terazmuzyka.pl
Teraz Rock 1797V  
mg | 25 lutego 2018
25

Marcowy „Teraz Rock” od środy w sprzedaży [ZAPOWIEDŹ]

Już za kilka dni do kiosków w całej Polsce trafi nowy, marcowy numer „Teraz Rocka”, w którym nie zabrakło niespodzianek i ciekawych tematów!

Bohaterem wkładki marcowego „Teraz Rocka” będzie kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista – Ray Wilson. Nie zapominając o występach w legendarnej grupie Genesis, przyjrzymy się solowej twórczości artysty, który ma na swoim koncie sześć wydawnictw studyjnych i osiem koncertowych. Okazją do bliższego zapoznania się z twórczością Wilsona jest jego trasa po naszym kraju kraju, która odbędzie się już w marcu.

Quincy Jones przeprasza The Beatles

Okładkę zbliżającego się numeru naszego miesięcznika zdobi inna zagraniczna gwiazda – grupa Nightwish, która po krótkiej przerwie powróciła do koncertowania, zapowiedziała publikację koncertowego wydawnictwa i już planuje kolejne studyjne. O tych i wielu innych sprawach opowiedziała na naszych łamach wokalistka grupy, Floor Jansen. Wywiadów w marcowym „Teraz Rocku” pojawi się jednak znacznie więcej, a wystarczy wspomnieć chociażby o Muńku Staszczyku, Andrew W.K., Stingu, czy w końcu muzykach z Illusion, Simple Minds, Emperor, Pornografii i Turbonegro.

Po trzymiesięcznej przerwie na łamy pisma wrócił „Strip-Tease”, a tym razem jego bohaterem będzie lider i wokalista grupy Dr. Misio, a jednocześnie popularny aktor – Arkadiusz Jakubik. Musiał on zmierzyć się z wieloma trudnymi pytaniami, których autorami jesteście Wy, nasi Czytelnicy.

Na koniec warto wspomnieć o artykułach, wśród których szczególne miejsce zajmuje ten poświęcony zmarłej kilka tygodni temu Dolores O’Riordan, wokalistce The Cranberries. Poza tym postanowiliśmy napisać o The Beatles, Legend Of The Seagullmen, Judas Priest czy The Moody Blues.

To i znacznie więcej znajdziecie w marcowym „Teraz Rocku”, który do sprzedaży trafi już w najbliższą środę, 28 lutego.

Komentarze (25)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Anonim [188.165.***.***] dodano: 25.02.2018, 11:42 #1
Ray Wilson przyjedzie do Polski? Przecież on w Poznaniu mieszka...
Pokaż odpowiedzi (1)
ratmsoad dodano: 25.02.2018, 11:56 #3
A pisałem do redakcji, że w marcu przypada 70 rocznica urodzin Rorego Gallaghera i to fajna okazja o nim poczytać.
Ja wiem, że nazwisko Raya jest bardziej medialne - ex Genesis. Ale mam nadzieję, że redakcja czyta nasze komentarze na tej stronie i widzi ile radości ludziom sprawiły wkładki z Tomem Petty, czy też ostatnia z Alice Cooperem. Myślę, że Rory także by zasłużył na te owacje.
Do wkładki o Wilsonie nic nie mam. Fajnie, że będzie. Mogła się ukazać w kwietniu. No ale jak mówią - cierpliwość jest cnota. Pożyjemy i zobaczymy co będzie dalej.
Scheisskopf dodano: 25.02.2018, 14:14 #4
Redakcja po raz kolejny zaskakuje (tym razem niestety negatywnie) wyborem wkładkowym. Po kilku naprawdę świetnych numerach, w których byli Alice Cooper, Tom Petty, Mastodon, czy Chris Cornell otrzymujemy postać o znaczeniu zupełnie marginalnym dla światowego rocka.

Być może nie jest to jakieś wiążące kryterium, ale wystarzy sprawdzić ilość ocen płyt Raya Wilsona na portalu Rate Your Music - żadna z jego płyt nie została oceniona więcej niż 70 razy, co jest ilością śmieszną przy wykonawcach mających oceny poszczególnych płyt liczone w dziesiątkach tysięcy.

Przyznam szczerze, że nie znam muzyki Raya (poza kilkoma utworami jeszcze z Genesis), i być może po zapoznaniu się z nią zmienię zdanie odnośnie znaczenia jego muzyki w kontekście całej historii rocka. Tym niemniej mam wrażenie, że większą rolę od muzyki przy wyborze tego wykonawcy do wkładki odegrały względy personalne, tzn fakt, że Wilson mieszkał (nadal mieszka?) w Polsce.

Zwłaszcza pan Michał Kirmuć od dawna promuje tego artystę. Wolałbym jednak, aby redaktorzy nie kierowali się przy wyborze osobistą sympatią do jakiegoś wykonawcy, ale faktycznym jego znaczeniem i wartością. Już pan redaktor Jordan Babula obrzydził mi zespół Sabaton dość natrętnym jego promowaniem (włącznie z wkładką), a nie chciałbym za jakiś czas zobaczyć kolejnej wkładki z zespołem Indica z Finlandii, który pan Michał Kirmuć również mocno i nadmiernie wychwalał.

Wracając do meritum: uznaję prawo redakcji do pisania o kim chce we wkładkach, ale zawsze podkreśla ona że opinie czytelników są dla niej istotne. I przy całym szacunku dla Raya Wilsona - nie sądzę, aby był on postacią aż tak ważną, mimo tego, że żyje w naszym kraju. Armia, T. Love, Lech Janerka (i wielu innych) mieszkają tutaj o wiele dłużej i takiego zaszczytu nie dostąpili.
No i to trochę jednak wstyd (?) dla TR, że wybrała pana Raya Wilsona przy braku Grateful Dead, Rory'ego Gallaghera, Eagles, Pixies (przykłady pierwsze z brzegu).

Wiem, że redakcja z reguły nie komentuje podobnych narzekań, ale może tym razem chociaż krótki komentarz z jej strony?

Zbyszek62 dodano: 25.02.2018, 16:11 #5
Z tym Ray'em Wilsonem we wkładce to jest tak jak (z lekka parafrazując) w wywodzie z filmu Rozmowy kontrolowane - czy do wkładki z Ray'em musiało dojść ? Widocznie musiało , skoro doszło . Taki był pomysł redakcji i już .
Byłem na kilku sztukach z udziałem R. Wilsona i nie był to czas stracony , ale nie oszukujmy się , jego wkład w historię muzyki pop to udział w nagraniu Calling All Stations , płyty niezłej i niedocenionej . Poza tym Ray to miły , sympatyczny facet i tyle .
bbfan [77.255.***.***] dodano: 25.02.2018, 16:12 #6
Nie mogę, ile razy mozna czytać o Nihgtwish, Sabatonie itp? Takie zespoły jak TSA, Backyard Babies, Temperance Movement, Danko Jones nigdy nie doczekały sie okładki w TR, a jakis Nightwish juz kilka razy...
Pokaż odpowiedzi (2)
deFranco dodano: 25.02.2018, 17:04 #9
Pełna zgoda na powyższe komentarze.
Dyskusja na temat wkładek jest stara niemal jak czasopismo.
Ale jedna uwaga.
Wiele zrzuca się na redakcję. Śmiem zauważyć, że
w przypadku TR, wiele do powiedzenia ma wydawca.
I tajemnicą poliszynela jest, że lubi sobie poingerować w treść
merytoryczną czasopisma.
Tak więc spokojnie. Sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje.
Pokaż odpowiedzi (1)
mimic [89.70.***.***] dodano: 25.02.2018, 17:24 #11
Za 3 dni koncert Toto w Krakowie,i co? i nic!!!!
pako [94.254.***.***] dodano: 25.02.2018, 17:25 #12
A mnie zastanawia dlaczego do tej pory nie było jeszcze recenzji poszczególnych elementów boxu Pink Floyd The Early Years ? Kto jak kto ale akurat TR namiętnie lubi pisać o PF ale o tym wydawnictwie cisza, dlaczego ? Przy okazji recenzji dwupłytowego albumu Creation zawierającego wybrane pozycje z całego boxu został przypomniany artykuł Tomka Beksińskiego na temat jego ulubionych płyt PF i tam we wstępie była informacja iż recenzja The Early Years pojawi się gdy na rynku zostaną wydane osobne zestawy z całego zbioru. I od roku na rynku mamy 6 takich albumów a w TR cisza ? Co miesiąc liczę na artykuł w tym temacie i na prawdę ciekawi mnie skąd ten brak zainteresowania ? Czyżby redakcja nie otrzymała darmowych płyt do recenzji ? Na prawdę jest to tak prozaiczne ? To słabo trochę.
level5 [89.64.***.***] dodano: 25.02.2018, 17:36 #13
Każdy miesiąc bez wkładki o SBB jest kolejnym miesiącem wstydu dla tej redakcji, a takich artystów znalazłoby się więcej. Ale żeby tak uporczywie zapominać o SBB????
ratmsoad dodano: 25.02.2018, 18:55 #14
Dorzucę jeszcze jeden temat: Ray Wilson wkładka na 14 stron, a tu 7 płyt studyjnych plus jedna z Genesis.
A dla równowagi z ostatnich miesięcy: Alice Cooper ponad 30 płyt studyjnych i także 14 stron, Tom Petty ponad 20 i 12 stron.
Mam nadzieję, że połowa wkładki to nie będzie Ray Wilson w Genesis.
Pokaż odpowiedzi (3)
maddog dodano: 25.02.2018, 19:38 #18
Jeżeli Ray Wilson zdaniem redakcji TR zasługuje na wkładkę, to ja proponuję do jednej z kolejnych wkładek Fish'a (Derek William Dick). Wydał solo 10 płyt studyjnych (11 zapowiadana na ten rok), niezliczone ilości albumów koncertowych i zapowiada trasę pożegnalną.
Przez 8 (pierwszych i najważniejszych) lat był wokalistą, autorem tekstów i muzyki w Marillion.
Pokaż odpowiedzi (1)
panbog dodano: 26.02.2018, 08:10 #20
Ja pytam gdzie wkładka o Pink Floyd albo innym nieźle "rockującym" młodzieżowym zespole?
SBB [217.113.***.***] dodano: 26.02.2018, 12:53 #21
Także nie mogę uwierzyć, że wkładki o SBB jeszcze nigdy nie było!
jeremy96 dodano: 26.02.2018, 16:31 #22
A ja bardzo lubię Raya Wilsona i cieszę się na wkładkę .
Dipo [159.205.***.***] dodano: 28.02.2018, 00:39 #23
Niedługo minie 30 lat, jak czekam na wkładki o Siouxsie & The Banshees, Ultravox czy Cocteau Twins... To, że już nie istnieją, nie oznacza, że trzeba wrzucić te ekipy w niebyt. Jeden dłuższy artykuł red. Rzewuskiego o The Banshees bodajże w drugim numerze z października 91 r. oraz jedna, dość zdawkowa relacja z koncertu ekipy Siouxsie na ponad ćwierć wieku istnienia pisma? Żal... i wstyd!
Ondrush78 [89.103.***.***] dodano: 02.03.2018, 18:55 #24
Wkładka o Toto! 40 lat na scenie muzycznej! świetny byłaby wkładka o Fishovi (ex-Marillion), Queensryche, Fates Warning, Testament.
As [83.25.***.***] dodano: 06.03.2018, 18:35 #25
Wkładka z Rayem Wilsonem to jakiś żart. A co z UK Subs, Buzzkocks i innymi kapelami new wave z lat 80 tych.
Komentarze (25 opinii) Skomentuj
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group