terazmuzyka.pl
Film / serial 1763V  
rf | 30 stycznia 2018
3

„Lśnienie”. Kultowy horror Stephena Kinga doczeka się filmowego sequela

„Doktor Sen” to kontynuacja przygód głównych bohaterów „Lśnienia”, która wkrótce doczeka się adaptacji filmowej.

Lśnienie” („The Shining”) to jedna z najsłynniejszych powieści mistrza grozy, Stephena Kinga, która w 1980 roku doczekała się słynnej filmowej adaptacji w reżyserii Stanleya Kubricka z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Mimo że początkowo film spotkał się z chłodnym przyjęciem i zdobył dwie nominacje do Złotych Malin za najgorszą reżyserię i najgorszą rolę żeńską, szybko okrzyknięty został jednym z klasycznych dokonań kina grozy. Czy jego sequel ma szansę na podobny sukces?

Jonathan Davis (Korn) rusza w trasę koncertową

Stephen King wrócił do bohaterów „Lśnienia” w wydanej w 2013 roku powieści „Doktor Sen” („Doctor Sleep”), w której śledzimy losy, teraz już dorosłego, Danny’ego Torrance’a, obdarzonego nadprzyrodzonymi zdolnościami mężczyzny.

Studio Warner Bros. ogłosiło, że ruszyły prace nad filmową adaptacją powieści. Jej reżyserem będzie Mike Flanagan, znany z horrorów „Oculus”, „Ouija: Origin of Evil” i, także opartego na prozie Kinga, Gerald's Game”, a produkcją zajmą się Trevor Macy i Jon Berg. Premiera filmu planowana jest na wrzesień 2019 roku. Nie wiemy jeszcze, kto wcieli się w główne role.

Ostatnim kasowym sukcesem na podstawie powieści Stephena Kinga był remake filmu „To”, który zarobił ponad 700 milionów dolarów na całym świecie i został okrzyknięty jednym z najlepszych (obok „Uciekaj”) horrorów 2017 roku. Film wyreżyserował Andy Muschietti, a w rolę klauna Pennywise’a wcielił się Bill Skarsgård, syn słynnego szwedzkiego aktora Stellana Skarsgårda, znanego choćby z wielu filmów Larsa Von Triera. Obecnie trwają prace nad kontynuacją filmu „To”, której premiera, podobnie jak premiera „Doktora Sen” planowana jest na wrzesień 2019 roku.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
ratmsoad dodano: 30.01.2018, 11:59 #1
Jestem fanem Kinga. Lśnienie to już klasyka, To - naprawdę zrobiono dobrze. Czekam z niecierpliwością na Doktora.
Łukasz [193.42.***.***] dodano: 30.01.2018, 13:05 #2
Dobra wiadomość, ale czy na pewno powinna się znaleźć w serwisie traktującym o muzyce? Na chwilę zwątpiłem, gdzie to czytam.
Lemmysomemoney dodano: 30.01.2018, 13:56 #3
No no, oby nie skopali tematu, czekamy!
Zobacz także
3

Terry Jones (Monty Python) nie żyje

rf | fot. Anton Nossik | 22 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group