terazmuzyka.pl
Newsy 1007V  
mg | 18 listopada 2018
0

Metallica wsparła finansowo kalifornijskie fundacje. Duża suma!

Kalifornijskie pożary pochłonęły już 70 istnień ludzkich. Mówi się o 1000 zaginionych oraz niezliczonych stratach materialnych. To najtragiczniejszy pożar w całej historii stanu.

Wsparcie dla Kalifornii płynie z całego świata. Szczególnie jest ono potrzebne poszkodowanym i strażakom walczącym od wielu dni z szalejącym żywiołem. Swoje wsparcie postanowili zamanifestować członkowie Metalliki, którzy za pośrednictwem fundacji „All Within My Hands” przekazali 100 tysięcy dolarów.

W kalifornijskich pożarach spłonął dom Freda Dursta

Przekazali 50 tysięcy na fundację „North Valley Community Foundation” i drugie tyle na „Los Angeles Fire Department Foundation”. Obie skupiają się na wsparciu dla poszkodowanych w pożarach.

Niestety po raz kolejny społeczności w Kalifornii została poddana dewastującej sile pożarów. Mowa tutaj o zarówno północnej, jak i południowe części stanu. Zachęcamy do dołączenia i wsparcia dla wszystkich potrzebujących i strażaków. Każda pomoc się liczy – można przekazać pieniądze, ale również żywność, odzież i inne zapasy. Można też poświęcić swój czas na wolontariat lub przyjąć poszkodowanych pod swój dach. Każda pomoc ma znaczenie.

- możemy przeczytać w oświadczeniu na stronie fundacji „All Within My Hands”.

Amerykańscy muzycy uderzają w Trumpa

W obliczu tej dramatycznej sytuacji w Kalifornii prezydent Donald Trump opublikował kontrowersyjnego tweeta, w którym winą za taką sytuację obarczył zarządy lasów:

Jedynym powodem tych ogromnych, śmiertelnych i kosztownych pożarów lasów w Kalifornii jest słabe zarządzanie lasami. Każdego roku przeznaczane są miliardy dolarów. Tyle ludzi zginęło przez nieefektowne zarządzanie. Jeśli natychmiast nie znajdzie się rozwiązanie, ucięte zostaną federalne fundusze.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać.

Axl Rose napisał:

Hmm... Właściwie to brak środków federalnych jest „przyczyną” rzekomego złego zarządzania lasami. Tylko obłąkana i kompletnie żałosna osoba może tak poprzekręcać fakty i wykorzystać tragedię, by próbować na tym coś ugrać politycznie.

Tommy Lee nie patyczkował się:

Jak możesz być tak nieczuły ty pieprzony idioto?

Sebastian Bach skomentował kolejną wiadomość, w której Trump napisał o liczbie ofiar, podsumowując „niech Bóg ma ich w swojej opiece”:

Jesteś najbardziej bezużyteczną istotą ludzką, która kiedykolwiek chodziła po ziemi. Z wyjątkiem tych bezużytecznych idiotów, którzy na ciebie zagłosowali.

Działania i wypowiedzi prezydenta USA skomentował także Neil Young:

Wyobraźcie sobie przywódcę, którzy podważa naukę. Wyobraźcie sobie przywódcę, któremu bardziej zależy na własnej, wygodnej opinii niż na ludziach, którym przewodzi. Wyobraźcie sobie przywódcę, który nie nadaje się do tej roli.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 2653V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
Newsy 1499V  
Newsy 1868V  
Newsy 2869V  
2

Romuald Lipko (Budka Suflera) walczy z nowotworem

rf | fot. Facebook | 10 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group