terazmuzyka.pl
Newsy 607V  
rf | 12 kwietnia 2019
0

Machine Head nagra nową płytę w (prawie) klasycznym składzie?

Do składu Machine Head powrócili członkowie z okresu płyty „Burn My Eyes”. Czy razem z nimi Robb Flynn nagra nową płytę?

Machine Head będzie świętować 25. rocznicę wydania płyty „Burn My Eyes”. Przełomowy dla metalu debiutancki album ukazał się w sierpniu 1994 roku. Z tej okazji w październiku grupa ruszy w trasę koncertową. Do Robba Flynna i Jareda MacEacherna, którzy aktualnie stanowią skład Machine Head, dołączy gitarzysta Logan Mader i perkusista Chris Kontos.

Machine Head zaprezentował nowe wykonanie utworu z pierwszej płyty [WIDEO]

Czy jest szansa, że w tym składzie zostanie nagrany nowy album grupy? W wywiadzie dla magazynu „Kerrang!” Robb Flynn powiedział:

W tej chwili nic jeszcze nie jest ustalone. Póki co skupiamy się na ćwiczeniu piosenek z „Burn My Eyes”. Ale spędzimy dużo czasu razem na trasie. Myślę, że możliwe jest, iż Machine Head w tym składzie przyniesie nową muzykę.

Robb Flynn zdradził też, że chociaż koncerty na jubileuszowej trasie będą skupiać się na debiutanckiej płycie, to nie zabraknie też nowszych utworów:

Powiedziałem im [pozostałym członkom Machine Head], że nie wyobrażam sobie koncertu bez „Halo”, „Imperium” „Aesthetics Of Hate”, „From This Day”, a nawet „Catharsis”. Musimy zastanowić się, jak rozwikłać ten problem. Chcę oddać hołd Chrisowi i Loganowi, a nie kazać im się uczyć 40 pieprzonych kawałków.

Trasa koncertowa wystartuje w październiku w Niemczech, a skończy się w listopadzie w Irlandii. Grupa zagra w jej ramach dwa koncerty w Polsce – 18 października w klubie B90 w Gdańsku, a 19 października w Progresji w Warszawie. Bilety są już w sprzedaży.

Chris Kontos zagrał tylko na pierwszym albumie Machine Head, natomiast Logan Mader wystąpił także na „The More Things Change...” z 1997 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 2610V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
Newsy 1497V  
Newsy 1861V  
Newsy 2858V  
2

Romuald Lipko (Budka Suflera) walczy z nowotworem

rf | fot. Facebook | 10 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group