terazmuzyka.pl
Newsy 4185V  
rf | 1 września 2020
47

Marek Niedźwiecki: Trójki już nie ma. Janusz Kowalski: Niedźwiecki nie będzie nas pouczał

Słowa Marka Niedźwieckiego na temat trójki wywołały ostrą reakcję wiceministra aktywów państwowych.

Marek Niedźwiecki udzielił wywiadu dla „Dużego formatu”, w którym odniósł się do sytuacji w radiowej Trójce. Były prezenter i prowadzący Listy Przebojów Trójki powiedział:

Trójki już nie ma. 20 sierpnia, w wieku 58 lat, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Program Trzeci Polskiego Radia. (...) Uważam, że ludzie odpowiedzialni za jego zniszczenie powinni odpowiadać za to przed sądem, tak jak się odpowiada za zniszczenie mienia. Zdemolowali przecież radio, które było ważne dla kilku pokoleń słuchaczy. Bardzo to smutne, że nikt z osób, które mają jakiś wpływ na sytuację, nie zareagował, nie powiedział tej demolce „stop”.

Na te słowa Niedźwieckiego ostro zareagował wiceminister aktywów państwowych, Janusz Kowalski, którzy w programie „Tłit WP” stwierdził:

Marek Niedźwiecki to człowiek, który przychodził do komunistycznej Trójki w czasie stanu wojennego, jeśli dobrze pamiętam. Jest ostatnią osobą, która będzie mówiła o wolności mediów. Marek Niedźwiecki nigdy nie mówił o wolności mediów w latach 80. Chciałbym zobaczyć jego artykuły z czasów, gdy walczył z juntą Jaruzelskiego. Nie. On był po tamtej stronie i nie walczył o wolne media.

Przepraszam uprzejmie, ale Marek Niedźwiecki nie będzie nas pouczał, jak powinny funkcjonować wolne media. Człowiek, który ma komunistyczną, czerwoną przeszłość. Zaczynał pracę w radiu wtedy, gdy z rozgłośni wyrzucani byli ostatni dziennikarze. Myślę, że powinniśmy w końcu przestać rozmawiać o Marku Niedźwieckim, jego fobiach i frustracjach. To człowiek, który ma naprawdę bardzo nieciekawy życiorys. Szkoda, że nie był tak odważny w czasach PRL. Dziś oczywiście się mądrzy, bo utracił możliwość oddziaływania na opinię publiczną. Niech idzie na wolny rynek i pracuje, nikt mu tego nie broni. Ale niech skończy wreszcie pouczać innych.

Komentarze (47)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
buehuehue [178.43.***.***] dodano: 01.09.2020, 11:29 #1
Komentarz ukryty [Pokaż]
Ron [31.135.***.***] dodano: 01.09.2020, 11:39 #2
Komentarz ukryty [Pokaż]
Pokaż odpowiedzi (2)
Executioner dodano: 01.09.2020, 12:15 #5
Całościowo funkcjonariusz Kowalski jest jedną z ostatnich osób, która może powiedzieć cokolwiek o wolności... Zasługi Pana Marka dla ukulturalnienia/odchamienia narodu są daleko większe od "dokonań" tego socjalistyczno-klerykalnego aparatczyka. Kogo i jak zainspirował, a wręcz muzycznie wychował Marek, a kogo usiłuje hodować Dzbanusz? Ten człowiek to zwyczajny prostak, polecam przejrzeć jego wpisy na Twitterze. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 01.09.2020, 12:15
Pokaż odpowiedzi (4)
orion [153.19.***.***] dodano: 01.09.2020, 12:32 #10
Niedźwiecki ma sto procent racji! Przykre, że z powodów politycznych została zniszczona tak wartościowa stacja...
Black Metal Matters [178.217.***.***] dodano: 01.09.2020, 12:58 #11
Kowalski, a pokaż mi "artykuły" Niedźwiedzkiego, w których NIE-WALCZYŁ z komunizmem? PiS rozpierdolił Trójkę, tak jak rozpierdala powoli całą Polskę, tylko część społeczeństwa odurzona puszkowanym browarem z biedry zakupionym z 500+ nie jest w stanie tego dostrzec, bo jest po prostu na to za głupia.
Pokaż odpowiedzi (2)
mourningsun dodano: 01.09.2020, 13:16 #14
Kryształowy Janusz specjalista od rozliczania komunistów i wojownik walczący o wolne media za PRL-u sądził babki z piasku a komunę zna z opowieści... Trochę pokory pyskaczu. Obecna władza posługuje się metodami żywcem skopiowanymi z tamtych czasów. Do tej pory nikt nie przeprosił Niedźwiedzkiego za nieprawdziwe oskarżenia... Potraktowaliście człowieka jak przedmiot w iście putinowskim stylu....
Maxymilian [31.0.***.***] dodano: 01.09.2020, 13:21 #15
Pan Marek Niedźwiecki popadł w jakąś dziwną frustrację. Panie Marku pewien okres się już skończył, okres Manna, Niedźwieckiego i innych dobrych redaktorów, dajmy więc teraz popracować innym, zróbmy miejace młodszym może lepszym...Pan już ma emeryturę więc może wsrto wrócić do Australii?
Pokaż odpowiedzi (1)
Misiek [5.173.***.***] dodano: 01.09.2020, 13:49 #17
Życiorys p. Janusza dopiero się pisze i jeśli dalej tak będzie postępował to czarno to widzę. Pan Marek jest legendą A pan Janusz jest .... Januszem, nikim innym
Five Fingers Fist Fuck [5.184.***.***] dodano: 01.09.2020, 14:37 #18
To niesamowite, że ktoś tak bierny i anemiczny jak Niedźwiedzki staje się symbolem walki z pisowską zgrają. Coraz bardziej mi się to podoba.
Gracek [94.172.***.***] dodano: 01.09.2020, 15:45 #19
Glosowalem za pisem bo mialem zludne nadzieje ze oczyszcza to co bylo do oczyszczenia po odwolaniu premiera Olszewskiego,ale to co robią wTvp i teraz z Trojka to pokazuje ze nie licza sie ze spoleczenstwem tylko jest ważny kierunek partii ,mam nadzieje ze przegraja z kretesem w nastepnych wyborach
Domin [5.174.***.***] dodano: 01.09.2020, 17:26 #20
Myślę, źe za takie slowa pan Kowalski czy jak mu tam powinien spędzić z 10 lat na sybirze. Uważam, że za te słowa i za taką mentalność nalezy się temu panum po mordzie, albo cos więcej.
Jack Reacher [31.11.***.***] dodano: 01.09.2020, 18:35 #21
"nie był tak odważny" panie wiceczegośtam ? W 1984 r. omijał zakaz grania w radiu zespołu Maanam. Zdobyłbyś się na to Januszku ?
Pokaż odpowiedzi (2)
anna [5.173.***.***] dodano: 01.09.2020, 20:38 #24
No właśnie, dlaczego na wolnym rynku komunistyczni dziennikarze jak Mann sobie nie radzą?
Pokaż odpowiedzi (1)
Piotr [193.192.***.***] dodano: 01.09.2020, 20:59 #26
Od kilku tygodni mimo wszystko słucham Trójki i widać jak bardzo, za wszelką cenę chcą być tacy fajni, jak kiedyś. Ale wychodzą z tego mega
żenujące pseud audycje. Skąd oni biorą tych prowadzących, nijakie, przewidywalne audycje, przewidywalna muzyka, słuchając zapowiedzi muzyki czuję zażenowanie.
Słucham chyba tylko dla przekory. Smutne ale prawdziwe: TRÓJKA jaką kochaliśmy przestała definitywnie istnieć w sierpniu 2020.
A tych pseudo dziennikarzy którzy odpier....ają ten szajs powinno się wysłać w kosmos.
Franz [188.47.***.***] dodano: 01.09.2020, 22:20 #27
Janusz Kowalski reprezentuje tak niski poziom w swej wypowiedzi, że jest mi naprawdę smutno
Bob [185.231.***.***] dodano: 02.09.2020, 07:50 #28
Panie Kowalski trójka była przede wszystkim radiem z dobrą muzyką o różnych gustach muzycznych, ale dobrej jakości. Owszem były przekazywane wiadomości, ale bez kazań i demagogi politycznych których unikano by nie stać się tubą polityczną. Ja przynajmniej nie wyczuwałem który redaktor. redaktorka, jakie mieli poglądy polityczne. Nie bronię p. Marka , ani nie krytykuję za to że pracował w radio w czasach komuny. jestem w wieku po 70-tce i też pracowałem w tamtych czasach. Nigdy nie wstąpiłem do PZPR, ani ZSL i później PSL, I innych partii, co mi nie przeszkadzało słuchać ,,Trójki" Wcześniej sympatyzowałem Premierowi Olszewskiemu, a po powstaniu PiS-u i objęciu przez władzy temu rządowi do dnia dzisiejszego. Uważam, że to co zrobiono z ,,Trójką" i to tuż przed wyborami prezydenckimi to skandaliczne i ze szkodą dla wyniku wyborczego Prezydenta Dudy. Nawet myślałem, że to ,,wywrotówka" pod płaszczykiem przylizywania się rządzącym. Teraz nazywanie niechlubna prace Marka Niedźwiedzkiego w czasach rządów PRL-u jako nie godne jest poniżej pasa. Przecież nie wszyscy mogli znaleźć pracę w ,,Wolnej Europie". Mój tato był kombatantem AK ,,Kleberczyk" i też pracował w czasach PRL, a w czasach reformy rolnej zabrano mu majątek ziemski ( żadne wolne rządy mu tej straty nie zrekompensowały) Teraz każdy ,,Kowalski" może powiedzieć, że niech siedzi cicho bo za czasów PRL-u pracował. No i nie siedzi bo już leży cicho i nie słucha tych głupich przepychanek. Uważam, że nie każde radio musi być tubą polityczną, a nawet powinno spełniać odskocznię polityczną, byś relaksem i mieć swój klimat. trójka taka była. Obecnie jest po części tubą, Radiem Maryją, propagowaniem ,,disco polo" i muzyki z archiwów Radia 1. Ponoć słuchacie społeczeństwa to proszę poczytać komentarzy odrzucając te chorych opozycjonistów dla których jest to okazja by narozrabiać, a tak na prawdę się cieszą z tego co zrobiliście i maja gdzieś co z trójką się stanie.
Wojtek [37.248.***.***] dodano: 02.09.2020, 08:15 #29
Bardzo "rzeczowe" argumenty ma Kowalski. Baran.
Pruszczan [188.146.***.***] dodano: 02.09.2020, 11:16 #30
Panie Marku. Czekamy na listę w Nowym Świecie
Zenek [188.146.***.***] dodano: 02.09.2020, 12:45 #31
Bezczelność tylke tyle można powiedzieć o tej władzy
To co zrobili z 3 wola o pomstę do nieba
Jak można było zniszczyć jedyne inteligenckie radio
Trójka uczyła całe pokolenia mądra muzyka książka film tego można było się dowiedzieć nie odpowiada mi muzyka Martyniuka i jemu podobnych i nie muszę tego sluchac
Władza boi się inteligencji bo głupimi łatwo się rządzi dlatego tak jej od początku przeszkadzała 3
Demolke zaczęli 5 lat temu
To nie jest ich radio ze robią co chcą
Maja inne gdzie żądzą i decydują a od 3 niech się odczrpia
Niech się uczą od komuny jak trzeba postepowac
Nikt nań nie wróci tych kilku straconych miesięcy i nie odda właśnie Marka Niedzwieckiego
A pani prezes i ta cała jej otoczka mam nadzieję że niebawem skończy swoje urzędowanie i nie będzie więcej czynić zlego
Tego jej życzę z całego serca
Arsen Lupin [37.30.***.***] dodano: 02.09.2020, 13:11 #32
Najpierw zniszczono Telewizję Polską. Sowieci i hitlerowcy wymordowali lwią cześć polskiej inteligencji. Ciąg dalszy nastąpił za komuny. Dzieło domyka towarzysz Kurski. Bez jednego wystrzału. Teraz zabrano się za Polskie Radio.
Sebek [5.173.***.***] dodano: 02.09.2020, 13:17 #33
Panie Marku. Nowy Świat i LP i top100. Wojtek.M się zgodzi
Rodem z Szadku [188.147.***.***] dodano: 02.09.2020, 17:08 #34
Panie Kowalski,
Jest pan rocznik 1978 i skoro pan tak namiętnie twierdzi, że Marek pracował "u nich" to pewnie pana rodzice też pracowali "u nich". Gdzie według pana w tym czasie wszyscy mieli pracować ??? Mieli siedzieć w domach i czekać przez 44 lata na wolność w 1989??? Puknij się pan !!! To że ktoś wtedy pracował to nie znaczy że był "ich". To że Marek pojechał wtedy do pracy do Holandii to nie znaczy, że był Berą. Pan jesteś młodym smykiem i może nie wie, że aby otrzymać wtedy paszport i zgodę na wyjazd trzeba było podpisać zobowiązanie, że się go odda na WUSW. Resztę dopisała Bezpieka. Rozumie to pan czy nie?
Gargamel [81.92.***.***] dodano: 02.09.2020, 18:50 #35
Powiem tak - to prawda, że należy zmienić redaktorów muzycznych, czy to Mann, czy Niedźwiecki, czy Kaczkowski. To są legendy Polskiego Radia i to nie podlega żadnej dyskusji. Jest zupełnie inna generacja młodych ludzi, którzy nie mają ochoty słuchać rzeczy starych zgredów. Taka jest kolej rzeczy. Oni byli dobrzy na ówczesne czasy, które się kompletnie zmieniły. Trójka na razie nie istnieje dopóki rządzi PiS. Po rządach,, komuny, która wierzy w Boga" jak to powiedział Kazik - można odnowić, odświeżyć Trójkę o nowym profilu na miarę nowych czasów
Gargamel [81.92.***.***] dodano: 02.09.2020, 18:54 #36
Powiem tak - to prawda, że należy zmienić redaktorów muzycznych, czy to Mann, czy Niedźwiecki, czy Kaczkowski. To są legendy Polskiego Radia i to nie podlega żadnej dyskusji. Jest zupełnie inna generacja młodych ludzi, którzy nie mają ochoty słuchać rzeczy starych zgredów. Taka jest kolej rzeczy. Oni byli dobrzy na ówczesne czasy, które się kompletnie zmieniły. Trójka na razie nie istnieje dopóki rządzi PiS. Po rządach,, komuny, która wierzy w Boga" jak to powiedział Kazik - można odnowić, odświeżyć Trójkę o nowym profilu na miarę nowych czasów
Marguś [91.206.***.***] dodano: 02.09.2020, 22:51 #37
Niedźwiecki to kapuś, już dawno powinien wylecieć z radia,tym bardziej że przez takich dziennikarzy jak on czy Mann trójka miała coraz mniejszą słuchalność, pis się cacka z tymi mendami, niech idzie do radia nowy Świat tam jest wolność słowa buaha
Senator [31.0.***.***] dodano: 03.09.2020, 03:10 #38
To jest obrażliwe i prostackie jak pana "nowa trójka"
Tsa [37.47.***.***] dodano: 03.09.2020, 06:43 #39
Dobre, wartościowe programy, świetna muzyka, wspaniali redaktorzy wszystko poszło w siną dał. Dziękujemy wyzwoliciele.
PoliszWoodpecker [37.47.***.***] dodano: 03.09.2020, 08:07 #40
To ciebie już nie ma !!! Przy pierwszej nadarzającej się okazji nie omieszkak napluć ci w ten łapowniczy ryj...
lp7 [195.47.***.***] dodano: 03.09.2020, 08:54 #41
Tak się składa, że Trójka była w czasach komuny oddechem, oknem na świat .Mini max Kaczkowski,Mann, prezentowane płyty, których w sklepach nie były dostępne.A 1982? śledziło się listę przebojów, czekało się na czołówkę by złapać całe kawałki.Powtórka z rozrywki między przypominanymi skeczami również całe utwory zagranicznych wykonawców (to co teraz prezentuje ta stacja to po prostu kpina). a w jedynce? niezapomniany Wieczór Płytowy.
Waldek [188.146.***.***] dodano: 03.09.2020, 16:24 #42
Przypomina mi się Ludwik XIV. Niedźwiecki: Trojka to ja.
Brainpudding [46.134.***.***] dodano: 03.09.2020, 17:46 #43
Trójka jest, nie ma Niedźwieckiego. Qrwa! Gdzie się nie obrócić, same jezusy! Wrócił do Trójki Marek Wiernik, Baron zaczął grać metal, wyjerzucili wreszcie ten murzyński, chory hip hop! Trójka reaktywacja!!!
Lehu [217.173.***.***] dodano: 03.09.2020, 22:25 #44
A Ty chuja
gdzie byłeś w czasach PRL?
I love Syd [159.205.***.***] dodano: 05.09.2020, 07:49 #45
O jakimś kowalskim koledze jarosława zapomną wszyscy a o Panu Marku pamiętać będzie wielu. Dziękuję Panie Marku. Trójki nie słucham, od czasu dobrej zmiany.
Pokaż odpowiedzi (1)
Pioter [94.254.***.***] dodano: 06.09.2020, 04:15 #47
Nie mogę uwierzyć, że wszyscy słuchamy tego samego rocka a potem na siebie plujemy. Co tu się odj... ło, ciężko mi to pojąć.