terazmuzyka.pl
Newsy 1055V  
szy | 28 czerwca 2017
0

Lunatic Soul. Nowy album gotowy

Mariusza Dudę z Riverside poinformował, że właśnie zakończył nagrywanie nowego albumu Lunatic Soul.  

Przypomnijmy: nowa płyta Lunatic Soul ukaże się we wrześniu 2017 roku pod tytułem „Fractured”. Będzie to piąty album grupy, a pierwszy od czasu „Walking on a Flashlight Beam” z 2014 roku. Wydawcą albumu na zachodzie będzie Kscope, a w Polsce Mystic Production.

Paradise Lost udostępnili fragment nowego utworu

Mariusz Duda na swoim oficjalnym profilu na Facebooku podzielił się zdjęciem ze studia, które podpisał następująco:

Kiedy po powrocie z trasy Riverside zaszyłem się natychmiast w studiu Serakos, żeby skończyć nową płytę Lunatic Soul, ten dzień wydawał mi się nierealny. Nadszedł dzisiaj :)
Miło mi poinformować, że po ponad półtorarocznej podróży przez różnego rodzaju przecięcia, popękania i rozpadania się na kawałki oraz po ostatnich studyjnych maratonach udało się szczęśliwie dotrzeć do samego końca.

Poniżej prezentujemy oryginalny wpis:

Mariusz Duda tak zapowiada „Fractured”:

Lunatic Soul się zmienia. Gdybym miał tę muzykę w jakiś sposób określić, to nazwałbym ją „mroczną i transową melancholią”, z większą ilością elektroniki i ostrzejszego brzmienia. Nie zabraknie jednak lirycznych fragmentów, w dwóch utworach pojawi się bowiem orkiestra symfoniczna, z którą współpracowałem po raz pierwszy w swojej karierze. Nowy Lunatic Soul będzie odważnym, bogatym i bardzo intensywnym muzycznie albumem, będącym raczej początkiem nowego stylu niż kontynuacją poprzedniego. Mam wrażenie, że wszystkie moje muzyczne doświadczenia zmierzały właśnie tutaj i że będzie to jedna z najlepszych płyt, jakie udało mi się stworzyć.

Poniżej możecie wysłuchać fragmentu nowej muzyki, który został udostępniony kilka tygodni temu.

Lunatic Soul powstał w 2008 roku i ma na swoim koncie cztery albumy. Na nowej płycie gościnnie wystąpi także orkiestra symfoniczna, Sinfonietta Consonus.

Riverside nie próżnuje

Na scenę nie tak dawno powrócił drugi zespół Mariusza Dudy, Riverside. Rok po nagłej śmierci gitarzysty Piotra Grudzińskiego, grupa wróciła do koncertowania. 25 i 26 lutego 2017 roku Riverside dała dwa koncerty w warszawskim klubie Progresja Music Zone, a 20 kwietnia ruszyli w trasę koncertową Towards The Blue Horizon, która objęła dokładnie 30 koncertów. Jak wyglądają plany na kolejne miesiące? 

W tym roku czeka nas kilka planów. Chwilowo odpoczywamy po trasie (z wyjątkiem paru zapracowanych członków zespołu ;-)) ale już niedługo powracamy z letnimi koncertami, oraz jesienną edycją trasy "Towards The Blue Horizon" podczas której zawitamy do Danii (po raz pierwszy), Szwecji, Finlandii i Norwegii. Myślimy jeszcze o zagraniu w trzech miastach w Polsce, w których dawno nie występowaliśmy. W tym roku również rozpoczniemy nagrania naszego nowego studyjnego albumu, ale o tym wszystkim w następnych newsach

- możemy przeczytać na oficjalnej stronie Riverside

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group