terazmuzyka.pl
Teraz Rock 1263V  
mg | 29 października 2018
37

Listopadowy „Teraz Rock” od środy w sprzedaży [ZAPOWIEDŹ]

Alice in Chains, Behemoth, Jack White, Maciej Maleńczuk, Roger Waters, Nirvana, Riverside... To tylko niektórzy wykonawcy, o których piszemy w najnowszym numerze naszego miesięcznika.

10-stronicową wkładkę listopadowego „Teraz Rocka” zdecydowaliśmy się poświęcić zespołowi Alice in Chains, który w sierpniu tego roku opublikował szósty w swoim dorobku studyjny album zatytułowany „Rainier Fog”. Przyjrzeliśmy się przede wszystkim twórczości amerykańskiego zespołu po 2006 roku, czyli powrocie z Williamem DuVallem w składzie.

Pierwsza poświęcona Alice In Chains wkładka „Teraz Rocka” doprowadzona była do wiosny 2006 roku, do przełomowego momentu w historii tego jednego z czołowych zespołów amerykańskiego rocka, należącego do legend grunge’u. Dziś można śmiało powiedzieć, że to właśnie wtedy grupa narodziła się na nowo i rozpoczęła kolejny rozdział swojej fascynującej kariery.

- możemy przeczytać we wstępie.

Okładkę nowego numeru naszego pisma zdobi formacja Behemoth, która niedawno opublikowała nowy album pt. „I Loved You at Your Darkest”. Przy tej okazji na nasze pytania odpowiedział lider formacji, Adam Nergal Darski. Wśród przepytanych przez nas muzyków znaleźli się ponadto: Jack White, Maciej Maleńczuk, Anneke Van Giersbergen, Anna Calvi, Michael Schenker, czy członkowie Suicidal Tendencies i Big Cyca.

Dużą część listopadowego „Teraz Rocka” zajmuje rubryka nazwana „Diamenty Są Wieczne”, a jej bohaterami zostali: Metallica, Led Zeppelin, John Lennon i polski Kobong. Wśród artykułów pojawiły się również te poświęcone innym legendom rockowej sceny – Nirvanie i Rogerowi Watersowi, a także muzykom Manic Street Preachers.

To i znacznie więcej w nowym numerze, który do sprzedaży trafi 31 października!

Październikowy „Teraz Rock” jeszcze w kioskach

Tylko do jutra na sklepowych półkach znaleźć będzie można październikowego „Teraz Rocka”, w którym pisaliśmy między innymi o takich wykonawcach jak: Riverside, Jethro Tull, Slash, Genesis, Jonathan Davis, Nocny Kochanek, Nothing But Thieves, Black Stone Cherry, Ira czy Welshly Arms.

Numer dostępny jest również w naszym sklepie internetowym.

Komentarze (37)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
ratmsoad dodano: 29.10.2018, 13:41 #1
Znów trzeba przyczepić się. Po co ta II wkładka Alicji. Za wcześnie. Jest tyle zespołów, które nie miały wkładki, że wymienię tylko polskie: SBB, Perfect, Dezerter, Armia, Budka Suflera i można jeszcze powymieniac, o zagranicznych nie wspomne.
Jeżeli chcieliscie robić dwójkę, to można było dać Neila Younga, Judas Priest.
Pokaż odpowiedzi (2)
Cookie13 dodano: 29.10.2018, 14:16 #4
Alice In Chains to był jeden z moich ukochanych zespołów lat 90. Zresztą dorobek Alicji z Laynem Staleyem za mikrofonem, niezmiennie darzę ogromną estymą. Ale to już trzecia wkładka poświęcona temu zespołowi. Czy to nie lekka przesada? Szczególnie, że kilku znakomitych wykonawców, nie doczekało się jeszcze swojej monografii na łamach "Teraz Rocka" (dla przykładu; Magma, Gentle Giant, Mr Bungle, Death, Nevermore etc.). Rozumiem, że po reaktywacji AIC w 2005 roku ukazały się trzy albumy z Williamem DuVall'em na wokalu, ale niestety żaden z nich nie był moim zdaniem wydarzeniem na tyle istotnym, żeby publikować trzecią wkładkę o Alicji.
A poza tym znowu ci sami, przewijający się notorycznie wykonawcy; Led Zeppelin, Metallica, Nirvana...
Syndrom zdartej płyty zdaje się na stałe już zagościł w redakcji "Teraz Rocka".
Pokaż odpowiedzi (3)
deFranco dodano: 29.10.2018, 15:03 #8
Co do wkładki, dla mnie kolejna lipa, ale sam już zaczynam być
znudzony własnymi komentarzami w tej sprawie. Jeśli już muszą
być powtórki, to moje typy na ten moment: Manson, Oasis,
Offspring, The Cult, Oldfield oraz trzech starszych wiekiem solistów,
których można podsumować gdy zakończą karierę (nazwisk nie
wymienię, bo nie chcę wykrakać . . . niech nam żyją i tworzą jak najdłużej).
Ale co ja tam wiem. Ogólnie od dłuższego czasu bardziej czekam
na to, co się pojawi w Cover Story niż we wkładce Uśmiech
Mam też nadzieję, że te "Diamenty" też będą fajną rubryką
do przejrzenia i "skolekcjonowania".
nieboszczyk [153.19.***.***] dodano: 29.10.2018, 15:10 #9
Może tu chodzi po prostu o to, że przy wkładce dotyczącej wykonawcy, na temat którego była już wkładka jest mniej pracy i poświęca się jej mniej czasu niż przy wkładce na temat artysty, o którym wkładki wcześniej nie było...
Dd11 [217.163.***.***] dodano: 29.10.2018, 15:54 #10
Pelna zgoda z przedmowcami. Chociaz jestem z epoki grungowej to jednak mozna bylo poswiecic jakis artykul o Alicji plus recenzje nowych plyt. I to by wystarczylo. Chetnie bym poczytal o zespole ktorego tworczosci nie znam. No coz. To nie my jednak tworzymy to pismo. Mozemy wyciagnac z niego co najlepsze dla nas.
Nick [188.147.***.***] dodano: 29.10.2018, 19:23 #11
A takie zespoły jak Omega. Allman Brothers Band .CCR. To juz nie zasługują
Pokaż odpowiedzi (3)
Rostock97 [88.156.***.***] dodano: 29.10.2018, 20:30 #15
Super okladka,podoba mi sie.
Jurij [77.115.***.***] dodano: 29.10.2018, 20:47 #16
Znowu te diaboły na okładce? Powinna być druga okładka dla osób, które nie trawią tej żenady, growlingu i satanistycznych bełkotów. (kiedyś była taka podwójna okładka). Ukazało się tyle świetnych rockowych płyt, a wy lansujecie tych mułów i przychlastów.
Kola [37.248.***.***] dodano: 29.10.2018, 22:10 #17
Cienias nergal ma w tym piśmie stały kącik. Nadredaktor lubi promować takie badziewie. Ten numer słabizna do kwadratu.
FOK [178.217.***.***] dodano: 30.10.2018, 07:23 #18
O Waters! Dawno nie było! Ale fote to ma okładce pomyliliście. Pisze że Behemoth a zdjęcie Batushki.
rozczarowany [83.26.***.***] dodano: 30.10.2018, 12:14 #19
Znów rozczarowanie ,chyba redakcji potrzeba świeżej krwi- ciągłe powtórki , ci sami wykonawcy ,czy nie zależy wam na czytelnikach oj komuś się już chyba nie chce!
Adasz [212.244.***.***] dodano: 30.10.2018, 12:42 #20
Powtórki denerwują. Kiedyś potrafiliscie w pigułce napisać o np. Ulver...Dziś czekamy na niektóre monografie... czekamy...czekamy
babok [5.172.***.***] dodano: 30.10.2018, 12:45 #21
natychmiast toto potanieć do 2zł za egzemplarz-[czas operacyjny 48godzin}wykonać!
Jerry Cantrell [46.170.***.***] dodano: 30.10.2018, 13:38 #22
Proszę was o w wkładkę o zespole The Verve/Richard Ashcroft.The Verve nagrało wybitne albumy (Urban Hymns),który był oceniany w wielu pismach wyżej niż Ok Computer Radiohead, a Ashcroft miał kilka świetnych numerów.The Verve wydało cztery płyty,całą masę b-side'ów, natomiast Richar Ashcroft wydał sześć studyjnych albumów.Nigdy nie mieli wkładki
Antek [91.240.***.***] dodano: 30.10.2018, 14:13 #23
A kapele i wykonawcy: Grateful Dead, Jefferson Airplane, Jeff Beck, CCR, CSN&Y i kilka innych. Absolutna klasyka. Czy jest szansa na to Droga Redakcjo? Bo jak tak dłużej poczekamy to w końcu z pisma zostanie tylko wersja elektroniczna.
pacyfka13 [31.0.***.***] dodano: 30.10.2018, 17:32 #24
Znów ci sami wykonawcy przewijają się przez każdy numer, to się robi nudne. Może by tak wkładka o Skid Row? Jeśli ktokolwiek w ogóle o nich słyszał. A może coś o Mötley Crüe? Ostatnio w internecie sporo mówi się o powstającym serialu czy filmie przedstawiającym historię zespołu.
opatnysa dodano: 30.10.2018, 20:41 #25
Mötley Crüe,
Twisted Sister,
Cinderella,
Skid Row,
W.A.S.P.
Ogólnie to cała scena Los Angeles lat 80-tych, tak zwany Hair metal.
Pretty Maids też zasługuje na wkładkę Edytowano 1 raz. Ostatnio: 30.10.2018, 20:42
człek anty diabełek [83.26.***.***] dodano: 30.10.2018, 21:30 #26
nieeee,nie glam, tylko vadera i Kata dawno nie było,wataina i dark funeral też nie,z chęcią bym poczytał co tam słychać u szatanków....
człek anty diabełek [83.26.***.***] dodano: 30.10.2018, 21:30 #27
nieeee,nie glam, tylko vadera i Kata dawno nie było,wataina i dark funeral też nie,z chęcią bym poczytał co tam słychać u szatanków....
ratmsoad dodano: 30.10.2018, 21:35 #28
Dorzucę tu jeszcze pytanie do panów redaktorów. Kilka miesięcy temu, na tej stronie, zamieściliście ankietę na temat Tylko Rocka. Wyników ankiety światu nie ujawniliscie. Moje pytanie - czy w tych ankietach czytelnicy prosili o wkładki nr 2, 3 itd?? Przy okazji zapytam - jakie zespoły na podstawie ankiety chcą czytelnicy we wkładkach?? O czym chcą czytać w Tylko Rocku??
Mam nadzieję, że doczekam się odpowiedzi.
Pokaż odpowiedzi (6)
CrimsonHippis dodano: 30.10.2018, 21:44 #35
Jak zwykle to samo, ale... co się stało, że poszliście troszeczkę do przodu?czyli ktoś tam nowej muzy słucha... Anna Calvi.
luukasz4 [93.211.***.***] dodano: 30.10.2018, 22:38 #36
i znowu ci pozerzy sataniści na froncie
Łukasz Drożdż dodano: 31.10.2018, 07:25 #37
Serio tak mało dzieje się w Rocku, że kolejny raz piszecie o tych samych? Brakuje jeszcze Kazika i będzie komplet. Poza recenzjami płyt dawno nie znalazłem nic ciekawego w TR.