terazmuzyka.pl
Koncerty 1921V  
mg | 9 października 2018
9

Metal Doctrine Festiwal ostatecznie odwołany. „Niechęć ze strony polityków PiS”

Mimo chęci organizatorów, impreza Metal Doctrine Festiwal – która początkowo miała odbyć się w Piekarach Śląskich – została ostatecznie odwołana. Pojawiło się oświadczenie w tej sprawie.

Metal Doctrine Festival miał odbyć się się 28 lipca w Piekarach Śląskich, a wystąpić mieli Kat & Roman Kostrzewski, Witchmaster, Mentor, Krusher, Det Gamle Besatt, Witchfuck, Prosecutor i Lęk. Festiwal jednak spotkał się z licznymi protestami ze strony księży i części mieszkańców.

Festiwal w Piekarach Śląskich się nie odbędzie? Oświadczenie organizatora

Atmosfera wokół imprezy gęstniała z godziny na godzinę, aż ostatecznie organizator poinformował, że Metal Doctrine Festival nie odbędzie się w Piekarach Śląskich i zapewnił, że będzie szukał innej lokalizacji, w której będzie mogła odbyć się metalowa impreza. Właśnie okazało się, że z tych planów również nic nie będzie:

W obliczu ogromnej ilości zapytań, czujemy się zobowiązani aby poinformować Was, że pomimo starań, nie udało nam się przenieść tegorocznego Metal Doctrine Festiwal w inną lokalizację z powodów sticte organizacyjnych.

- możemy przeczytać w obszernym oświadczeniu. Kilka słów o sytuacji, która wytworzyła się wokół imprezy:

Oczywiście nie odbyło się też bez jawnej niechęci ze strony polityków PiS. Jeden z nich, na swoim publicznym profilu fb, napisał „Ufam, że prezydent Damian Bartyla nie podda się lewicowej presji i nie wyda zgody na organizację w Bytomiu festiwalu Metal Doctrine”. Gratulujemy temu panu oderwania od rzeczywistości. Jest to typowa retoryka tej partii. Metal Doctrine Festival jest totalnie apolityczny! I jest to jawny atak na nas. I dalej ten sam polityk pisze: „Natomiast Panu Rzecznikowi Wowrowi polecam prześledzić jego historię w Piekarach Śląskich. Jedyną rzeczą, którą wniosła idea organizacji tego koncertu do przestrzeni publicznej były napięcia społeczne. Prowokowanie w mieście sytuacji z definicji mocno konfliktowych nie jest ciekawe.” Jeszcze raz gratulujemy braku świadomości realiów. Jak zapewne wiecie, władze miasta, oraz my sami, byliśmy zdecydowani, aby podjąć rozmowy,niestety nikt na spotkanie z nami nie przyszedł. Jednocześnie podczas mszy we wszystkich lokalnych kościołach odbywała się ostra akcja przeciwko organizacji festiwalu, a także organizatorzy protestu nawoływali do bojkotu, więc kto tu prowokował sytuacje konfliktowe? Warto się jeszcze raz zastanowić...

Wpis w całości prezentujemy poniżej:

Komentarze (9)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Szara Materia [83.26.***.***] dodano: 09.10.2018, 14:09 #1
i bardzo dobrze,precz z diabełkiem.
Pokaż odpowiedzi (5)
Daniel z kotliny [178.37.***.***] dodano: 09.10.2018, 19:04 #7
Kat zawsze będzie legendarnym zespołem, natomiast tzw. politycy pis szybko odejdą w niebyt (odbyt) historii
Dio [188.147.***.***] dodano: 10.10.2018, 07:11 #8
Politycy w końcu pójdą w piach a muzyka stworzona przez artystów zostanie. Tym należy się pocieszać. Szkoda, wielka szkoda. Może jednak uda się zorganizować w innym czasie, miejscu, okolicznościach.
porcupine dodano: 11.10.2018, 18:36 #9
W tym kraju jest jeszcze wielu agentów obcych (nie tylko wschodnich) wywiadów którzy opłacają naprawdę porządnych lecz mało świadomych ludzi aby buntować przeciwko partiom które próbują przywrócić temu krajowi tożsamość i WOLNOŚĆ kojarząc tą wolność z Kościołem który oczywiście zawsze jest i będzie instytucją kontrowersyjną. Jednak opieranie się na tym że jakiś ktoś byle kto z jakiejś tam partii wyraził się negatywnie i koncertu nie będzie jest tak samo mądre iż uchwałą rządu odwołano zachód Słońca. Za tym że koncert się nie odbędzie przemawiają inne aspekty a nie "protest" grupki moherów. Nie dajmy się obcej propagandzie. Bądźmy Polakami w SWOIM kraju.
Komentarze (9 opinii) Skomentuj
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group