terazmuzyka.pl
Koncerty 852V  
rf | 3 sierpnia 2019
7

Metal Doctrine Festival powraca w nowej lokalizacji po zeszłorocznych kontrowersjach

Zeszłoroczna edycja Metal Doctrine Festival została odwołana ze względu na protesty władz i Kościoła. W tym roku festiwal odbędzie się w innym mieście.

Tegoroczna edycja Metal Doctrine Festival odbędzie się 14 września w Dąbrowie Górniczej. W klubie Rock Out wystąpią między innymi Kat & Roman Kostrzewski, Hellborn, Mentor i Destroyers. Bilety w cenie 50 PLN dostępne są w sprzedaży.

Zeszłoroczna edycja Metal Doctrine Festival miała odbyć się w Piekarach Śląskich ale została odwołana z powodu protestów władz i Kościoła.

Tak o tegorocznej edycji piszą organizatorzy:

METAL DOCTRINE FESTIVAL POWRACA!!!

Po zeszłorocznych problemach w Piekarach Śląskich, wywołanych przez polityków i księży postanowiliśmy przenieść festiwal do Dąbrowy Górniczej.

Pokażmy siłę muzyki i jej niezależność, aby nikt nie ingerował w to jakiej muzyki mamy słuchać i na jakie koncerty chodzić. Mamy nadzieję, że tłumnie zobaczmy się 14 września w Dąbrowie Górniczej.

Kiedy okazało się, że zeszłoroczna edycja festiwalu nie może się odbyć w Piekarach Śląskich ze względu na protesty, organizatorzy próbowali zorganizować festiwal w Bytomiu, ale tam też napotkali trudności. Jak pisali w oświadczeniu:

Oczywiście nie odbyło się też bez jawnej niechęci ze strony polityków PiS. Jeden z nich, na swoim publicznym profilu fb, napisał „Ufam, że prezydent Damian Bartyla nie podda się lewicowej presji i nie wyda zgody na organizację w Bytomiu festiwalu Metal Doctrine”. Gratulujemy temu panu oderwania od rzeczywistości. Jest to typowa retoryka tej partii. Metal Doctrine Festival jest totalnie apolityczny! I jest to jawny atak na nas. I dalej ten sam polityk pisze: „Natomiast Panu Rzecznikowi Wowrowi polecam prześledzić jego historię w Piekarach Śląskich. Jedyną rzeczą, którą wniosła idea organizacji tego koncertu do przestrzeni publicznej były napięcia społeczne. Prowokowanie w mieście sytuacji z definicji mocno konfliktowych nie jest ciekawe.” Jeszcze raz gratulujemy braku świadomości realiów. Jak zapewne wiecie, władze miasta, oraz my sami, byliśmy zdecydowani, aby podjąć rozmowy,niestety nikt na spotkanie z nami nie przyszedł. Jednocześnie podczas mszy we wszystkich lokalnych kościołach odbywała się ostra akcja przeciwko organizacji festiwalu, a także organizatorzy protestu nawoływali do bojkotu, więc kto tu prowokował sytuacje konfliktowe? Warto się jeszcze raz zastanowić...

Ostatecznie zeszłoroczna edycja została odwołana.

Komentarze (7)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Diabeł nie wygra!!! [83.26.***.***] dodano: 03.08.2019, 19:06 #1
Komentarz ukryty [Pokaż]
Pokaż odpowiedzi (3)
Lord Bane [85.28.***.***] dodano: 03.08.2019, 21:32 #5
Brawo, na pohybel....
ppo [93.175.***.***] dodano: 04.08.2019, 12:10 #6
Diabeł już dawno jest panem tej planety
Marcin [83.23.***.***] dodano: 05.08.2019, 08:12 #7
Żałosne to wszystko jest i żenujące. Nikt nie bojkotuje koncertów iron maiden, Metalliki, Soulfly, Sepultury, etc. Hmm, ciekwe dlaczego??? Aaaa, wiem! Bo to nie są przepełnione hipokryzją udające światłych ludzi zespoły bawiące się obrażanie innych (sztukę w swoim własnym mniemaniu). Polscy metalowcy są dokładnie tacy sami jak polscy politycy, którymi tak gardzą. Jeśli czegoś mi nie wolno, to deptanie swobód. Kiedy ja kogoś opluwam to sztuka/wolność opinii.
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group