terazmuzyka.pl
Teraz Rock 2071V  
mg | 23 kwietnia 2018
48

Majowy „Teraz Rock” od środy w sprzedaży [ZAPOWIEDŹ]

W najbliższą środę do sprzedaży trafi nowy „Teraz Rock”. W maju piszemy między innymi o The Smashing Pumpkins, Stevenie Wilsonie, Glacy czy Hollywood Vampires.

Wiele ostatnio dzieje się w zespole The Smashing Pumpkins – formacja zapowiedziała chociażby publikację dwóch epek, a nieco wcześniej powrót w oryginalnym składzie. Choć ostatecznie do grupy nie powróciła basistka, D'arcy Wretzky, fani zespołu już zacierają ręce. Postanowiliśmy między innymi z tego powodu bliższej przyjrzeć się zespołowi The Smashing Pumpkins, co zaowocowało 14-stronicową wkładką, która będzie tylko jednym z wielu ciekawych materiałów opublikowanych na łamach majowego „Teraz Rocka”.

Riverside prosi fanów o pomoc przy tekstach

Okładkę nowego numeru zdobi Steven Wilson, który odpowiedział na pytania naszego redaktora – między innymi na temat ostatnich wydawnictw i ambitnych planów na przyszłość. Skoro o wywiadach mowa, przepytaliśmy między innymi muzyków z takich zespołów jak Hollywood Vampires, Marillion, Black Label Society, Dimmu Borgir czy Chemii. Na nasze pytania odpowiedział również Glaca, który rzucił światło na swoje nowe wydawnictwo, a także legendarny klawiszowiec Deep Purple Don Airey.

Obszernego artykułu doczekała się jedna z najważniejszych kwietniowych imprez – Metalmania. Poza tym na łamach majowego numeru teksty o Saxon, Dio czy The Rolling Stones. Nie zabraknie również relacji z najważniejszych koncertów, jak chociażby polskie występy Black Label Society, G3, Trivium, Editors czy wschodzącej gwiazdy rocka – grupy Greta Van Fleet.

No i znacznie więcej znajdziecie w majowym „Teraz Rocku”, który do sprzedaży trafi w najbliższą środę, 25 kwietnia.

Komentarze (48)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Antek [91.240.***.***] dodano: 23.04.2018, 14:15 #1
Proszę po raz kolejny o klasykę!!! Grateful Dead, Jefferson Airplane, CCR, The Eagles, Mike and The Mechanics, Jeff Beck, Traffic, Crosby Stills Nash. To tylko te, które kojarzą się na poczekaniu. Oprócz tego kilka mniej znanych lub rockowo-blusowych. Redakcjo proszę zlitujcie się!
Pokaż odpowiedzi (1)
Rory Gallagher [83.185.***.***] dodano: 23.04.2018, 14:22 #3
Nie bede krytykował bo nawet jeszcze nie wydane ale czy kiedyś bedzie wkładka o Rory Gallagher/Taste? Albo o jednym z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów, mianowicie Laboratorium?
Pokaż odpowiedzi (3)
Mariusz [37.131.***.***] dodano: 23.04.2018, 14:33 #7
Świetna okładka. Stefan jako największy współczesny muzyk rockowy zdecydowanie na to zasługuje.

Odpowiadając na pytanie z lewego górnego rogu: NIE.

Revik [84.10.***.***] dodano: 23.04.2018, 14:35 #8
Czekałem na rozmowę z Glacą. Biorę Panie!
aux80 dodano: 23.04.2018, 14:38 #9
Tak!!! Bardzo się cieszę z tej wkładki, kocham łysego i bandę jego Uśmiech Miałem nawet pisać do redakcji w sprawie wkładek, że może warto wrócić do kapel które dostały wkładkę zbyt wcześnie (np. Oasis, Marilyn Manson czy właśnie The Smashing Pumpkins). Takie coś ma moim zdaniem więcej sensu niż czwarta wersja Nirvany, Mety czy Red Hotów.
Stary Piernik [31.42.***.***] dodano: 23.04.2018, 15:23 #10
Moim zdaniem coraz gorzej z zawartością. Zawsze kupowałem co miesiąc "Tylko Rock" , teraz " Teraz Rock". Ostatnio omijam kolejne numery bo pi prostu za mało w każdym kolejnym numerze klasyki, typu: Saxon Budgie Helloween Venom King Diamond Uriah Heep Van Halen... itd można by wymieniać. Coraz więcej za to wykonawców dla młodego pokolenia... To oblicze mi nie pasuje A więc nie kupuję...
Pokaż odpowiedzi (1)
ratmsoad dodano: 23.04.2018, 15:26 #12
Łysy we wkładce :D Nieźle, nieźle...
deFranco dodano: 23.04.2018, 17:38 #13
Fajnie. Kolejna wkładka z mojej listy "oczekiwanych wkładek".
Choć nie pierwszej potrzeby, przyznaję.
Odhaczam.
Pierwsza była zdecydowanie za szybko (podobnie jak The Cult, Manson,
Oasis!, Offspring, White Stripes i parę innych już wznowionych)
Pokaż odpowiedzi (2)
Scheisskopf dodano: 23.04.2018, 18:25 #16
Nie liczyłbym specjalnie na wkładki z wykonawcami w rodzaju Wishbone Ash, Peterem Hammillem, zepołem Camel czy wymienianymi kilka komentarzy wyżej Grateful Dead, Rorym Gallagherem lub Jefferson Airplane.

Miałem niedawno okazję wymienić kilka komentarzy na fb z redaktorem naczelnym TR panem WW. Niestety, wielu wykonawców z lat 60 i 70 cieszy się już jedynie minimalnym zainteresowaniem słuchaczy i czytelników, a nieliczne grono entuzjastów i forumowych komentatorów chcących o nich czytać nie zapewni pismu odpowiedniej sprzedaży, a tym samym jego dalszego ukazywania się.

Więc wydaje mi się, że chcący poczytać we wkładkach o wykonawcach rzadko prezentowanych mogą liczyć jedynie na okazje wyjątkowe, typu Nobel dla Dylana, śmierć danego muzyka i jego nagły wzrost popularności, lub przyjazd na koncert do naszego kraju. To oznacza, że ci artyści (jak choćby Gallagher), którzy już niestety dawno odeszli z tego świata, lub zespoły od lat nieistniejące, szans nie mają praktycznie żadnych. Smutne to, ale taka jest niestety rzeczywistość.
Pokaż odpowiedzi (15)
Cezambr [87.72.***.***] dodano: 23.04.2018, 19:06 #32
Czy redakcja nie mogłaby zebrać wszystkich wkładek i wypuścić np. wydanie specjalne "TR". Można podzielić latami i ładnie oprawić. Chętnie postawiłbym na półce i często zaglądał.
Pokaż odpowiedzi (4)
Kokka [178.217.***.***] dodano: 24.04.2018, 07:11 #37
A z innej beczki: słyszeliście reklamę TR na AntyRadiu? Mówi sam WW i zachwala. Reklama jak żywcem wyjęta z 1990 roku. Antyreklama w Antyradiu :-)
john403 [79.189.***.***] dodano: 24.04.2018, 09:07 #38
Zgadzam się z wpisem Kokka. Również uważam że napisanie nowej wkładki np. Rary Gallager to trzeba troszkę popracować nad tekstem ,lepiej uaktualnić wydaną prędzej wkładkę. Czytam i kupuję Teraz Rocka od pierwszego numeru, z wkładek korzystam np. przy zakupie płyt danego wykonawcy. Recenzje ,gwiazdki i tym podobne rzeczy które są pewną pomocą przy uzyskaniu informacji.Oczywiście można szukać takach informacji w internecie ale nie na tym to polega .Wolę przeczytać opinię znanych mi recenzentów płyt .Dlatego apeluję do Redakcji proszę o wkładki starszych wykonawców .Może w ten sposób zachęcimy młodych słuchaczy płyt czy to Cd ,winyl do zapoznania się z twórczością starych kapel ,artystów. Można np wydawać raz wkładka z nowym artystą raz ze starszym. I myślę ze wszyscy będą zadowoleni.Pozdrawiam.
Pokaż odpowiedzi (3)
Kurdt [89.77.***.***] dodano: 24.04.2018, 20:51 #42
Dobra wkladka
mimic [84.10.***.***] dodano: 24.04.2018, 23:21 #43
Hallo,przypominam że już prawie 2 miesiące temu był w Polsce koncert Toto!!!! I co i nic,a może jakiś wywiad,recenzja,mała wzmianka chociaż!????!!!
john403 [79.189.***.***] dodano: 25.04.2018, 08:52 #44
Po pierwsze chciałem poprawić pisownię Rory Gallagher.Przepraszam . Właśnie zakupiłem nowe wydanie Teraz Rocka i chciałem zaznaczyć że zapomniałem o rubryce Teraz Historia gdzie można znaleźć wiadomości o starszych lub mniej znanych wykonawcach. Dobre i to.P. Paweł Brzykcy ,Marcin Gajewski pozdrawiam i dziękuję za Teraz Historia.
tomjan [217.99.***.***] dodano: 25.04.2018, 11:51 #45
John,Mayall,Rod Stewart,Caravan,Cuby& The Blizzards,Livin Blues,Omega,Locomotiv Gt,Family,Premiata Forneria Marconi,Traffic,Can,Strawbs........i wiele innych KLASYKÓW ROCKA!
Spacelord_Matherfucker [79.175.***.***] dodano: 27.04.2018, 21:19 #46
Powiem tak: SAMI SOBIE TO CZYTAJCIE SAMI SOBIE TO KUPUJCIE! MIŁEGO SPADKU NAKŁADU!
arianrod [37.47.***.***] dodano: 27.04.2018, 22:19 #47
„Teraz Rock” ze swoją przysłowiową naiwnością i zamiłowaniem do emocjonalnej tandety można porównać do poczciwego metala, który relacjonuje w dzienniczku miesiące udręki powodowanej platoniczną miłością do kumpeli z klasy" - trafiłem dziś w internetach na takie zdanie, które chyba najlepiej określa i czasopismo i jego czytelników.
Vampirro dodano: 30.04.2018, 10:46 #48