terazmuzyka.pl
Newsy 6735V  
szy I fot: materiały prasowe | 15 lipca 2018
0

Męskie Granie 2018. Jakie kowery gra Orkiestra na festiwalu?

Wczoraj, w Poznaniu, rozpoczęła się dziewiąta edycja trasy koncertowej pod szyldem Męskie Granie, która co roku cieszy się ogromną zainteresowaniem. Zwłaszcza występy Orkiestry, na której czele stoją tym razem Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski oraz Kortez. 

W sobotę, w Parku Cytadela, doszło do inauguracji tegorocznej edycji Męskiego Grania. W Poznaniu zagrali: Kortez, Pogodno, Fisz Emade Tworzywo, Dawid Podsiadło, Coma, ponadto publiczność mogła posłuchać utworów Czesława Niemana w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego, a na sam finał - tradycyjnie - zaprezentował się zespół Męskie Granie Orkiestra.

Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło i Kortez w supergrupie?

W tejże grupie znaleźli się trzej liderzy - Dawid PodsiadłoKrzysztof Zalewski i Kortez. Na scenie towarzyszą im także następujący muzycy: Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Jak co roku, Orkiestra oprócz utworu promującego daną edycję (w tym roku jest to „Początek”), gra - przede wszystkim - kowery. Jakie kompozycje tym razem usłyszała publiczność?

Pojawiły się takie piosenki jak m.in. „Chłopcy” Myslovitz, „Granda” Brodki, „Minus 10 w Rio” Lady Pank, „Niezwyciężony” Armii czy „Wyspa, drzewo, zamek” formacji Perfect. Poniżej możecie zapoznać się z pełną setlistą:

Męskie Granie Orkiestra Setlist Męskie Granie 2018 2018
 
W Poznaniu pojawili się - jak widać - goście. Maciek Maleńczuk wsparł w utworze z repertuaru grupy Maanam, a Katarzyna Groniec zmierzyła się z twórczością Moniki Brodki.
 
Tegoroczna objazdowa trasa koncertowa Męskiego Grania zawita do siedmiu miast. Przed nami czekają jeszcze następujące przystanki: 
  • 21 lipca - Katowice, Strefa Kultury
  • 28 lipca - Wrocław, Pergola
  • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków)
  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki
  • 18 sierpnia - Warszawa, Forty Bema
  • 25 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

W tym roku, po raz pierwszy, obowiązują bilety imienne. Organizatorzy wprowadzili je na prośbę uczestników, aby walczyć z „konikami”, którzy w przeszłości masowo wykupywali wejściówki i sprzedawali je po mocno zawyżonych cenach. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 208V  
0

Novika zaprezentowała teledysk do utworu „Emotika” [WIDEO]

mg | fot. Eliza Krakowka | 16 kwietnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group