terazmuzyka.pl
Newsy 1080V  
rf | 28 lutego 2019
0

Mastodon nagrał „Stairway To Heaven” Led Zeppelin w szczytnym celu

Zespół Mastodon zarejestrował jeden z największych przebojów Led Zeppelin. Singel z tą piosenką wesprze fundację charytatywną.

Zespół Mastodon zapowiedział niezwykłą gratkę z okazji Record Store Day. 13 kwietnia 2019 roku ukaże się 10-calowy winylowy singel z utworem „Stairway To HeavenLed Zeppelin w wersji studyjnej i koncertowej. Cały dochód z singla przeznaczony zostanie na cele fundacji zajmującej się badaniami nad rakiem trzustki.

Mastodon wykona klasyczny album w całości na żywo

Pomysł singla zatytułowanego „Stairway To Nick John” zrodził się w tragicznych okolicznościach – we wrześniu 2018 roku zmarł menadżer Mastodona, Nick John. Tak pisze o nim zespół:

Był jak nasz ojciec. Był z nami przy naszych wzlotach i upadkach. Jego ulubionym zespołem, oprócz nas i Gojiry, był Led Zeppelin. Zostaliśmy poproszeni o zagranie „Stairway To Heaven” na jego pogrzebie. Gdy dowiedzieliśmy się, że ktoś nagrał ten występ, postanowiliśmy zarejestrować wersję studyjną i wydać to z okazji Record Store Day jako hołd dla Nicka, a cały dochód przeznaczyć na badania nad rakiem trzustki.

Latem 2019 roku grupa Mastodon ruszy w trasę koncertową, na której wykonywać będzie w całości album „Crack The Skye”. Uznawana za najlepszą płytę Mastodona, ukazała się w 2009 roku.

Trasa koncertowa wystartuje pod koniec maja. Póki co ogłoszono tylko amerykańskie koncerty w ramach trasy. Jeszcze nie wiadomo, czy Mastodon dotrze z nimi do Europy. Grupie na trasie towarzyszyć będą zespoły Coheed And Cambria i Everytime I Die.

Mastodon wykonywał już „Crack The Skye” w całości, tuż po wydaniu płyty. Teraz będzie ją wykonywał z okazji 10. rocznicy wydania płyty.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 743V  
1

Najlepiej sprzedające się albumy 2018 [LISTA]

rf | fot. Marco Verch | 18 marca 2019
Newsy 194V  
1

Beastie Boys powrócą na scenę

rf | 18 marca 2019
Newsy 1117V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group