terazmuzyka.pl
Newsy 9118V  
rf | 6 maja 2018
15

Metallica wykonała w Szwecji przebój Europe [WIDEO]

Podczas koncertu w Sztokholmie Metallica wykonała najsłynniejszy przebój Europe.

5 maja 2018 roku Metallica dała pierwszy z dwóch koncertów w Sztokholmie. Szwedzcy fani usłyszeli „The Final CountdownEurope w wykonaniu Roberta Trujillo i Kirka Hammetta.

Nowy album Pearl Jam wkrótce? Jeff Ament ma złe wieści

Utwór „The Final Countdown” promował wydany w 1986 roku tak samo zatytułowany album Europe. Płyta okazała się największym sukcesem komercyjnym Szwedów, a tytułowa piosenka osiągnęła szczyty list przebojów w wielu krajach. Oto jak ten utwór zabrzmiał w wykonaniu Metalliki.

Kolejny koncert w Sztokholmie Metallica da już 7 maja. Jaki utwór obstawiacie? Napiszcie w komentarzach.

Podczas tej trasy Metallica wykonuje przeróbki utworów pochodzących z danego kraju. Kilka dni temu Kirk Hammett i Robert Trujillo zaskoczyli norweskich fanów przeróbką słynnego utworu zespołu „Take On Me” zespołu a-ha. W Krakowie Metallica wykonała w podobny sposób utwór „Wehikuł czasu” Dżemu. Wśród innych przeróbek, jakie Robert i Kirk grają podczas europejskiej trasy znalazły się między innymi „Balls To The Wall” Accept, „Procreation of the Wicked” Celtic Frost, a także „Jožin z bažin” Ivana Mládka i Banjo Band.

Europejska trasa Metalliki dobiega końca. Po koncertach w Szwecji zostaną jeszcze tylko dwa występy w Finlandii.

To jednak nie koniec trasy promującej album „Hardwired... To Self-Destruct”. We wrześniu Metallica ruszy w kolejną część amerykańskiej trasy koncertowej, promującej wydany w 2016 roku album. Grupa ma zaplanowane koncerty aż do marca 2019 roku.

Komentarze (15)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Madzia [80.42.***.***] dodano: 06.05.2018, 08:53 #1
Yngwie Malmsteen, "Far beyond the sun"
Kryspin [94.40.***.***] dodano: 06.05.2018, 10:03 #2
Tragedia, masakra, ani jeden dźwięk nie trafiony.
Pokaż odpowiedzi (1)
Stargate [31.42.***.***] dodano: 06.05.2018, 10:42 #4
O Boże!! Masakra! Hahahaha
Pokaż odpowiedzi (1)
olakrakow [89.64.***.***] dodano: 06.05.2018, 13:31 #6
Abba
smutek [195.3.***.***] dodano: 06.05.2018, 16:07 #7
Kirk troszkę popłynął :/
tego sie nie da słuchac :(
imho do Dżemu sie bardziej przyłożyli
Pokaż odpowiedzi (1)
Delma [91.223.***.***] dodano: 06.05.2018, 17:04 #9
Koszmar...o Jezu co Oni palą? Hahaha....
FOREVER1977 dodano: 06.05.2018, 18:39 #10
Za tydzień dowiemy się że Metallica zagrała "Mydełko Fa"
Orc [46.215.***.***] dodano: 06.05.2018, 21:42 #11
Niech już lepiej śpiewają po polsku bo z angielskim mają problemy... Mrugnięcie))))
All niech zatrudnią kogoś, kto umie śpiewać...
FireInTheHole [178.217.***.***] dodano: 07.05.2018, 08:06 #12
Nigdy nie śledziłem dokładnie Hammeta jako gitarzysty, ale ta seria "doodlów" obnażyła go jako TRAGICZNEGO wręcz gitarzystę. Facet ma naprawdę słabe wibrato - co akurat może jeszcze ujść; ja mam jeszcze gorsze niż on - ale facet ma problemy z intonacją i ogólnie "czuciem" dźwięku. Taki Hammet to Wehikuł powinien grać od strzału, to samo z melodyjkami do Final Coundtown i Take on me. Szperając w necie można zobaczyć, że - O ZGROZO - zawsze tak było. Nawet za czasów Live Shit, gdzie Kirk kładzie kilka tak znamiennych solówek, że aż mi go szkoda.
Piter [87.99.***.***] dodano: 07.05.2018, 09:21 #13
Niestety, ale Kirk to niesamowite drewno, jeśli chodzi o grę na gitarze. Jestem mocno zawiedziony jego warsztatem, czuciem dźwięku, nie mówiąc już o kompletnie pomylonej tonacji. Gość gra chyba z przypadku, jest mocno przeciętny. Takie numery jak finał countdown tak ograny muzyk powinien grać z zamkniętymi oczami wyciągnięty ze snu o 4 nad ranem.
trzeźwy [195.187.***.***] dodano: 07.05.2018, 09:36 #14
Ciekawe co zagrają w Stanach. Nacink elz meters Metalliki?
Wlod [88.84.***.***] dodano: 09.05.2018, 07:43 #15
Oni nawet nie dają rady odgrywać Metallicy !