terazmuzyka.pl
Koncerty 394V  
mg | 17 kwietnia 2019
1

Lisa Gerrard (Dead Can Dance) i legendarny bułgarski chór zagrają w Warszawie

Legendarny bułgarski chór The Mystery of the Bulgarian Voices wraz ze współzałożycielką Dead Can Dance Lisą Gerrard już 10 czerwca wystąpią w warszawskim Klubie Stodoła.

To wyjątkowe muzyczne wydarzenie – Bułgarki powracają po ponad dwudziestoletniej przerwie i łączą siły z artystką, która wywarła ogromny wpływ na scenę niezależną. Na muzyce Dead Can Dance wychowało się całe pokolenie wrażliwej publiczności. Wspólny projekt „BooCheMish” bazuje na połączeniu unikalnych wokali Lisy, Bułgarek i Skillera, mistrza świata w beatboxingu.

The Mystery of the Bulgarian Voices wraz ze współzałożycielką Dead Can Dance Lisą Gerrard już 10 czerwca wystąpią w warszawskim Klubie Stodoła. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są jeszcze dostępne w sprzedaży. Poniżej ceny wejściówek (miejsca siedzące):

  • 149 PLN - III Kategoria 
  • 175 PLN - II Kategoria 
  • 199 PLN - I Kategoria

W projekcie „BooCheeMish” uczestniczy Skiller, bułgarski mistrz świata w beatboxingu z 2012 roku. Aleksandar Deyanov unika hip-hopowych inspiracji, traktując beatbox jako sztukę wokalną i sięgając do różnorodnych tradycji muzycznych. Występował m.in. z Shaggy’m, Stereo MCs i Transglobal Underground. Skład uzupełniają perkusjonista David Kuckhermann i orkiestra smyczkowa.

Koncert „BooCheeMish” będzie podzielony na trzy części. W pierwszej z nich wystąpią pieśniarki z The Mystery Of The Bulgarian Voices w tradycyjnym repertuarze, wspomagane przez Skillera, w drugiej Lisa Gerrard wykona swoje utwory w towarzystwie chórzystek i Skillera, a w trzeciej zaprezentowane zostaną kompozycje przygotowane specjalnie na tę okazję i wykonane a’capella przez chór i Lisę Gerrard. Będą niespodzianki, partie solowe, improwizacje i nieustające zderzenia pozornie nieprzystających do siebie muzycznych tradycji, które dzieli ponad tysiąc lat.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Sipdop [148.81.***.***] dodano: 17.04.2019, 17:48 #1
Bilety po pińcet trza było zrobić.
Zobacz także
Koncerty 988V  
1

Kortez zapowiada jesienną trasę z nowymi piosenkami [DATY]

rf | fot. Facebook | 20 sierpnia 2019
Koncerty 2914V  
14

Mike Patton powróci z legendarnym zespołem

rf | fot. Roberto Re | 13 sierpnia 2019
Koncerty 467V  
2

Łydka Grubasa udostępniła „Rapapara” z Pol'and'Rock [WIDEO]

rf | fot. Stanisław Wadas | 12 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group