terazmuzyka.pl
Newsy 2222V  
rf | 16 kwietnia 2019
36

Linkin Park myśli o nagraniu nowej muzyki

Prawie dwa lata po śmierci wokalisty, Chestera Benningtona, członkowie Linkin Park zebrali się, by przedyskutować pomysł nagrania nowej muzyki.

Linkin Park trwał w zawieszeniu od śmierci Chestera Benningtona w 2017 roku. Zespół formalnie nie został rozwiązany, ale wielu nie wyobrażało sobie dalszej działalności bez Chestera. To się jednak może zmienić.

Odpowiedzialny w Linkin Park za skrecze Joe Hahn powiedział w rozmowie z „Yonhap News”:

Chester był naszym najlepszym przyjacielem. Brakuje mi go. Członkowie zespołu zajmują się swoimi rodzinami i swoimi problemami. Ale zaczęliśmy rozmawiać o tworzeniu nowej muzyki razem.

Chcemy się skupić na chwili obecnej i rozmawiać o muzyce. Nie mamy konkretnych planów. Chciałbym wrócić do czasów, kiedy tworzyłem muzykę w garażu.

Zapytany, kiedy Linkin Park mógłby wrócić na scenę, Joe odparł:

Może za 10 lat? (śmiech) A może szybciej. Nie chcę wyznaczać sobie terminów, ale wszystko jest możliwe.

Kilka miesięcy Mike Shinoda również wyraził chęć powrotu do grania:

Wszyscy uwielbiamy tworzyć muzykę i występować. Wiem, że chłopaki uwielbiają być na scenie, uwielbiają być w studio. Unikanie tego byłoby wręcz niezdrowe.

Tak długo jak istnieje ta więź i są chęci, pragniemy uporać się z przyszłością Linkin Park.

Czy oznacza to znalezienie nowego wokalisty?

Szukanie nowego wokalisty nie jest moim celem. Jeśli tak się stanie, musi stać się w sposób naturalny. Jeśli znajdziemy kogoś, kto będzie świetną osobą i będzie pasował stylistycznie, możemy spróbować coś z nim zrobić. Nie chcę o nim myśleć, jako o zastępstwie Chestera.

W niedawnej rozmowie z rozgłośnią radiową United Rock Nations, Shinoda przyznał że jest otwarty na powrót Linkin Park:

Robię krok po kroku, mam otwarty umysł na różne możliwości, niezależnie od tego, czy robię rzeczy pod własnym nazwiskiem, czy też pracuję z innymi lub produkuję utwory dla kogoś innego, czy też chłopaki będą w punkcie, w którym będą chcieli grać koncerty pod szyldem Linkin Park – jestem pewien, że każda z tych rzeczy jest możliwa i jestem otwarty na to, co może się wydarzyć.

Mike Shinoda w czerwcu zeszłego roku wydał solowy album „Post Traumatic”.

Komentarze (36)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ami [185.21.***.***] dodano: 16.04.2019, 22:05 #1
Kocham Linkin Park, słucham ich już prawie 2 lata i nie wyobrażam sobie zespołu bez niego, ale mam nadzieję że jeśli znajdą nowego wokalistę będzie on taki wspaniały jak Chester
Pokaż odpowiedzi (7)
The_Cure dodano: 17.04.2019, 04:31 #9
Adam zajęty ale może powstanie Linkin Park + Paul Rodgers?

Nie rozumiem takich zespołów.
BAALbina [178.217.***.***] dodano: 17.04.2019, 07:04 #10
A ja tam rozumiem. Chester sam na swoje życzenie wypisał się z tego świata więc czemu inni mają rezygnować z czegoś dlatego, że on poczuł nieodpartą ochotę podyndać.
Pokaż odpowiedzi (4)
chesterBe [188.137.***.***] dodano: 17.04.2019, 09:03 #15
witam...ja pierwszy raz uslyszalam in the end i to bylo ..w 1 klasie gimnazjum mialam wtedy 13 lat jak sie nie myle...czyli slucham ich juz 19 lat ?? oj taaak ..
Pokaż odpowiedzi (3)
Kumaty [168.149.***.***] dodano: 17.04.2019, 09:12 #19
Smiech mnie ogarnia, kiedy jakis sluchacz "zabrania" robienia artyscie muzyki pod dawnym szyldem, bo ktos odebral sobie zycie. To jest wlasnie brak szacunku do wykonawcy! To nie jest wasza wlasnosc! Ten zespol to tez 5 innych muzykow ze swoimi ambicjami, marzeniami i talentami, ktorzy wspolnie tworzyli, jezdzili w trasy i stali sie poniekad rodzina. Nie mozna nagle porzucic wszystkiego, odciac sie i udawac, ze nasza kapela to byl wokalista, nie ma go juz z nami, wiec konczymy. Buractwo i egoizm fanow rocka poraza!
Pokaż odpowiedzi (3)
arianrod [37.47.***.***] dodano: 17.04.2019, 09:47 #23
"Odpowiedzialny w Linkin Park za skrecze Joe Hahn" - chyba za skecze Uśmiech Cały ten zespół to jeden wielki skecz, który traktować na serio potrafią chyba tylko ludzie mentalnie nadal będący w gimnazjum.
Pokaż odpowiedzi (4)
KOCHAM LINKIN PARK [89.64.***.***] dodano: 17.04.2019, 10:16 #28
NIE WIERZE !!! NIECH MIKE BĘDZIE ŚPIEWAŁ! KOCHAM LP!!
Pokaż odpowiedzi (1)
Carlon [185.189.***.***] dodano: 17.04.2019, 17:30 #30
Chester był takim sercem tego zespołu, ale to nie były piosenki Chestera, tylko Linkin Park. I pamiętajmy o tym. Uważam, że jeśli znajdzie się ktoś odpowiedni muzyka nadal będzie dobra =) wiadomo, że to już nie będzie to samo, ale przecież nie skreślajmy całego zespołu przez odejście jednego członka. Nowy wokalista nie zastąpi Chestera, ale to nie znaczy, że nie będzie miał dobrego głosu!
Pokaż odpowiedzi (1)
Unknown Pleasure [91.193.***.***] dodano: 18.04.2019, 18:04 #32
Pamiętajmy, że sam Chester przez pewien czas występował ze Stone Temple Pilots, bo niejaki Scott Weiland (RIP) nie był w stanie śpiewać ze starymi kumplami. Trzymałem kciuki za ten projekt, ale wiemy jak wszystko się potoczyło...
Willy [46.77.***.***] dodano: 19.04.2019, 08:40 #33
Oj panowie.... Któryś z Was występował kiedyś na scenie? Miał okazję patrzeć jak ludzie przed sceną np śpiewają utwory które stworzyliście ze swoim zespołem? Macie pojęcia jakiego to daje kopa ? Jaką daje to radość gdy po wielu godzinach w kiepskiej sali prób wychodzicie do ludzi i każdego dnia ktoś Was uświadamia, że to co robicie jest zajebiste? To coś ku...a wspaniałego ! Uwierzcie mi Mrugnięcie Więc teraz wyobraźcie sobie, że po np. dwudziestu latach grania koncertów, jeżdżenia po świecie itd umiera w kapeli wokalista który jakby nie było jest zawsze na przedzie kapeli.... I co robicie? Wracacie do domu, zakładacie ciepłe kapcie i to wszystko? To koniec? haha Mrugnięcie Jeśli wydaje się Wam to proste, to znaczy że nawet wyobraźni Wam brakuje. Pozdrawiam szaraczki Mrugnięcie
Pokaż odpowiedzi (1)
Piotrek. [178.235.***.***] dodano: 20.04.2019, 13:26 #35
Czy można zastąpić wokalistę? Można. Tylko, czy to nie odbije się na jakości. Eksperyment z Rodgersem i Lambertem pokuzuje, że nie dokońca się to sprawdza. Mercury to jeden z najlepszych głosów w historii rocka. Bennington może nie jest drugim Mercurym ale można było mu odmówić zaangażowania kiedy śpiewał. Że jego struny głosowe to wszystko wytrzymały to cud.
Pokaż odpowiedzi (1)