terazmuzyka.pl
Newsy 3964V  
rf | 14 lipca 2017
0

Led Zeppelin wystąpi na słynnym festiwalu?

Organizatorzy festiwalu Glastonbury przyznają, że zespół Led Zeppelin znajduje się na szczycie ich listy marzeń.

Nie ustają podejścia różnych organizatorów do nakłonienia żyjących członków Led Zeppelin, by reaktywowali się choćby na jeden występ. Ostatnio do takich zamiarów przyznała się Emily Eavis, szefowa prestiżowego festiwalu Glastonbury.

Dave Mustaine rozważa emeryturę

W rozmowie z radiem Beats 1 przyznała, że marzy o zaproszeniu na festiwal zespołu Led Zeppelin.

Jest kilku artystów, których chciałabym zaprosić, jak Fleetwood Mac albo Kate Bush, którzy jeszcze tam nie występowali. Oczywiście, byłoby znakomicie, gdyby udało nam się zaprosić Led Zeppelin, ale nie jestem pewna, czy to się kiedykolwiek uda.

W roku 2018 festiwal Glastonbury planowo nie odbędzie się (organizatorzy tradycyjnie raz na kilka lat robią roczną przerwę), jednak kilka tygodni temu szefowie zdradzili, że gdyby udało im się zaprosić „pewien zespół”, wtedy zrobiliby wyjątek i zorganizowali w przyszłym roku festiwal. Czy tym zespołem jest Led Zeppelin?

Niestety, szanse na reaktywację legendarnej grupy wydają się niewielkie, tym bardziej, że ostatnio polegli organizatorzy festiwalu Desert Trip w Kalifornii, na którym w 2016 roku zagrały takie gwiazdy jak The Rolling Stones, The Who, Bob Dylan, Paul McCartney, Neil Young i Roger Waters.

W planach było zaproszenie w tym roku Led Zeppelin, jednak wokalista Robert Plant odrzucił ofertę, która opiewała ponoć na 14 milionów dolarów.

Jimmy Page był w pełni za, jednak Robert Plant nie zgodził się na żaden powrót. Jimmy bardzo się rozzłościł. Naprawdę chciał to zrobić

– zdradzał jeden z organizatorów.

W rezultacie organizatorzy oświadczyli, że w 2017 roku Desert Trip się nie odbędzie.

Paul Tollett, promotor i jeden z organizatorów festiwalu powiedział portalowi „Billboard”:

W tym roku nie robimy Desert Trip. Wspaniale udała się edycja z 2016 roku, to był wyjątkowy czas. Może kiedyś w przyszłości zrobimy coś podobnego.

Desert Trip 2016 przyciągnął po 75 tysięcy uczestników na każdy z weekendów, a ceny biletów wynosiły od 399 do 1599 dolarów. Według „The New York Times” każdy z uczestników festiwalu wydał średnio 1000 dolarów w ciągu jednego weekendu.

Oficjalnie zespół Led Zeppelin rozpadł się w 1980 roku, po śmierci perkusisty Johna Bonhama, jednak jego członkowie później okazjonalnie schodzili się na specjalne okazje, jak na przykład na koncert Live Aid w 1985 roku. Ostatnia reaktywacja miała miejsce 10 grudnia 2007 roku w O2 Arena w Londynie, gdzie Led Zeppelin wystąpił z Jasonem Bonhamem (synem Johna) na perkusji na koncercie upamiętniającym zmarłego w 2006 roku szefa Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. Pamiątką po tym występie jest płyta koncertowa i film „Celebration Day” (2012).

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 51V  
2

Kanye West. Co wiemy o nowej płycie?

rf | fot. David Shankbone | 24 kwietnia 2018
Newsy 96V  
0

Jamie Cook o nowym albumie Arctic Monkeys: To nie będzie gitarowy krążek

szy I fot: materiały prasowe | 24 kwietnia 2018
Newsy 247V  
2

Jay Jay French (Twisted Sister): Judas Priest to obecnie cover band

szy I fot: Alfred Nitsch | 23 kwietnia 2018
Newsy 462V  
0

Daron Malakian i Scars on Broadway powracają z nowym albumem [WIDEO]

szy I fot: Bartek Koziczyński | 23 kwietnia 2018
Newsy 532V  
0

Riverside prosi fanów o pomoc przy tekstach na nową płytę

rf | fot. Oskar Szramka | 23 kwietnia 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group