terazmuzyka.pl
Newsy 2312V  
rf | 8 listopada 2017
5

Maynard James Keenan komentuje wyrzucenie fanów z koncertu

Wokalista A Perfect Circle, Maynard James Keenan, skomentował wyrzucenie ponad 60 fanów z koncertu za filmowanie.

Przypomnijmy: ponad 60 osób zostało wyproszonych z koncertu A Perfect Circle w Reading w stanie Pensylwania, gdyż wbrew zakazom nagrywały koncert.

Scorpions mają swoje emoji

Przed koncertem A Perfect Circle został wyświetlony komunikat, że wszelkie nagrywanie i robienie zdjęć, nawet telefonem, jest surowo zabronione i będzie skutkowało usunięciem z koncertu.

Ponad 60 osób nie zastosowało się do tego zakazu i zostało usuniętych przez ochronę. Organizator tłumaczył, że takie było polecenie zespołu:

Porozmawiajcie z Maynardem. Taka polityka w 110% pochodzi od zespołu, dotyczy zarówno Toola, APC i Puscifer. To nic nowego.

Teraz do sprawy odniósł się wywołany do tablicy Maynard James Keenan, odpisując jednemu ze zirytowanych fanów:

Żadnego. Nagrywania. Pod. Żadnym. Pozorem. Od. 25. Lat. Dajcie się ponieść. Wyłączcie [telefony] i cieszcie się z przejażdżki.

Latem 2018 roku A Perfect Circle przyjedzie na pierwszą od kilkunastu lat trasę do Europy. Grupa ogłasza kolejne koncerty, pojawi się między innymi na niemieckich festiwalach Rock Am Ring i Rock Im Park.

W październiku 2017 roku zespół opublikował nowy utwór, zatytułowany „The Doomed”. Jest to pierwsza nowa kompozycja zespołu od czasu „By And Down” z 2013 roku. Na tegorocznych koncertach mogliśmy usłyszeć też dwa inne nowe utwory.

Wszystko wskazuje na to, że nowe wydawnictwo studyjne A Perfect Circle ukaże się już niebawem. Wokalista Maynard James Keenan zasugerował ostatnio na swoim Twitterze, że stanie się to w 2018 roku. Pierwotnie mówiło się, że płyta wyjdzie w tym roku, jednakże wokalista A Perfect Circle w jednym z wywiadów wyjaśniał przyczyny opóźnienia:

[...] Teraz to ja powinienem przez 10 lat pisać teksty, ale nie zrobię tego, uchwycę ten moment i moje wrażenia na temat utworów. Jeszcze nic nie zostało nagrane, ukończonych jest kilka piosenek, nad którymi mogę teraz pracować.

Billy [Howerdel] z A Perfect Circle też wolno pracuje. Pracuje nad rzeczami, które rozwijał przez ostatnie 6-7 lat. Czasami się gubi i ja mówię mu: „Zrób krok w tył, spójrz z dystansu”.

Ostatni album A Perfect Circle ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Emotive”, zawierał jednak same kowery. Ostatnią płytą z premierowym materiałem jest zatem „Thirteenth Step” z 2003 roku.

A Perfect Circle zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w blisko dwumilionowym nakładzie, czyniąc grupę jedną z największych muzycznych sensacji przełomu wieków.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pogzlej [88.199.***.***] dodano: 08.11.2017, 11:39 #1
No i brawo dla tego Pana!
Takie koncerty jak TOOL, APC, czy Rammstein to spektakl. Warto to przeżyć. A jak ktoś się chce bawić w operatora filmowego to niech się zapisze do łódzkiej filmówki. Albo wypieprza filmować na koncert Biebera.
jerry.pl dodano: 08.11.2017, 12:35 #2
Mój szacunek do pana Keenana mocno wzrósł. Brawo! Won z telefonami z koncertów!
Vampirro dodano: 08.11.2017, 16:25 #3
Generalnie jestem przeciwko sterczeniu cały koncert z telefonem w ręku (sam jestem takim dziwakiem, że nie posiadam telefonu), ale bez przesady. Nie każdy codziennie jest na koncercie, dlatego czasami chce sobie ten moment uwiecznić. Sądzę, że edukacja fanów jest lepszym rozwiązaniem niż od razu wyrzucanie z koncertu.
corey665 [89.64.***.***] dodano: 09.11.2017, 07:42 #4
To że filmują to akurat nie jest przypadek. Koncerty Tool i APC o zawsze były owiane mega tajemnicą co jest bardzo dużym atutem bo powoduje to że pójście na taki koncert jest jeszcze bardziej interesujące. Po prostu ekipa nagrywająca, zwłaszcza to która np nagrywa cały koncert to YouTube'owi zarobkowicze liczący na miliony odtworzeń na całym świecie... Niestety YouTube roi się od osób które chodzą na koncerty tylko po to żeby na tym zarobić. Takie czasy nastały...
rafal [37.8.***.***] dodano: 09.11.2017, 17:58 #5
rozumiem ze kapele chca jakos chronic swoja prywatność ale skoro decyduja sie na koncerty i wydawanie plyt - to niech wydadza jakis koncert na dvd - moze sa ludzie którzy chca posłuchać i zobaczyc jeszcze raz to na czym byli. Byłem na wszystkich koncertach toola i lapie sie czesto na tym ze na YT ogladam to co ludzie nagrali - dla mnie minus za takie zachowanie z wywalaniem z koncertow
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group