terazmuzyka.pl
Newsy 601V  
rf | fot. Festival Eurockéennes/Rod le Hiboo | 29 listopada 2019
13

Massive Attack zbada, jak koncerty zanieczyszczają środowisko

Zespół Massive Attack postanowił sprawdzić, jak bardzo trasy koncertowe szkodzą środowisku.

Duet Massive Attack wraz z Tyndall Centre for Climate Change Research postanowili sprawdzić, jak trasy koncertowe wpływają na środowisko oraz zaproponować doraźne środki, które można szybko zaimplementować, żeby zredukować emisję spalin.

Robert Del Naja napisał w magazynie „The Guardian”, że zespół rozważał całkowitą rezygnację z grania tras, ale żeby taki gest przyniósł skutek musiałaby się dołączyć cała branża:

Żeby dokonać zmiany niema żadnej alternatywy dla wspólnego działania.

Badane ma ustalić, jakie elementy tras koncertowych powodują największą emisję spalin, czy jest to transport fanów, transport zespołu i sprzętu, czy emisje związane z samym koncertem.

Massive Attack nie jest jedynym znanym zespołem, który postanowił aktywnie działać na rzecz środowiska. Grupa Coldplay ogłosiła, że zaprzestanie grania tras koncertowych do czasu, aż uda się znaleźć takie rozwiązanie, które nie będzie szkodzić środowisku.

W wywiadzie dla „BBC” Chris Martin powiedział:

Przez następny rok lub dwa będziemy zastanawiać się, jak zorganizować trasę, żeby nie tylko przyniosła zysk, ale też nie była szkodliwa dla środowiska. Nasza następna trasa będzie najlepszą możliwą wersją przyjaznej środowisku trasy. Będziemy zawiedzeni, jeśli nie będzie neutralna dla środowiska.

Najtrudniejsza do rozwiązania jest kwestia samolotów, ale marzymy też o koncercie bez plastiku, który byłby zasilany głównie energią słoneczną.

Coldplay promuje wydany w zeszłym tygodniu album „Everyday Life”.

Więcej o Coldplay przeczytacie w grudniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży.

Komentarze (13)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
I [91.205.***.***] dodano: 29.11.2019, 14:03 #1
Żeby środowisko choć trochę bardziej chronić, wystarczy wprowadzić wszystkie opakowania na napoje w formie zwrotnej, puszki, plastik, butelki ( dużo ich na koncertach, nie ). Ktoś z decydentów się tym zainteresuje ? A gdzie tam ! Prowadzą jakieś pozorne działania, pozwalające nabić kasę sobie, kręcącym się przy tym ,,ekologom,, i tylko naiwniaki, np. Massive Attack i wielu innych daje się na to nabierać...
Pokaż odpowiedzi (3)
Wielebny Roman Niewiara [93.179.***.***] dodano: 29.11.2019, 14:30 #5
Rozumiem BOOM na bycie eko, i uważam kwestię dbania o środowisko jako ważną.... ale bez przesady. Raczej trzeba by działać przy koncernach paliwowych/energetycznych/przetwórczych... a nie pałować się z kwestią potencjalnej nie-ekologii przy kwestii koncertu muzycznego.
Diz [89.71.***.***] dodano: 29.11.2019, 15:13 #6
Oczywiście jak wszystkie g'wniane zespoły typu Coldplay przestaną jeździć w trasy to ludzkość tylko na tym zyska. A co do meritum. Dlaczego mają rezygnować jedynie z tras? To są półśrodki. Niech przestaną w ogóle jeździć samochodami, niech nie zużywają gazu, prądu innego niż "zielony", oczywiście zero plastiku, wszystko w szkle bądź papierze, jest bardzo dużo do zrobienia. Oszczędność wody. Gdzieś w Azji facet nie mył się przez 30 lat i żył. Coldplay, Massive Attack i inni podobni, marionetki systemu cynicznych manipulantów robią wszystko co chcą możnowładcy po obu stronach Atlantyku. Bunt kontrolowany, koncesjonowany, uznany dyrektywami "rock and roll" pseudobuntowników. Rzyg.
Pokaż odpowiedzi (5)
Jan [31.135.***.***] dodano: 29.11.2019, 16:19 #12
Kolejnym się we łbie popie*doliło.
Niech sobie lepiej mózgi zbadają.
Piotr Grembowicz [156.17.***.***] dodano: 30.11.2019, 08:06 #13
To już jest zbiorowa, masowa i lewicowa paranoja + histeria ekologów - dołączyli muzycy. No i groteska, rzecz jasna, bo jak to inaczej nazwać?!
Komentarze (13 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 311V  
2

Joey Image (Misfits) nie żyje

rf | fot. Zzz1213 | 2 czerwca 2020
Newsy 354V  
0

Edyta Bartosiewicz w nowej piosence znanych amerykańskich raperów [AUDIO]

rf | fot. Wojtek Dobrogojski/rockmetal.pl | 1 czerwca 2020
Newsy 941V  
2

Bob Kulick nie żyje

rf | 30 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group