terazmuzyka.pl
Newsy 1587V  
rf | 17 lutego 2018
0

Maynard James Keenan o płycie Tool: Teksty i melodie gotowe w 100%

Maynard James Keenan podzielił się wiadomością o postępie prac nad nowym albumem Tool. Czyżby wreszcie przełom?

Wokalista Tool, Maynard James Keenan, opublikował na swoim Twitterze wiadomość o postępie prac nad nowym albumem zespołu.

Illusion ujawnia szczegóły nowego albumu

W przeciwieństwie do jego poprzednich, lakonicznych wypowiedzi, z których najczęściej nic nie wynikało, poza tym, że album jest daleki od ukończenia, tym razem Keenan okazał się bardziej wylewny, podając więcej szczegółów.

Kilka miesięcy temu, po 11 latach błagań, zacząłem dostawać od chłopaków pliki muzyczne z dopiskiem FINALNY. W teorii oznacza to, że forma utworów nie zmieni się już, kiedy będę pisał teksty i melodie. W teorii. Wciąż czekam na dopisek FINALNY przy jednym [utworze]. Teksty i melodie są gotowe w 100% wszystkich utworów z wyjątkiem jednego. Pewnego dnia je nagramy. Wciąż daleko do mety, ale przynajmniej jesteśmy coraz bliżej. Tymczasem 20 kwietnia ukaże się nowy album A Perfect Circle.

Nową muzykę Toola miało okazję usłyszeć już kilku innych artystów, w tym Tom Morello, gitarzysta Prophets Of Rage, a także  Adam Nergal Darski, który na swoim Facebooku napisał:

Miałem przyjemność obserwować dzisiaj próby Toola – jestem szczęściarzem, co nie? Tak, jestem nim. To było niezwykłe doświadczenie, móc widzieć ten wizjonerski zespół, grający w tym samym pokoju. Dzięki Justin za zaproszenie – to było cholernie inspirujące!

Gitarzysta Adam Jones nie tak dawno stwierdził, że muzyka jest już gotowa, ale teksty na kolejny album powstają z trudem. Z kolei perkusista Toola, Danny Carey, dodał, że płyta może ukazać się szybciej, niż się tego wszyscy spodziewamy:

Idzie bardzo dobrze. Wkrótce znowu wracamy do studia. Na maj mamy zaplanowane kilka koncertów, więc mam nadzieję, że płyta wyjdzie przed nimi.

W tym roku minie 12 lat od premiery ostatniego albumu Toola, jakim jest „10,000 Days”.

 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 893V  
0

Brent Young (eks Trivium) nie żyje

rf | 27 września 2020
Newsy 601V  
1

Mark Stone (eks Van Halen) nie żyje

rf | 27 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group