terazmuzyka.pl
Newsy 926V  
rf | 12 sierpnia 2017
0

Mark Morton: To jeszcze nie koniec Lamb Of God

Zespół Lamb Of God planuje sobie zrobić przerwę. Gitarzysta Mark Morton zapewnia jednak, że muzycy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Lamb Of God, który aktualnie gra trasę koncertową z zespołami Slayer i Behemoth, po wywiązaniu się ze zobowiązań koncertowych zamierza zrobić sobie dłuższą przerwę w działalności.

UOKiK zajmie się problemem golden circle?

Gitarzysta Mark Morton zapewnia jednak, że nie oznacza to końca Lamb Of God. W wywiadzie dla radia 107.7 The Bone powiedział:

Często pojęcie dłuższa przerwa jest subiektywne, bo często, kiedy jako zespół znikamy z pola widzenia, nie oznacza wcale, że nie pracujemy.

Komponowanie i nagrywanie albumów zajmuje nam sporo czasu, często więc znikamy z radaru, a jednocześnie jesteśmy urobieni po łokcie w tworzeniu muzyki.

Gramy w tym zespole od dawna, a jesteśmy kreatywnymi ludźmi. Nigdy osobiście nie przestanę tworzyć muzyki, myślę więc, że Lamb Of God może zniknąć na jakiś czas z pola widzenia, ale to nie oznacza, że nie będę nic robić.

To chyba najbardziej dyplomatyczna wypowiedź, jakiej mogę udzielić. Ale to jeszcze nie koniec – mamy w zanadrzu sporo fajnych rzeczy, zarówno osobno jak i jako zespół.

Wcześniej wokalista Randy Blythe zapowiedział, że po zakończeniu koncertów poświęci się pisaniu i fotografii.

Kiedy skończy się ta trasa, pora na prawdziwą przerwę, poświęcenie czasu na pisanie i na rodzinę

– powiedział Randy.

W 2015 roku Randy Blythe wydał książkę „Dark Days: A Memoir”, w której opisywał wydarzenia towarzyszące pobytowi w więzieniu i procesowi o nieumyślne spowodowanie śmierci podczas koncertu Lamb Of God w Pradze. Randy ma już pomysł na kolejną książkę.

Moja poprzednia książka traktowała o odpowiedzialności osobistej. Jej kanwą był mój pobyt w więzieniu i proces, ale jej głównym tematem była odpowiedzialność. Moja następna książka będzie poruszała problem perspektywy. Żyjemy w binarnym świecie, przekonania ludzi skłaniają się ku dwóm ekstremom: A albo B. Jeśli ludzie będą potrafili nieco zmienić swoją perspektywę i spojrzeć na sprawy z innej strony, może świat nie będzie taki statyczny. Bardzo interesuję się perspektywą, ale książka będzie też opowiadać o surfowaniu, fotografii i innych rzeczach, jednocześnie jakoś ujmując temat perspektywy.

Lamb Of God wciąż koncertuje, promując wydany w 2015 roku album „VII: Sturm Und Drang”, powstały tuż po wyjściu Randy’ego z czeskiego więzienia, gdzie trafił pod zarzutem spowodowania śmierci jednego z fanów na koncercie Lamb Of God.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group