terazmuzyka.pl
Pitbulek 2589V  
rf | 14 listopada 2018
0

Lemmy Kilmister miał mieć amputowane palce, ale uratował go... papieros

Scott Ian z zespołu Anthrax wyjawił, jak Lemmy Kilmister z Motörhead nieomal stracił palce i jak uratował go jeden papieros.

Scott Ian, który przyjaźnił się z Lemmym Kilmistrem od lat 80. wspominał go niedawno na falach Landry Radio. Przytoczył w audycji pewną anegdotę z życia lidera Motörhead.

Ozzy Osbourne wspomina ostatnią rozmowę z Lemmym Kilmisterem

Lemmy Kilmister przez wiele lat zmagał się z cukrzycą, jednak nie leczył jej prawidłowo, co nieomal doprowadziło do tragedii. Gitarzysta Anthrax mówi:

Prawie stracił kilka palców u stóp, bo ze względu na źle leczoną cukrzycę sczerniały mu, gdyż nie dopływała do nich krew. Udał się do lekarza w Los Angeles, a ten mu powiedział: „Musisz natychmiast iść pod nóż”. Lemmy stwierdził, że skonsultuje się z innym lekarzem. Poleciał do Londynu, a tam od lekarza usłyszał to samo: „Trzeba je natychmiast amputować”. Poszedł więc na operację. Siedzi w poczekalni i pali papierosa. Ktoś mu mówi: „Tu nie wolno palić. Oszalał pan?”. A on odparł: „Jeśli mają mi uciąć palce to przynajmniej zapalę sobie cholernego papierosa”. Ale oni upierają się, że tu nie wolno palić. Lemmy więc stwierdził: „W takim razie nic tu po mnie” i wyszedł. Poszedł do innego lekarza, który powiedział mu: „Musisz tylko zmienić dietę, a twoje palce będą miały się dobrze”. Zmienił dietę i nie musieli mu amputować palców. Jeden papieros uratował go przed amputacją.

Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015 roku z powodu niewydolności serca. Artysta cierpiał też na nowotwór prostaty.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 582V  
Pitbulek 328V  
0

Meat Loaf spadł ze sceny i złamał obojczyk [WIDEO]

rf | fot. christopher simon | 7 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group