terazmuzyka.pl
Newsy 763V  
ag | 18 maja 2017
0

Lordi. Lider zespołu nienawidzi pytań o Eurowizję

Mr. Lordi będący liderem fińskiego zespołu Lordi, który wygrał największy europejski konkurs piosenki, wypowiedział się na temat zaangażowania zespołu w kolejne edycje Eurowizji.

Mr. Lordi zdradza, że nawet po ponad 10 latach od czasu wygrania konkursu Eurowizji spotyka się z pytaniami związanymi z corocznym międzynarodowym konkursem piosenki.

Doro i Lordi ze wspólnym teledyskiem

Lordi okazało się niezwykłą sensacją podczas Eurowizji w 2006 roku, na której wykonali utwór „Hard Rock Hallelujah”. Dzięki wygranej formacja wydała swoją trzecią płytę, „The Arockalypse”.

Zespół Lordie prezentując niecodzienny wygląd oraz metalowe brzmienie był ogromnym zaskoczeniem na Eurowizji. Reprezentanci Finlandii nie tylko osiągnęli najwyższe miejsce wygrywając konkurs, okazało się również, że zdobyli największą ilość głosów oddaną na kandydata w całej historii tego wydarzenia.

Podczas ostatniego wywiadu z portalem MariskalRock, Mr. Lordi wypowiedział się na temat łączenia jego formacji z Eurowizją.

Był taki czas kilka lat temu, no może więcej niż kilka lat temu, kiedy naprawdę, naprawdę nienawidziłem tego, że ludzie pytają mnie zawsze o tę cholerną Eurowizję. To jest okej, jestem dumny z tego, że byliśmy częścią historii Eurowizji i jestem dumny, że Eurowizja była częścią historii naszego zespołu. Mam na myśli, że to ma ogromne znaczenie w naszej świadomości. Ponieważ świadomość o naszym zespole mogła być zupełnie inna, mogła być znacznie mniejsza bez tego jednego występu w telewizyjnym show kilka lat temu.

Wokalista kontynuuje:

Absolutnie tego nie żałuje. Ponieważ nie mam nic złego do powiedzenia na temat Eurowizji, ale problem jaki mieliśmy w ciągu tych ostatnich lat, to ludzie którzy nie wiedzą nic poza faktem, że byliśmy na Eurowizji. To jest wielkie piętno, którego trudno się pozbyć. To jest jak pieprzony tatuaż, masz pieprzony tatuaż na swoim czole, który głosi „Eurowizja”. To jest właśnie to, co mnie niesamowicie denerwuje, naprawdę zmagałem się z tym przez dłuższy czas.

Mr. Lordie wspomniał również o tym, że przez te wszystkie lata po odbyciu swojego występu na Euowizji odmawiali organizatorom, którzy namawiali ich do pojawienia się na wydarzeniu jako goście. Po pewnym czasie jednak zrozumieli, że są częścią tego wydarzenia i jednocześnie jednymi ze zwycięzców, o których wciąż się pamięta.

Najnowszy album Lordie, „Monstereophonic: Theaterror Vs. Demonarchy”, został wydany we wrześniu ubiegłego roku za pośrednictwem AFM Records. Na stanowisku producenta znalazł się Nino Laurenne, który współpracuje między innymi z Apocalypticą oraz Children Of Bodom. Płyta ta jest następcą wydawnictwa pochodzącego z 2014 roku, „Scare Force One”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group