terazmuzyka.pl
Newsy 4136V  
rf | fot. Bartek Hałat | 14 września 2020
5

Luxtorpeda była zszokowana reakcją fanów na nowy utwór

Reakcja fanów Luxtorpedy na nową piosenkę zaskoczyła sam zespół.

Luxtorpeda podzieliła się z fanami filmem ze studia, pokazującym nagrania utworu „Hołd”, w którym wzięli udział znani dudziarze z Wielkopolski. Dudy wielkopolskie są tradycyjnym instrumentem, grał na nich pradziadek Litzy, Marcin Rybicki. Jak się jednak okazało fani zareagowali na ten film zupełnie inaczej niż spodziewał się zespół.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Litza opowiada:

Jak się okazało na naszym Facebooku większości skojarzyły się one z Andrzejem (śmiech). Mamy w głębokim poważaniu fikcję polityczną i jesteśmy przeciwko temu, co nas dzieli, dlatego zaskoczyły nas te komentarze. Dobrze, że nikt moich preferencji nie skomentował, jak na jednym ze zdjęć byłem na bosaka (śmiech).

Przy okazji Litza wyjawił, że to nie jest jedyny utwór z nowej płyty, którego odbiór zszokował zespół:

W utworze „Na czworakach” śpiewamy o tym, że na wysokości półtora metra panuje zaraza i na koncertach, na których graliśmy ten utwór większość fanów była przekonana, że jest on o Prezesie, co było dla mnie zupełnym szokiem. Jak ktoś jest przewrażliwiony politycznie to wszystko jest dla niego polityczne. Ale muzyka nie jest w kluczu politycznym. Polityka ma jakiś pośredni wpływ na nasze życie i naszą kieszeń. Nigdy w tym względzie nie było sprawiedliwości i nie liczę na sprawiedliwość. Liczy się dla mnie uczciwość i przykaz, żeby kochać drugą osobę, jaka by nie była. Tymczasem my musimy się dzielić, nienawidzić, zabijać. W moim domu są różne gusta: muzyczne, polityczne, kulinarne, ale wszyscy się szanujemy i kochamy. To miłość powinna być wyznacznikiem, a nie polityka. Oczywiście, jak miałem naście lat też się biliśmy z innymi załogami: popersi z punkami, metale ze Szczecina z metalami z Poznania. Młodość ma swoje ADHD i do bitki się rwie, ale jako dziadek widzę, że jedynym sensownym wytłumaczeniem istnienia jest miłość.

Wspomniane utwory trafią na nowy album Luxtorpedy zatytułowany „Anno Domini MMXX”, który ukaże się już 1 października. W październikowym „Teraz Rocku”, który do sprzedaży trafi dzień wcześniej, znajdziecie obszerny wywiad z Litzą na temat nowej płyty.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Marcin_jg [37.30.***.***] dodano: 14.09.2020, 19:26 #1
Wygląda rasowo....jak Rex Brown z Pantery :-)
Artur S. [5.173.***.***] dodano: 15.09.2020, 19:41 #2
Sprostowanie. Dudy są w Szkocji, w Wielkopolsce, a zwłaszcza w okolicach Zbąszynia gra się na Kozłach.
Pokaż odpowiedzi (1)
Jezusek [5.173.***.***] dodano: 15.09.2020, 22:25 #4
Cinenki zespół najsłabszy zespół litzy jak grał matal to bylo coś a teraz komercja i gimnazja
Piotrek 248 [195.74.***.***] dodano: 16.09.2020, 07:38 #5
Luxtorpeda grała na wiecach wyborczych Andrzeja Dudy gdy startował na 1 kadencję... Tacy są apolityczni. Mam do nich sympatię, ale ten fakt to niezły kwas, rysa na szkle.
Zobacz także
Newsy 66V  
1

Steve Hackett (eks Genesis) wskazuje najwspanialszy rockowy album

rf | fot. Mikemertes | 29 września 2020
Newsy 399V  
3

Burton C. Bell odszedł z Fear Factory

rf | 29 września 2020
Newsy 966V  
0

Brent Young (eks Trivium) nie żyje

rf | 27 września 2020
Newsy 642V  
2

Mark Stone (eks Van Halen) nie żyje

rf | 27 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group