terazmuzyka.pl
Newsy 1022V  
mg | 16 kwietnia 2019
3

Mastodon przygotował swoją wersję kultowego „Stairway To Heaven” Led Zeppelin [AUDIO]

Choć „Stairway To Heaven” to utwór, którego inni twórcy raczej nie coverują, członkowie Mastodon postanowili zmierzyć się z legendarną kompozycją Led Zeppelin.

Przy okazji Record Store Day i w hołdzie zmarłemu w ubiegłym roku menedżerowi, Nickowi Johnowi, zespół Mastodon postanowił przygotować swoją interpretację legendarnego „Stairway To Heaven”.

Nie bylibyśmy tym zespołem, którym jesteśmy, gdyby nie pomoc Nicka Johna. Szczerze za nim tęsknimy i ciągle o nim myślimy. Kochamy Cię, kolego!

- napisał zespół w emocjonalnym wpisie. Grupa poinformowała już jakiś czas temu, że przekaże cały dochód z wydawnictwa na badania nad rakiem trzustki.

Oczywiście nowa wersja „Stairway To Heaven” wydana została na winylu przy okazji wspomnianego Record Store Day. Na stronie „A” znalazła się wersja studyjna, natomiast na „B” koncertowa. Zespół pochwalił się tą pierwszą w sieci:

Latem 2019 roku grupa Mastodon ruszy w trasę koncertową, na której wykonywać będzie w całości album „Crack The Skye”. Uznawana za najlepszą płytę Mastodona, ukazała się w 2009 roku.

Trasa koncertowa wystartuje pod koniec maja. Póki co ogłoszono tylko amerykańskie koncerty w ramach trasy. Jeszcze nie wiadomo, czy Mastodon dotrze z nimi do Europy. Grupie na trasie towarzyszyć będą zespoły Coheed And Cambria i Everytime I Die.

Mastodon wykonywał już „Crack The Skye” w całości, tuż po wydaniu płyty. Teraz będzie ją wykonywał z okazji 10. rocznicy wydania płyty.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Kurdt [89.64.***.***] dodano: 16.04.2019, 21:27 #1
Dobre.
Pokaż odpowiedzi (1)
realista [37.30.***.***] dodano: 21.04.2019, 18:15 #3
Miło z ich strony że czczą pamięć managera i że mocno się w to zaangażowali całkiem przyzwoitym coverem. Jest jednak małe ale, wybór niestosownego wokalisty, bardziej widziałbym troya do tego wykonania. Brann no cóż, bez wątpienia perkusista jeden z najlepszych, jako wokalista również, w churku kastratów bądź dziewic byłby niewątpliwie niekwestionowanym wzorem, jednak do twórczości mastodona jego słodki prześliczny śpiew pasuje jak sól do herbaty.
Zobacz także
Newsy 43V  
Newsy 397V  
1

Ghost pracuje nad nową płytą

rf | 9 grudnia 2019
Newsy 1028V  
Newsy 705V  
7

Paul Di'Anno (eks Iron Maiden) otarł się o śmierć

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultura | 6 grudnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group