terazmuzyka.pl
Newsy 680V  
rf | 21 maja 2018
0

Metallica oprowadziła fanów po swojej siedzibie [WIDEO]

Metallica oprowadziła fanów po swojej siedzibie głównej w San Francisco. James Hetfield nawet zagrał dla nich na fortepianie riff „Enter Sandman”.

Trzej fani, którzy wygrali w konkursie zorganizowanym przez firmę Ernie Ball, produkującą struny do gitary, mogli odwiedzić siedzibę główną Metalliki w San Francisco. Oprowadzali ich James Hetfield (który przedstawił się jako Lars) i Kirk Hammett.

Wygraj podwójne zaproszenie na konkurs Yes w Polsce

Trójka fanów miała wyjątkową okazję zobaczyć pamiątki nagromadzone przez Metallicę, a także zwiedzić salę prób zespołu. Hetfield mówi:

Jamujemy tutaj, a oni wszystko nagrywają. Możemy wykorzystać wszystko, co nagraliśmy. Nie myślimy o tym, że pali się czerwona lampka.

James zagrał także riff „Enter Sandman” na małym fortepianie, znajdującym się w pomieszczeniu. Muzycy pokazali też płyty, które inspirują ich do tworzenia i automaty do gier. Na koniec James Hetfield i Kirk Hammett udzielili młodym muzykom kilku porad. Hetifeld powiedział:

Nie grajcie dla kogoś innego. Grajcie dla siebie. Grajcie to, czego sami chcielibyście słuchać i mówić przy tym „fuck yeah”, ale zajebiste. Sam to stworzyłem.

Film dokumentujący wizytę możecie obejrzeć poniżej.

Metallica niedawno zakończyła europejską trasę koncertową i wkrótce wyruszy w kolejną trasę po USA, która potrwa do marca 2019 roku. Grupa jednak obiecuje, że w przyszłym roku powróci do Europy na koncerty stadionowe. We wrześniu nastąpi oficjalne ogłoszenie stadionowej odsłony trasy. Grupa będzie koncertowała w tej części świata między kwietniem, a sierpniem 2019. Trzymamy więc kciuki, aby James Hetfield i spółka ponownie zawitali do naszego kraju. W ramach minionej trasy grupa dała w Polsce jeden koncert – 28 kwietnia 2018 roku wystąpiła w krakowskiej Tauron Arenie. Zespół podczas koncertu wykonał przeróbkę utworu „Wehikuł czasu” Dżemu. Zaśpiewał go Robert Trujillo z akompaniamentem Kirka Hammetta. Cały polski koncert można już kupić w formatach mp3 i FLAC na oficjalnej stronie Metalliki.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 298V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group