terazmuzyka.pl
Newsy 7256V  
mg | 25 lutego 2019
41

Mark Hollis (Talk Talk) nie żyje

Lider brytyjskiego zespołu Talk Talk tworzącego w latach 80. – Mark Hollis – nie żyje. Nie znamy na ten moment żadnych szczegółów związanych z jego odejściem.

Kolejne brytyjskie i amerykańskie media, a także muzycy donoszą o odejściu Marka Hollisa, lidera brytyjskiego zespołu Talk Talk. Wśród osób przekazujących tę smutną wiadomość znalazł się między innymi Matt Johnson z zespołu The The, który napisał o śmierci Hollisa na Twitterze:

Na ten moment nie dysponujemy szczegółowymi informacjami dotyczącymi odejścia muzyka. Media społecznościowe związane z nim lub zespołem nie opublikowały dotychczas żadnych oświadczeń. Mark Hollis miał 64 lata.

Zespół Talk Talk funkcjonował w latach 1981-1991 i w swojej twórczości łączył synth pop oraz new romantic, a także szeroko rozumianą muzykę rockową. Grupa została powołana do życia przez Marka Hollisa i to on był jej liderem przez cały okres funkcjonowania. W zespole grali między innymi Paul Webb, Simon Brenner czy Lee Harris.

Grupa nagrała w sumie pięć albumów studyjnych, z których największym uznaniem cieszył się „The Colour of Spring” z 1986 roku. Wśród najpopularniejszych utworów grupy wymienić należy „It’s My Life”, „Such A Shame”, „Talk Talk” czy „Life's What You Make It”. Ostatnie, koncertowe wydawnictwo Talk Talk ukazało się w 1998 roku, a był to album pt. „London 1986”.

Po zakończeniu działalności Talk Talk Mark Hollis opublikował jeszcze solową płytę, która ukazała się w 1998 roku, i zakończył muzyczną karierę.

Komentarze (41)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Anonimowa [46.45.***.***] dodano: 25.02.2019, 21:16 #1
Coraz więcej wspaniałych muzyków umiera. Rok po roku...
Pokaż odpowiedzi (1)
Aru67 [79.186.***.***] dodano: 25.02.2019, 21:16 #3
Wiellllllka szkoda !!
Tomas71 dodano: 25.02.2019, 21:24 #4
R.I.P Mark :(
"The Colour Of Spring" jedna z lepszych płyt lat 80-tych...
Pokaż odpowiedzi (4)
Sig [80.129.***.***] dodano: 25.02.2019, 22:02 #9
Super muzyka lubialem słuchać
Dobre kawałki szkoda
Pokaż odpowiedzi (2)
1965 [37.30.***.***] dodano: 25.02.2019, 23:49 #12
To nie dobre kawałki tylko piękne utwory
RObert POland [88.156.***.***] dodano: 26.02.2019, 00:09 #13
The Party`s Over...
Pokaż odpowiedzi (1)
Lysy [5.173.***.***] dodano: 26.02.2019, 00:15 #15
Nie wierzę. Mój jeden z najlepszych muzyków. To niesamowite ale w ubiegłym tygodniu przesłuchałem całą dyskografięTalk Talk.Tak mnie po prostu naszło.
Edlion [5.173.***.***] dodano: 26.02.2019, 01:20 #16
Niesamowite Albumy zabierające w podróż.....
KateDM [95.160.***.***] dodano: 26.02.2019, 04:41 #17
Such a shame... kończy się powoli pewna era w muzyce.Smutne.Spoczywaj w spokoju Mark.
Pokaż odpowiedzi (4)
33-latek [83.26.***.***] dodano: 26.02.2019, 05:28 #22
A czy ktoś zna jego jedyny solowy album self-titled z 1998 roku?
Pokaż odpowiedzi (3)
tofisz [213.17.***.***] dodano: 26.02.2019, 08:17 #26
"Nikt nie wie jak długo
Tracą rymy szeleszczące liście
Niezaśpiewana kołysanka wiatru
Wieża Babel snów wyłania się z pamięci

Gdy rozwija się zło
Nie jest częścią ciebie
A miłość tylko śpi
Zawinięta w zaniedbanie
To już czas, czas aby żyć
Teraz, gdy nastąpił koniec"

“TIME IT’S TIME"
mega [217.153.***.***] dodano: 26.02.2019, 08:41 #27
Time, it's time. You can rest Your head, now.,, [RIP]
Mark Hollis - A Life (1955-2019) [193.239.***.***] dodano: 26.02.2019, 09:12 #28
Jeden z utworów znajdujących się na jego jedynym solowym albumie 1998 roku dotyczy bezimiennego i anonimowego żołnierza, który zginął podczas I Wojny Światowej. A nazwa tego utworu to A Life (1895-1915).
wielki smutek [217.153.***.***] dodano: 26.02.2019, 09:20 #29
Baby
Life's what you make it - celebrate it

Anticipate it - yesterday's faded.
Nothing can change it - life's what you make it....
PP [83.238.***.***] dodano: 26.02.2019, 09:55 #30
Biorą już z naszej półki, a tak niedawno tańczyłem przy Talk Talk na studniówce (31 lat temu)
Romanos [89.174.***.***] dodano: 26.02.2019, 15:54 #31
wielki szacunek dla ciebie Mark ... moje lata młodzieńcze dzięki TWOJEJ muzyce stały się piękniejsze... do dziś mam w uszach szum twoich kompozycji... wielkie ci dzięki za to co tu zrobiłeś dla NAS tu, na Ziemi.. obyś narodził się gdzieś w innym wymiarze z takimi zdolnościami...
Sopot [89.70.***.***] dodano: 26.02.2019, 16:53 #32
Jedyny taki . Do poprzednika : solowa płyta „Mark Hollis”
Pokaż odpowiedzi (1)
padula [185.72.***.***] dodano: 26.02.2019, 18:05 #34
Odszedł jeden z ostatnich prawdziwych artystów dla którego nie liczyła się kasa,blichtr rock"n"rolowego życia,pozy- jeno prawdziwa sztuka.
Wszystkie albumy od "Colour of spring" to arcydzieła.
Na stałe masz miejsce w naszych sercach.
ŻEGNAJ.
54-latek [77.255.***.***] dodano: 26.02.2019, 23:36 #35
Jego muzyka towarzyszy mi nieustannie od 1982 roku, zainspirował mnie jego twórczością Tomek Beksiński. Muzyka Marka Hollisa jest klejnotem, który nigdy się nie zestarzeje i nigdy nie znudzi. Każda płyta to "masterpiece". Sad news, such a loss.
54-latek [77.255.***.***] dodano: 26.02.2019, 23:37 #36
Jego muzyka towarzyszy mi nieustannie od 1982 roku, zainspirował mnie jego twórczością Tomek Beksiński. Muzyka Marka Hollisa jest klejnotem, który nigdy się nie zestarzeje i nigdy nie znudzi. Każda płyta to "masterpiece". Sad news, such a loss.
Pokaż odpowiedzi (1)
Jary [46.134.***.***] dodano: 27.02.2019, 00:17 #38
Mark Hollis wraz z grupą Talk Talk rozwijał się z kolejną płytą. Od debiutanckiego albumu synth-popowego "The Party’s Over" poprzez kolejny "It’s My Life" w stylu new-romantic, aż po epicki "The Colour Of Spring" zwiastujący budzącą i rozkwitającą wiosnę. Tak brzmi muzyka na tym albumie. Rozkwita różnymi pastelami barw i zapachów i taki też nosi tytuł.
Nie można zapomnieć o wręcz genialnym wydawnictwie "Spirit of Eden" na którym grupa brzmi totalnie inaczej niż na trzech poprzednich albumach. Jest tu deikatność w wokalu i muzyce, ale są też emocje. Można znaleźć klimatyczne jazzujące granie ale też fragmenty mocne psychodeliczne z przesterowaną gitarą i kakofonią dźwięków lub obłędną harmonijką na której swoje dźwięki wygrywał Mark Feltham, ten sam który miał swój wkład w ostatnią płytę Stevena Wilsona -"To The Bone".
Zespół Radiohead również inspiruje się albumem "Spirit of Eden". To wyraźnie słychać w ich twórczości.
Mark Hollis i grupa Talk Talk miał wyraźny wpływ na moje wybory muzyczne i moją wrażliwość muzyczną.
Dzięki Mark!
Pozostaje nam magiczna muzyka na płytach.
Jacek [46.149.***.***] dodano: 28.02.2019, 14:23 #39
Wielka szkoda. Ten czas tak szybko leci.... Wydaje się, że to było wczoraj, kiedy wydali te piękne płyty.
Pokaż odpowiedzi (1)
marek [87.199.***.***] dodano: 02.03.2019, 14:13 #41
te utwory to bajka