terazmuzyka.pl
Newsy 989V  
szy | 14 lipca 2018
0

Matt Bellamy udostępnia nowy utwór grupy Muse [WIDEO]

Fani grupy Muse czekają z wypiekami na nowy, studyjny album. Jego premiera - wszystko na to wskazuje - jest coraz bliżej. Matt Bellamy postanowił podgrzać atmosferę i pochwalił się premierowym utworem.

Muzycy formacji Muse pracują obecnie nad nowym wydawnictwem studyjnym. Ósmy krążek - najprawdopodobniej - ukaże się jeszcze w tym roku, ewentualnie na początku 2019. Wokalista, Matt Bellamy, na swoim Instagramie, udostępnił nową, akustyczną kompozycję, która być może znajdzie się na nadchodzącym albumie.

Nowy album Muse będzie zainspirowany serialem „Black Mirror”

Za pośrednictwem mediów społecznościowych muzyk postanowił podzielić się z fanami utworem zatytułowanym „Something Human”.

To pierwsza piosenka, którą napisałem po trasie „Drones”

- mówi, w poniższym filmiku, lider Muse

Na jakim etapie są więc prace nad następcą płyty „Drones”, który ukazał się na rynku w 2015? W marcu Matt Bellamy, w jednym z wywiadów, przyznał:

Jesteśmy mniej więcej w połowie. Udostępniony utwór [mowa o „Thought Contagion” - przyp. szy] jest drugim ukończonym kawałkiem na albumie. Obecnie mamy ich 4 lub 5. Chcemy zakończyć nagrywanie latem. Dlatego też mamy nadzieję, że całość ukaże się jesienią lub zimą.

W rozmowie z amerykańskim magazynem „Rolling Stone” dodał natomiast:

Dla nas to naprawdę odświeżające, że pracujemy tylko nad jedną piosenką i od razu ją kończymy. Piszemy, nagrywamy, miksujemy i wypuszczamy nawet teledysk z tej okazji. Potem przechodzimy do kolejnego utworu. 

Grupa w połowie lutego udostępniła, wspomniany wcześniej, utwór „Thought Contagion”. Nad jego brzmieniem czuwali muzycy Muse oraz producent Rich Costley, który już w przeszłości współpracował z zespołem przy albumach „Absolution” (2003) oraz „Black Holes And Revelations” (2006). 

Z kolei w maju ubiegłego roku brytyjska formacja opublikowała kompozycję „Dig Down”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 704V  
0

FBI zbada sprawę Ryana Adamsa. Artysta ma poważne problemy

rf | fot. 6tee-zeven | 16 lutego 2019
Newsy 554V  
Newsy 422V  
0

Syn Chestera Benningtona dołączył do zespołu ojca

rf | fot. User:Gansb | 14 lutego 2019
Newsy 571V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group