)
Mack [79.191.***.***] dodano: 11.09.2019, 17:32 #5
Nie lubi AJFA, bo najlepiej tam zagrał w całej dyskografii i mu się po prostu chciało.
Cynik [5.173.***.***] dodano: 11.09.2019, 19:17 #6
Wyobrazcie sobie teraz jakby brzmiało AJFA nagrane od nowa instrumentalnie ze zmiksowanym oryginalnym wokalem. Majstersztyk kompozycyjny i energetyczny.
Pokaż odpowiedzi (1)
Mantas [31.42.***.***] dodano: 11.09.2019, 22:40 #8
Myślę że powinniście zmienić nazwę na "Teraz Metallica".
Bardzo szanuje Metallice, wychowałem się na ich muzyce, ale chyba trochę przesadzacie z ilością materiałów o zespole. A ten materiał to już szukanie na siłę czegoś, co wypełni stronę newsów.
Czy naprawdę nie ma innych zespołów na świecie które z kolei uporczywie omijacie ( The Cult, Voivod, Queensryche, Helloween, Accept Saxon)
Pokaż odpowiedzi (1)
CozzY [109.41.***.***] dodano: 12.09.2019, 02:15 #10
Lars mówi dlaczego nie lubi AJFA i w uzasadnieniu wymienia jej największe zalety :-)
anowak [176.115.***.***] dodano: 12.09.2019, 02:19 #11
Najlepszym albumem mety jest IMHO Load. A Reaload to są odpady po sesji nagraniowej Load. Lars w 1998r. mógł sobie mówić, że Reload to ich najlepszy album, ale mówił tak nie dlatego, że tak uważał, tylko zaklinał rzeczywistość, żeby zwiększyć sprzedaż Reload.
Fab [84.209.***.***] dodano: 12.09.2019, 06:13 #12
To mówi Lars, najlepszy perkusista...w Metallica
Szewczyk Dratewka [95.40.***.***] dodano: 12.09.2019, 07:12 #13
Lars powinien zostać wykopany z Metallica po wydaniu Black Album. Wtedy byłaby szansa na właściwy rozwój tego zespołu.
Z lepszym perkusistą byliby prawdziwym zespołem wszechczasów, a nie tylko ulubieńcami mainstreamu.
Pokaż odpowiedzi (3)
FOK [178.217.***.***] dodano: 12.09.2019, 07:22 #17
Nie no Lars, najlepsze to Lulu było!
Pokaż odpowiedzi (1)
Damcio [79.185.***.***] dodano: 12.09.2019, 10:32 #19

Moją ulubioną płytą jest AJFA a utwór One to bomba energii dla mnie już od tylu lat