terazmuzyka.pl
Newsy 1700V  
rf | 30 sierpnia 2017
4

Metallica ujawnia szczegóły reedycji „Master Of Puppets” [WIDEO]

Metallica przygotowała wyjątkową reedycję jednego ze swoich najsłynniejszych albumów – „Master Of Puppets”.

Reedycja „Master Of Puppets” trafi do sklepów 10 listopada 2017 roku i będzie dostępna w różnych wersjach.

Kamil Bednarek przerabia przebój T.Love

Podstawowa wersja będzie zawierała jedną płytę CD lub winylową z pieczołowicie zremasterowaną wersją albumu. Ciekawiej zapowiadają się jednak wersje rozszerzone, dostępne w formie trzech płyt CD lub całego boksu. Wersja trzypłytowa, oprócz podstawowego albumu zawierać będzie także surowe miksy, wersje demo, wywiad oraz nagrania koncertowe.

Najciekawiej zapowiada się box, który dodatkowo zawierać będzie mnóstwo niepublikowanych wcześniej nagrań demo, koncertowych, 108-stronicową książkę z niepublikowanymi zdjęciami. W sumie złoży się na niego 10 płyt CD, 3 winylowe, 2 płyty DVD, litografie, a także kaseta magnetofonowa z ostatnim koncertem Cliffa Burtona, zarejestrowanym w Sztokholmie, 26 września 1986 roku.

Pod tym adresem możecie poznać szczegółową tracklistę wszystkich wersji. Poniżej możecie obejrzeć jak prezentuje się zawartość boxu, a także wysłuchać zremasterowanej wersji „Disposible Heroes” i koncertowej „The Thing That Should Not Be”.

Metallica - Disposable Heroes

Metallica - The Thing That Should Not Be

 

Zespół Metallica obiecuje, że podobnych wydań doczekają się wszystkie studyjne płyty z jego katalogu.

Kasowy sukces Metalliki

Metallica zakończyła właśnie amerykańską część trasy, promującą „Hardwired... To Self-Destruct” i może pochwalić się kasowym sukcesem. Dowodzą tego liczby, które zostały ujawnione po amerykańskim tournée zespołu. Podczas wszystkich koncertów bilety sprzedawane były w jednakowych cenach – 55,5 i 155,5$ (tylko w Baltimore o 5$ więcej). Najwięcej, bo ponad 51 tysięcy 900 osób pojawiło się na koncercie, który odbył się 7 czerwca w Denver. Dało to dochód brutto w wysokości 5 milinów i 884 tysięcy dolarów, natomiast stadion nie był wypełniony do ostatniego miejsca. Podczas każdego koncertu Metalliki w USA przychód brutto był wyższy, niż 4 miliony dolarów, natomiast stadiony zawsze były wypełnione przynajmniej w 80 procentach.

Wszystko to sprawiło, że zespół może mówić o jednej z najbardziej dochodowych tras koncertowych – w przeliczeniu na jeden zagrany koncert – w historii.

We wrześniu rusza europejska część trasy koncertowej, która potrwa do maja 2018 roku.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
cato [77.79.***.***] dodano: 30.08.2017, 11:03 #1
Jeśli już kupować, to winyl. To w tej chwili jedyny nośnik bez skazy loudness war. Stwierdzam ze smutkiem.
Pokaż odpowiedzi (2)
erza [83.26.***.***] dodano: 30.08.2017, 11:28 #4
ale lipa,nuda nuda nuda...
Koncert już wkrótce
  • Metallica
  • Data i miejsce koncertu: 28 kwietnia 2018
    Kraków, Tauron Arena
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group