terazmuzyka.pl
Pitbulek 6874V  
rf | 5 kwietnia 2018
18

Metallica odpowiada artystce pop, która krytykuje modę na metalowe koszulki

Moda na noszenie koszulek metalowych zespołów dawno wyszła poza krąg fanów muzyki metalowej. Nie wszystkim się to podoba.

Dzisiaj koszulki takich zespołów jak Metallica, Slayer czy Iron Maiden noszą nie tylko fani tych grup, ale tacy celebryci jak Kanye West czy siostry Jenner.

Decapitated zagra z Meshuggah

Kilka miesięcy temu falę krytyki wzbudziła akcja sióstr Jenner, które wykorzystały logotypy metalowych grup do promocji swoich koszulek. Gary Holt z Exodus i Slayer nosił swego czasu koszulkę z napisem „Kill The Kardashians”.

Tym razem głos w sprawie zabrała artystka pop, St. Vincent (w rzeczywistości Annie Clark), która skrytykowała osoby noszące koszulki zespołów metalowych, a nie znające ich twórczości. W poście na Twitterze napisała:

Szkoda, że nie jestem jednym z tych dupków, który widząc modnisia w starej koszulce Metalliki nie każe mu zaśpiewać przynajmniej jednej piosenki z „Ride The Lightning”.

Co ciekawe, na jej post odpowiedział sam zespół Metallica, pisząc:

Odpuść im jeśli nie znają tekstu „Escape”.

Z naszego podwórka warto wspomnieć o opublikowanym wczoraj utworze duetu hiphopowego Taconafide pod tytułem „Metallica 808”, który w tekście i oprawie graficznej nawiązuje do twórczości kwartetu z Kalifornii. W utworze wsamplowano też fragment „The UnforgivenMetalliki.

W tekście znajdziemy także nawiązania do Republiki i Led Zeppelin. Utworu, który w ciągu doby odnotował na YouTube ponad milion wyświetleń, możecie wysłuchać poniżej.

Myślicie, że Taconafide, czyli raperzy Quebonafide i Taco Hemingway (którzy rapują między innymi, że chodzą w bluzach Guns N' Roses), rzeczywiście inspirują się twórczością grup, o których śpiewają, czy należą do ofiar mody, o których pisze St. Vincent? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Komentarze (18)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Bla [89.64.***.***] dodano: 05.04.2018, 14:25 #1
Omg ale hipszitowe gunwo.
Gram-na-nerwach [188.165.***.***] dodano: 05.04.2018, 16:50 #2
Yo, Bla, to nie jest Hip-Hop. To jakiś szajs na electro beacie. Rap żyje pod ziemią i uwierz mi, nie ma nic wspólnego z tym szajsem na jeszcze bardziej ciulowych beatach.
Kirk Hammet [46.76.***.***] dodano: 05.04.2018, 18:55 #3
Co to k*rwa jest?
tadam [88.156.***.***] dodano: 05.04.2018, 20:43 #4
hip hop skończył się niestety pod koniec lat 90'. Potem to już właśnie kij wie co, jakieś elektro beaty i... to, że ktoś sapie do mikrofonu jakieś swoje mądrości - to nie oznacza, że to rap. Wiem, że hip hop i metal to zupełnie inna bajka, ale w prawdziwym wydaniu jednego i drugiego liczy się zawsze szczerość przekazu, bo sztuczne twory czuć na odległość.
Arek [94.254.***.***] dodano: 05.04.2018, 22:52 #5
No dobra ale mógłby ktoś przetłumaczyć ten tekst na Polski
Nowy rok [37.8.***.***] dodano: 05.04.2018, 22:58 #6
Metalowe to trochę nie wygodne.
Nick [178.235.***.***] dodano: 06.04.2018, 04:40 #7
Ja tam w tym kawalku slysze One...
Dominika [89.65.***.***] dodano: 06.04.2018, 06:28 #8
Totalnie nie rozumiem i wkurza mnie jeśli ktoś chodzi w koszulkach zespołów o których nie ma pojęcia. A ta piosenka tych dwóch raperów to jak dla mnie przesada
Pokaż odpowiedzi (1)
Stone [5.184.***.***] dodano: 06.04.2018, 09:58 #10
Jeśli nie trenuję od 12 lat boksu to nie mogę nosić bluzy z logo Everlast?
Vampirro dodano: 06.04.2018, 10:57 #11
A jak zobaczę kogoś w koszulce pokemonów to mam zapytać na którym poziomie Charmeleon ewoluuje w Charizarda?
FSFinker [37.47.***.***] dodano: 06.04.2018, 15:37 #12
Koszulki sie nosi nie dla tego co przedstawiają, ale żeby nie biegać po mieście goło i wesoło.
Wygląd jest drugim kryterium, nie przekaz. Sam chodze w koszulce z pizzerii w której nigdy nie jadłem bo wygląda super i jest wygodna. Gdybym miał koszulke z one direction których piosenke lubie jedną, reszty nie trawie a wyglądałaby spoko to bym w niej chodził.
Michael [188.146.***.***] dodano: 06.04.2018, 15:48 #13
Za czaów mojej młodości, jeśli ktoś paradował koszulce zespołu metalowego a nie znał składu zespołu I dyskografi to był z niej skrojony.
Pokaż odpowiedzi (1)
Metal [94.246.***.***] dodano: 06.04.2018, 16:12 #15
Tak koszulki się nosi dla wygody.Sam mam koszulki zespołów o których nic nie wiem,ale są fajne i wygodne.
Metallovers [37.248.***.***] dodano: 06.04.2018, 16:54 #16
Nie to żebym miał coś do tych chłopaków którzy uważają się za artystów (recytują nic nie warty tekst ze ścieżką dzwiekową wydaje się przypadkowych dźwięków zrobionych w komputerze) ale chyba nie powinni się odnosić do "pereł" muzyki tego typu na świecie