terazmuzyka.pl
Pitbulek 7107V  
mg | 23 stycznia 2019
31

Metallica. Wkurzony James Hetfield rzucił gitarą w czasie koncertu [WIDEO]

Koncert Metalliki w Little Rock, choć zdaniem fanów niezwykle udany, nie obył się bez problemów technicznych. James Hetfield w pewnej chwili nie wytrzymał!

Choć, jak relacjonują fani, koncert w Little Rock był „fenomenalny”, nie obyło się bez zgrzytu. Pod koniec wykonywania utworu „Sad But True” zdenerwowany James Hetfield rzucił swoją gitarą przez całą scenę. Nieco wcześniej postawił ją na ziemi i próbował, najprawdopodobniej, poprawić jeden z kabli.

Metallica i U2 wystąpią w filmie o Thin Lizzy

Jeden z uczestników koncertu napisał w serwisie Reddit:

Pamiętam co się stało. To było pod koniec „Sad But True”. Facet obok mnie powiedział, że kompletnie go zawalili, więc uznałem, że był tak wkurzony.

Inny pisał natomiast:

Upuścił gitarę i zaklinował mu się kabel, wkurzył się i wyrzucił instrument. Później techniczni próbowali wyciągnąć kabel z gitary...

Poniżej nagranie z tego incydentu:

Metallica w Polsce

Metallica jakiś czas temu zapowiedziała powrót trasy „WorldWired Tour” do Europy. Grupa da 25 występów w 20 krajach między 1 maja a 25 sierpnia. Składać się na nią będą koncerty na stadionach, w parkach, a nawet na legendarnym zamku w Slane Castle. Co jednak najważniejsze – muzycy ponownie zagrają w Polsce – 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Koncert został całkowicie wyprzedany.

Komentarze (31)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Doktorek dodano: 23.01.2019, 12:13 #1
To wiekopomne wydarzenie w historii muzyki, rzeczywiście jest godne kolejnego newsa o Mecie. A w którą stronę wtedy patrzył Lars, no w którą?!
Pokaż odpowiedzi (4)
FOK [5.173.***.***] dodano: 23.01.2019, 12:31 #6
Kurfa TR! Ja pierdziele! Piszecie o rocku a nawet nie widzicie nawet co się stało :-)
I czy to jest temat na kolejnego newsa?
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 23.01.2019, 13:14 #7
Widać jak na dłoni jak przy szarpidrutach nawet brak gitary nie wpływa na wydobywany łomot.
Pokaż odpowiedzi (11)
Wesder [89.64.***.***] dodano: 23.01.2019, 14:49 #19
Chyba mu się e przypomniało ile gitara kosztuje...kiedyś by ja rozwalił na secenie jak rockman a teraz-słaby rzut
Satjez [81.130.***.***] dodano: 23.01.2019, 17:27 #20
Takie wiosło kosztuje 15 k. A ten sobie nim rzuca jak badylem.
Pokaż odpowiedzi (2)
Kudlaty [82.21.***.***] dodano: 23.01.2019, 20:48 #23
jakbym zobaczy że mi się kabel urwał - na jego miejscu też bym tak zrobił ....
Kulson [91.145.***.***] dodano: 23.01.2019, 22:14 #24
Podobno 3 lata temu, w sierpniu w Kentucky, Lars Urlich puścił bąka po koncercie. Napiszcie i o tym.
Blu.... [88.65.***.***] dodano: 24.01.2019, 07:26 #25
Te pedały nawet do Mrągowa na piknik country się nie nadają
Olo [188.147.***.***] dodano: 24.01.2019, 09:46 #26
Kto wypisuje takie brednie? Jaki kabel? Przecież od lat ich gitary są bez kabli. Poza tym na nagraniu nie widać żeby rzucał, tylko na koniec było ciekawe solo w pozycji kucznej.
Pokaż odpowiedzi (1)
kwiat młodzieży polskiej [153.19.***.***] dodano: 25.01.2019, 10:07 #28
Niedługo będą tu pisać, co członkowie Metalliki jadają na śniadanie Uśmiech
bazyliszek [153.19.***.***] dodano: 25.01.2019, 15:29 #29
W latach 60-tych coś takiego robiło wrażenie, było prowokacją, skandalem, współcześnie może budzić jedynie uśmiech politowania. Nikt nie uwierzy, że muzycy Metalliki to wielcy buntownicy, raczej muzyczni biznesmeni śpiący na forsie...
KubaL [94.251.***.***] dodano: 26.01.2019, 15:49 #30
Nic w tym nadzwyczajnego. James na koncertach od zawsze wykazywał się całkiem niezłym aktorstwem - gestykulacja, mimika. Dawno chłopaków nie widziałem i zauważyłem, że James zapuścił bokowąsy co wskazuje kolejną metamorfozę również w zachowaniu. Kochani to jest po prostu szoł dodający pikanterii co całego koncertu.
Ewa dodano: 30.01.2019, 15:18 #31
Jego gitara to niech se rzuca do woli Język