terazmuzyka.pl
Newsy 1209V  
rf | 14 lipca 2018
0

Massive Attack odwołał koncert przez Franz Ferdinand

Zespół Massive Attack odwołał koncert na festiwalu w Madrycie przez zespół Franz Ferdinand. Organizatorzy festiwalu przepraszają za całe zajście.

Na dużych festiwalach normą jest, że jednocześnie odbywa się kilka koncertów. Niestety, czasem może się zdarzyć, że hałas z jednej sceny dobiega do innej. Tak było w przypadku madryckiego festiwalu Mad Cool, co zmusiło zespół Massive Attack do odwołania swojego koncertu.

Massive Attack wyda płytę w formacie DNA

W tym samym czasie, co Massive Attack na innej scenie miał występować zespół Franz Ferdinand. Członkowie Massive Attack stwierdzili, że przeszkadzałoby to w ich występie. Organizatorzy próbowali znaleźć inną porę dla grupy, ta jednak zdecydowała się odwołać swój występ.

Alex Kapranos z zespołu Franz Ferdinand zareagował na tę wiadomość, umieszczając na Twitterze smutną emotikonę.

Franz Ferdinand powrócił w tym roku z nową płytą, zatytułowaną „Always Ascending”. W lutowym numerze „Teraz Rocka” możecie znaleźć obszerny wywiad z Alexem Kapranosem i Julianem Corrie, w którym muzycy wyjaśnili, jakie założenia stały za albumem „Always Ascending”. Alex Kapranos wyjawił:

Chcieliśmy, aby brzmiał nowocześnie – nie był powtórzeniem tego, co robiliśmy w przeszłości, a także nie przypominał niczego, co kiedykolwiek słyszeliśmy. Nasz poprzedni album zamykał dekadę tworzenia muzyki, a teraz wiele się zmieniło. Zmieniliśmy skład, nadszedł więc idealny moment, by spróbować czegoś nowego. Wprawdzie podeszliśmy do tego w ten sam sposób co do tej pory, użyliśmy tych samych instrumentów co zawsze, ale chcieliśmy, aby powstało coś, czego jeszcze nie robiliśmy. Bo choć już na pierwszej płycie Franz Ferdinand były syntezatory, gitary i sekcja rytmiczna, tym razem użyliśmy innych dźwięków. Częściowo wynikło to ze współpracy z Philippe Zdarem, który jako producent zachęca artystę do próbowania nowych rzeczy i nie boi się przyszłości.

Grupa w marcu odwiedziła warszawski klub Stodoła i zaprezentowała utwory z nowej płyty.

Sonda - wypowiedz się!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś na festiwalu, że hałas dobiegający z innej sceny przeszkadzał w odbiorze koncertu?

Tak, i to bardzo
23% (13 głosów)
Tak, ale tylko trochę
41% (23 głosy)
Nie, nigdy
34% (19 głosów)
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 704V  
0

FBI zbada sprawę Ryana Adamsa. Artysta ma poważne problemy

rf | fot. 6tee-zeven | 16 lutego 2019
Newsy 554V  
Newsy 422V  
0

Syn Chestera Benningtona dołączył do zespołu ojca

rf | fot. User:Gansb | 14 lutego 2019
Newsy 571V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group