terazmuzyka.pl
Newsy 6853V  
mg | 11 maja 2017
8

Lars Ulrich wskazuje, kto mógłby go zastąpić w Metallice

Lars Ulrich nie odchodzi z Metalliki, ale jeden z dziennikarzy stacji radiowej 98 Rock zapytał go, kogo – czysto teoretycznie – widziałby na swoim miejsce w zespole.

O tym, jak silną pozycję w Metallice ma Lars Ulrich wie chyba każdy. Nie chodzi tylko o jego perkusyjne umiejętności, ale niezwykłą smykałkę do prowadzenia biznesu. Świetne wyniki finansowe zespołu w ostatnich latach to zasługa przede wszystkim niewysokiego perkusisty.

Lars Ulrich (Metallica) odpowiada na hejt i krytykę perkusyjnych umiejętności

Nic zatem dziwnego, że trudno wyobrazić sobie zespół bez swojego lidera. Mimo wszystko dziennikarze stacji radiowej 98 Rock z Baltimore zapytali Larsa Ulricha, kogo widziałby na swoim miejscu w Metallice:

Gdybym mógł wybierać i musiałbym słyszeć, że ktoś bębni za riffami Jamesa [Hetfielda – przyp. mg.], to widziałbym w tym miejscu Phila Rudda [ex-AC/DC]. Ma swoje wyjątkowe brzmienie, które go wyróżnia... Dodatkowo jest on źródłem mojej największej inspiracji, gdy odeszliśmy od super-progresywnego brzmienia, do szalonych rzeczy po „Justice” – jak tworzyliśmy „Black Album” i „Load”. Wtedy chodziło bardziej o rytm, riffy, czucie i tak dalej. Phil Rudd jest na szczycie mojej listy. Usłyszeć jak Rudd gra przy riffach Jamesa – byłoby super.

Phil Rudd nie jest członkiem zespołu AC/DC od 2015 roku, gdy rozpoczęły się jego problemy z prawem. Jego miejsce w zespole zajął powracający Chris Slade. Choć Rudd wielokrotnie deklarował swoją chęć powrotu, miejsca w zespole nie widzi dla niego Angus Young. Perkusista postanowił więc skupić się na solowych projektach.

Metallica zagra w Polsce

Amerykański zespół kilka tygodni temu ogłosił szczegółu europejskiego tournée, które obejmować będzie dziesiątki koncertów na całym kontynencie. Do Polski Metallica przyjedzie tylko na jeden koncert, który odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety imienne, które wprowadzono na to wydarzenie, wyprzedały się bardzo szybko, a wielu fanów obeszło się smakiem.

Istnieje co prawda szansa, że na kilka tygodni przed koncertem pojawi się dodatkowa pula biletów, ale organizator nie miał co do tego pewności. Wiele osób miało nadzieję, że Metallica zagra w Polsce więcej koncertów, jednak udało się zorganizować tylko jeden. Widać wyraźnie, że zapotrzebowanie w naszym kraju było znacznie większe, ale niestety zespół nie miał już wolnych terminów. 

Komentarze (8)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
rado [188.146.***.***] dodano: 11.05.2017, 13:30 #1
Nie macie ciekawszych tematów?
Doktorek dodano: 11.05.2017, 14:38 #2
Justin Bieber albo automat perkusyjny a najlepiej bankomat.
Kabanos Zagłady [212.191.***.***] dodano: 12.05.2017, 08:30 #3
Po przeczytaniu tego łamiącego niusa i innych wiele mu podobnych zamieszczanych na tej stronie doszedłem do wniosku, że najwłaściwszą dla Was nazwą byłby TERAZPOMPONIK
mogo [213.146.***.***] dodano: 12.05.2017, 17:39 #4
METALLICA to zespół kultowy, pierwszy raz usłyszałem ich w latach 80-tych, brat kolegi był w stanach, przysłał wieżę pionerra i kilka płyt Metaliki i się zaczęło...
Pokaż odpowiedzi (4)
Komentarze (8 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 673V  
6

Sharon Osbourne wyjawia, do kogo należy Black Sabbath

rf | fot. Warner Bros. Records | 8 sierpnia 2020
Newsy 177V  
2

Rasta (Decapitated) debiutuje z zespołem Lucy Burns [WIDEO]

rf | fot. Maciej Pieloch | 7 sierpnia 2020
Newsy 489V  
4

Jon Anderson chce reaktywować Yes z dawnymi muzykami

rf | fot. Clausgroi | 6 sierpnia 2020
Newsy 491V  
8

Queen + Adam Lambert wydadzą nowy singel na winylu i CD

rf | fot. @DianaKat1 | 6 sierpnia 2020
Koncert już wkrótce
  • Metallica
  • Data i miejsce koncertu: 28 kwietnia 2018
    Kraków, Tauron Arena
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group