terazmuzyka.pl
Newsy 754V  
rf | 14 listopada 2018
0

Metallica, Foo Fighters i Soundgarden zagrają dla Chrisa Cornella

Wyjątkowy koncert pamięci Chrisa Cornella odbędzie się w styczniu 2019 roku. Wezmą w nim udział między innymi członkowie zespołu Soundgarden, a także Metallica i Foo Fighters.

Koncert „I Am the Highway: A Tribute to Chris Cornell” odbędzie się 16 stycznia 2019 roku w Los Angeles Forum. Zmarłego wokalistę upamiętnią jego koledzy z Soundgarden, Temple Of The Dog i Audioslave, a także Foo Fighters, Metallica i Ryan Adams. Koncert poprowadzi Jimmy Kimmel, planowani są też goście specjalni.

Lekarz Chrisa Cornella winny jego śmierci?

Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz „EBMRF” – organizacji pomagającej walczyć z epidermolysis bullosa - pęcherzowym oddzielaniem się naskórka.

16 listopada 2018 roku ukaże się specjalne wydawnictwo, podsumowujące twórczość Chrisa Cornella. Jego tytuł to „Chris Cornell: An Artist’s Legacy” i ukaże się w różnych wariantach (od podstawowej wersji, składającej się tylko z jednej płyty CD, aż do najbardziej rozbudowanej - a mianowicie boksu 4CD + DVD + 7 LP).

Fani Cornella znajdują tu nagrania (studyjne oraz koncertowe) zespołów, w których występował wokalista (czyli Soundgarden, Audioslave, Temple of the Dog), pojawią się na niej - rzecz jasna - również piosenki z jego solowej kariery czy kowery. Warto nadmienić, że jedenaście spośród 64 kompozycji wcześniej nie została opublikowana, w tym właśnie piosenka „When Bad Does Good”, która została nagrana i zmiksowana przez Chrisa Cornella przed śmiercią. Długoletni przyjaciel muzyka, aktor Josh Brolin, przypomniał wdowie po artyście, że kompozycja nie ujrzała dotąd światła dziennego.

Muzyk popełnił samobójstwo 18 maja 2017 po koncercie grupy w Detroit. Raport koronera stwierdził śmierć przez powieszenie.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1083V  
6

Paul Di'Anno (eks Iron Maiden) czeka na operację: Przechodzę przez piekło

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultural | 20 maja 2019
Newsy 3999V  
18

Krzysztof Cugowski o powrocie Budki Suflera: Tak nie może być

rf | fot. Piotr Bieniecki/fototeo.pl, CC BY-SA 3.0 | 18 maja 2019
Newsy 4657V  
26

Budka Suflera zapowiedziała powrót na scenę w zmienionym składzie

mg | fot. Piotr Bieniecki/fototeo.pl, CC BY-SA 3.0 | 17 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group