terazmuzyka.pl
Newsy 10400V  
rf | 17 sierpnia 2019
23

Lider kultowego metalowego zespołu zjechał przeróbkę Metalliki: To poniżające

Nie wszystkim podobają się przeróbki, jakie Metallica wykonuje na trasie. Lider jednego z najważniejszych metalowych zespołów czuje się poniżony.

Metallica na najnowszej trasie koncertowej wykonuje przeróbki utworów artystów pochodzących z danego kraju. Grupa w ten sposób chce oddać hołd przeróżnym wykonawcom. Podczas niedawnego koncertu w Szwajcarii Metallica wykonała „The Usurper” zespołu Celtic Frost. Nie spodobało się to jej liderowi, Tomowi Gabrielowi Fischerowi.

Metallica wsparła budowę szpitala onkologicznego

W wywiadzie dla „Rolling Stone” Tom Fischer powiedział:

Zarżnęli ten utwór. To było poniżające. Lepiej niech trzymają swoje łapska milionerów z dala od tego kawałka. Dawno temu stracili umiejętność grania prawdziwego metalu. Może powinienem wyjść na scenę i wykonać „Hit The Lights” z dwustoma pomyłkami dla równowagi?

Czy rzeczywiście wersja Metalliki była aż tak zła? Przekonajcie się sami.

Metallica już wkrótce ponownie wystąpi w Polsce. Jaki tym razem wykona kower? W zeszłym roku w Krakowie zabrzmiał "Wehikuł czasu" Dżemu.

Do sprzedaży trafiło niedawno przygotowane przez naszą Redakcję Wydanie Specjalne poświęcone Metallice.

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo dostępne jest w kioskach, a także w naszym sklepie w cenie 19,99 PLN.

Komentarze (23)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
FOK [178.217.***.***] dodano: 17.08.2019, 08:38 #1
Ojej Fischer, to taki wstyd? Popłakał się z żalu? Może powinni zagrać coś z Prototype Celtic Frost. Płyta jest tak znamienita, że w niektórych miejscach w ogóle nie wspomina się o niej jako o płycie CF, a sam Fischer chciałby o niej zapomnieć.
Pokaż odpowiedzi (1)
Vampirro dodano: 17.08.2019, 08:59 #3
W końcu ktoś im powiedział prawdę. Fajny pomysł z takim graniem specjalnego coveru, ale powinni się do niego lepiej przygotować.
Pokaż odpowiedzi (2)
System [5.173.***.***] dodano: 17.08.2019, 10:32 #6
Vampiro. Oni są bezustannie w trasie. Pod czas gdy inne zespoły w trasie siedzą na dupie, Metallica pracuje. Ja myślę o szacunku. Bywało że nagrywali w trasie albymy i niemal na czworka wychodzili na scenę. Fajnie se tak z fotela krytykować. Ja znów nie wyobrażam sobie bym ja miał tak ogarniać jak chłopaki w trasie.
Tom [37.109.***.***] dodano: 17.08.2019, 11:16 #7
Zarżnęli wiele coverów, ale - co by nie mówić - nasz Wechikuł Czasu, wyszedł im znakomicie, zresztą...Panowie z Dżemu również byli pod wielkim wrażeniem.
Pokaż odpowiedzi (1)
Nick [213.146.***.***] dodano: 17.08.2019, 11:28 #9
Tak naprawdę to Hetfield powinien śpiewać te covery, a nie Trujillo. Wtedy to by miało jakiś sens.
Tomek [188.146.***.***] dodano: 17.08.2019, 11:37 #10
Gówna nie da się zepsuć
Tom [188.146.***.***] dodano: 17.08.2019, 11:39 #11
Główną nie da się zepsuć
Scheisskopf dodano: 17.08.2019, 11:58 #12
To, czy wersje utworów wykonawców z danego kraju są dobre czy złe to moim zdaniem sprawa drugorzędna. Są one wykonywane przez Kirka i Roberta dla zabawy, dania chwili oddechu Larsowi i Jamesowi, a przy okazji okazania szacunku danemu krajowi i hołdu cenionemu tam wykonawcy. Często wiązało się też z próbą śpiewu w zupełnie nieznanym języku. Jeżeli ktoś zamiast to docenić woli krytykować to jego sprawa, ale dobrze byłoby zachować chociaż trochę luzu (Szwajcarzy raczej nie słyną z poczucia humoru...)

Zresztą w tym wywiadzie, jeżeli ktoś doczyta do końca, to dowie się, że krytyka Metalliki przez Warriora ma charakter osobisty (sam to przyznaje otwarcie). Otóż jako wegetarianin zdecydowanie potępia Jamesa Hetfielda za to, że bierze on udział w polowaniach i zabija zwierzęta.
Pokaż odpowiedzi (2)
Rock is dead [83.26.***.***] dodano: 17.08.2019, 17:16 #15
prawdziwy metal i rock to bunt, a wszystkie te medialne gwiazdeczki typu metallika, motley crue, slipknot,manson,judas priest,iron maiden itp. to dzisiaj poprawne politycznie dziadki które kiedyś buntowały się przeciwko całemu światu a dzisiaj przyklaskują politykom, i konkretnym stronom, żenada, ta scena nigdy nie będzie żywa tak jak kiedyś jeżeli nie będzie prawdziwego buntu przeciwko temu co jest popularne i na topie, a nie temu czego już nie ma (czyli np.chrześcijaństwu.)
Waldek [5.60.***.***] dodano: 17.08.2019, 18:15 #16
To tylko zazdrość, ludzkie uczucie. "Łapska milionerów", aaaa, ja tez chce miliony.
Celtic fan [188.146.***.***] dodano: 17.08.2019, 21:42 #17
Tragedia ten cover. Metallica skończyła się na and justice.....
Lazania [31.0.***.***] dodano: 17.08.2019, 22:20 #18
Jestem fanem Metalliki, ale Dżem w ich wykonaniu to była kpina i tragedia.
Mimaz [94.251.***.***] dodano: 18.08.2019, 08:37 #19
...A kogo obchodzi jego zdanie i kto to w ogóle jest? Zaistnieć chciał, biedaczek.
Niuts [5.57.***.***] dodano: 18.08.2019, 18:04 #20
Jejku jejku, niech się popłacze biedaczek.
Rock [85.221.***.***] dodano: 18.08.2019, 20:07 #21
Faktycznie, cienizna, za niektóre rzeczy nie powinni się brać
Bhaal [46.134.***.***] dodano: 18.08.2019, 22:54 #22
Ale Jożin z bażin w Pradze dzisiaj rozwalił ws, ystkich.
Diz [89.71.***.***] dodano: 20.08.2019, 18:19 #23
Nie przepadam za Celtic Frost ale komentarz Warriora w dychę. Jest mi wstyd, że kiedyś słuchałem Metalliki, a było to jeszcze zanim wydali ten słynny czarny album, czyli w czasach kiedy jeszcze nie za bardzo czego się było wstydzić. A dzisiaj mi wstyd. Autentycznie.