terazmuzyka.pl
Newsy 2256V  
rf | 11 sierpnia 2017
0

Metallica. Tantiemy Cliffa Burtona idą na cele charytatywne

Ray Burton, ojciec zmarłego basisty Metalliki, Cliffa Burtona, przyznał, że wszystkie tantiemy syna przeznacza na cele charytatywne.

Cliff Burton zginął we wrześniu 1986 roku w wieku 24 lat, w wyniku wypadku autokaru, jakiemu Metallica uległa podczas europejskiej trasy koncertowej. Zdążył z zespołem nagrać trzy albumy: „Kill ‘Em All” (1983), „Ride The Lightning” (1984) i „Master Of Puppets” (1986).

Metallica szykuje reedycję Master Of Puppets

Ojciec Cliffa Burtona, 92-letni Ray Burton, przyznał w niedawnym wywiadzie dla „Ultimate Guitar”, że przeznacza tantiemy, otrzymywane z tych trzech albumów na cele charytatywne, a konkretnie na edukację muzyczną w Castro Valley High School.

Myślę, że Cliff prawdopodobnie postąpiłby tak samo, bo nigdy nie sprzeciwiał się edukacji. Bardzo ją lubił.

Ray Burton wspomniał też, kiedy Cliff przyniósł do domu pierwszy czek.

Chyba opiewał na 1500 dolarów. Powiedział: „Mamo, tato, oto mój pierwszy czek. Zabieram was dzisiaj na kolację”. Udaliśmy się do jego ulubionej restauracji sushi w Hayward, tuż obok Castro Valley.

W wywiadzie Ray Burton przyznał też, że lubi muzykę Metalliki.

Nie jest to moja muzyka w stylu big bandów, ale sprawia mi radość. Muzyka powinna sprawiać radość, a ta bez wątpienia taka jest. James Hetfield jest wspaniałym wokalistą i frontmanem.

Metallica w Carpool Karaoke

Metallica wzięła udział w popularnym programie rozrywkowym „Carpool Karaoke”. James Hetfield i spółka odśpiewali chociażby hit Rihanny Diamonds” czy piosenkę znaną z bajek Disneya. Ponadto, korzystając z wolnej chwili, odwiedzili również sklep spożywczy, gdzie także mogli wspólnie pośpiewać.

Cały odcinek z udziałem Metalliki zostanie wyemitowany w przyszły wtorek, 15 sierpnia, przez Apple Music. Zwiastun możecie zobaczyć poniżej.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Koncert już wkrótce
  • Metallica
  • Data i miejsce koncertu: 28 kwietnia 2018
    Kraków, Tauron Arena
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group