terazmuzyka.pl
Newsy 935V  
rf | 12 marca 2018
1

Max Cavalera nie dałby sobie odebrać nazwy Sepultura

Max Cavalera przyznał, że gdyby mógł się cofnąć w czasie, zmieniłby jedną rzecz.

Max Cavalera założył wraz z bratem, Igorem, zespół Sepultura w 1984 roku. Grupa stała się jedną z najbardziej wpływowych dla metalu lat 90., jednak Max w wyniku starć z pozostałymi muzykami opuścił ją w 1996 roku.

The Smashing Pumpkins wydadzą dwie epki

Dzisiaj lider zespołów Soulfly i Cavalera Conspiracy przyznaje, że niesłusznie postąpił, oddając pozostałym nazwę Sepultura.

W rozmowie z „Broken Neck Radio” Max Cavalera powiedział:

Gdybym mógł się cofnąć w czasie i dać sobie jakąś radę, na pewno niektóre rzeczy zrobiłbym inaczej, na przykład zatrzymał dla siebie nazwę Sepultura. Ta nazwa była nasza. My ją stworzyliśmy. Z większym rozsądkiem podszedłbym do własnego dorobku. Nie pozwoliłbym innym tego zabrać.

Max przyznaje jednak, że widzi w tym wszystkim także pozytywne strony.

Gdyby wszystko potoczyło się inaczej, nie miałbym dzisiaj Soulfly, Killer Be Killed i Cavalera Conspiracy. Ostatecznie wszystko potoczyło się dobrze. Mimo tego całego bólu głowy i serca, jest w porządku. Może tak miało być. Nie wiem. Nie planowałem tego. Myślałem, że będę w Sepulturze do końca życia, ale życie miało inne plany. Trzeba się do niego dostosować.

W niedawnej rozmowie z „Rock Talk With Mitch Lafon” Max Cavalera powiedział, jak bardzo przeżył odejście z Sepultury:

Pierwsze trzy miesiące to była totalna depresja. Nie miałem ochoty grać muzyki. Czułem się tym wszystkim strasznie zawiedziony. Całe życie pracowałem ciężko, dążąc do pewnego celu, a z dnia na dzień zostałem bez zespołu. Czułem się porzucony i pozbawiony nadziei. Jednak krok po kroku z pomocą innych wróciłem do gry.

Max Cavalera przyznał też, że jedną z osób, która pomogła mu w tym czasie był Ozzy Osbourne:

Zostałem zaproszony na kolację do domu Ozzy’ego, podczas której powiedział: „Od ciebie zależy, czy staniesz z powrotem na nogi”. Nagrałem wersje demo piosenek „Eye For An Eye” i „No”, które powaliły Monte Connera z Roadrunnera. Zagrałem mu je z magnetofonu i oszalał na ich punkcie. Od tamtej pory nie oglądałem się już za siebie.

Debiutancki album Soulfly ukazał się w 1998 roku, zyskując w USA Złoto. Od tamtej pory grupa regularnie wydaje płyty i koncertuje. Ostatni album ukazał się w 2015 roku pod tytułem „Archangel”.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ragabash [212.244.***.***] dodano: 12.03.2018, 21:42 #1
Sepultura skończyła się wraz z odejściem Maxa. Ostatnia płyta która da się słuchać to Roots, chociaż jak dla mnie, to i tak klejnotem w koronie twórczości tego zespołu jest Beneath The Remains.
Zobacz także
Newsy 1677V  
15

TSA rozstał się z Andrzejem Nowakiem i Stefanem Machelem

rf | fot. Facebook | 16 czerwca 2019
Newsy 649V  
2

The Who nagrał najlepszą płytę od „Quadrophenii”

rf | fot. Raph_PH | 14 czerwca 2019
Newsy 1780V  
5

Metallica wyda „Garage Inc. 2”?

rf | 12 czerwca 2019
Newsy 3363V  
Newsy 299V  
5

HammerFall opublikował utwór promujący nową płytę [WIDEO]

mg | fot. Robert Tüchi | 11 czerwca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group