terazmuzyka.pl
Newsy 5837V  
mg | 10 grudnia 2019
18

Marie Fredriksson, wokalistka Roxette, nie żyje

W wieku 61 lat zmarła Marie Fredriksson, wokalistka znana przede wszystkim z występów w słynnym zespole Roxette.

Choć Marie Fredriksson występowała między innymi w Strul czy Mamas Barn, największą popularność przyniosły jej występy w kultowej obecnie grupie Roxette. Szwedzki duet tworzący na pograniczu popu i rocka wydał w sumie dziesięć albumów studyjnych i wylansował takie przeboje jak „The Look”, „Listen to Your Heart”, „It Must Have Been Love” czy „Joyride”.

Marie Fredriksson od kilkunastu lat zmagała się z nowotworem. W 2002 roku zdiagnozowano u niej guza tylnej części mózgu – przez długie miesiące była intensywnie leczona poprzez chemioterapię i naświetlania. Mimo najlepszej opieki, doznała trwałego uszkodzenia mózgu, co zaowocowało między innymi paraliżem prawej strony ciała, a także utraceniem zdolności czytania czy liczenia. Po dwóch latach ogłosiła powrót do zdrowia, a efektem tego był solowy album „The Change”. Niedawno jednak problemy powróciły – artystka miała kłopoty z poruszenia się, a lekarze zalecili jak odpoczynek. Została wówczas zmuszona do odwołania trasy koncertowej. 

W chwili śmierci Marie Fredriksson miała 61 lat. Informację o jej odejściu przekazano między innymi w serwisie Facebook:

Choć zespól Roxette przez długie lata był w zawieszeniu, nigdy nie ogłoszono zakończenia przez niego działalności. Odejście Fredriksson jest jednak końcem formacji, którą współtworzyła z Perem Gesslem. Ich ostatnim wspólnym albumem jest „Good Karma” z 2016 roku.

Komentarze (18)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
FOREVER1977 dodano: 10.12.2019, 14:12 #1
Niestety zbliża się koniec roku następna gwiazda umiera
:(
Pokaż odpowiedzi (2)
Wielebny Roman Niewiara [83.26.***.***] dodano: 10.12.2019, 14:27 #4
Legenda. Wielka szkoda.
Ego [89.64.***.***] dodano: 10.12.2019, 14:30 #5
RIP, szkoda jej :(
Pokaż odpowiedzi (1)
FOK [5.184.***.***] dodano: 10.12.2019, 14:37 #7
Fajny popik to był. Nie takie dno jak teraz.
Pokaż odpowiedzi (1)
BIU [89.230.***.***] dodano: 10.12.2019, 14:42 #9
Wielka strata
Geminiman [83.26.***.***] dodano: 10.12.2019, 15:03 #10
Jej nazwisko nie było patronimiczne, w odróżnieniu of Islandczyków. Gdyby ona urodziła się w Islandii a nie w Szwecji, miałaby na nazwisko Fredrikdottir.
Bulgr [31.182.***.***] dodano: 10.12.2019, 15:16 #11
Piórko z koncertu na Torwarze nabiera jeszcze większego wymiaru w takim momencie. To był piękny koncert... teraz to już wspomnienie...
Radek [91.200.***.***] dodano: 10.12.2019, 15:42 #12
Ona była moją pierwszą miłością-fantazją. To było, jak chodziłem do przedszkola... Uśmiech)) R.I.P. [*]
Mrozu [178.37.***.***] dodano: 10.12.2019, 15:59 #13
Odpoczywaj w Pokoju Marie+++
kadakrystian dodano: 10.12.2019, 16:26 #14
Roxette to w sumie legenda lat 90-tych.
Wielka szkoda i smutek, niech Spoczywa w spokoju.
Matruty@wp.pl [5.173.***.***] dodano: 10.12.2019, 18:23 #15
Wielka strata.
Dio [85.117.***.***] dodano: 10.12.2019, 21:03 #16
Roxette to zespół, którego słucham najdłużej. "Odkryłem" ich i Phila Collinsa w radiowej trójce i w tym momencie wiedziałem, że muzyka będzie odgrywała ważną rolę w moim życiu. W wieku dojrzewania odkryłem metal, ale nigdy nie odwróciłem się od tych, którzy pokierowali mnie na muzyczne ścieżki życia na samym początku.

To wielka strata. Była jedną z niewielu wokalistek, które szanowałem i uwielbiałem.

Spoczywaj w pokoju Marie.

Nigdy Cię nie zapomnę.
The_Cure dodano: 11.12.2019, 01:51 #17
Pierwsza muzyczna zajawka to Roxette. Dzięki za muzyczne dzieciństwo.
Marcin [83.7.***.***] dodano: 11.12.2019, 12:14 #18
Duża strata. To była bardzo dobra wokalistka zespołu tworzącego pop na wysokim poziomie.