terazmuzyka.pl
Newsy 3341V  
rf | 11 grudnia 2019
32

Metallica z „Czarnym albumem” wciąż bije rekordy popularności

„Czarny album” Metalliki dokonał czegoś, czego w historii udało się dokonać tylko nielicznym.

Wydana w 1991 roku płyta „Metallica” (potocznie zwana „Czarnym albumem”) Metalliki bije kolejne rekordy popularności. W tym tygodniu płyta odnotowała 550. tydzień spędzony na liście najlepiej sprzedających się albumów w USA, „Billboard”. W ten sposób grupa dołączyła do wąskiego grona wykonawców, którym udało się coś takiego osiągnąć. Wcześniej tylko trzy płyty przekroczyły 550 tygodni na liście „Billboardu”. Są to „The Dark Side Of The MoonPink Floyd, “LegendBoba Marleya i “Greatest HitsJourney. Jednak jak informuje magazyn „Forbes”, jeśli skupić się wyłącznie na sprzedaży nośników fizycznych i odrzucając składanki, „Metallica” jest jedyną obok „The Dark Side Of The Moon” płytą, która dokonała takiego wyczynu.

Metallica opublikowała nagranie z przebojem Czesława Niemena [WIDEO]

Album „Metallica” rozszedł się w Stanach Zjednoczonych w nakładzie przekraczającym 16 milionów egzemplarzy, docierając na sam szczyt „Billboardu”. Płyta przyniosła takie przeboje, jak „Enter Sandman”, „Nothing Else Matters” i „The Unforgiven”. Zespół Metallica w 2012 roku wyruszył w trasę koncertową, w trakcie której wykonywał tę płytę w całości.

Tymczasem Metallica ogłosiła kolejne daty koncertów na 2020 roku. Grupa w kwietniu odbędzie trasę po Ameryce Południowej, a latem zagra serię festiwalowych występów w Stanach Zjednoczonych.

Metallica niedawno dała dwa występy z orkiestrą symfoniczną w ramach projektu „S&M2”.

Komentarze (32)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
kickstart my fat [217.96.***.***] dodano: 11.12.2019, 18:36 #1
najlepszy popowy album !!!!
Pokaż odpowiedzi (6)
Geminiman [83.26.***.***] dodano: 11.12.2019, 19:05 #8
A na OLiS-ie tego nie ma, ponieważ OLiS istnieje od października 2000 roku.
Orion [89.64.***.***] dodano: 11.12.2019, 21:02 #9
Nic dziwnego, w końcu "Czarny album" to najlepszy album Metalliki...
Pokaż odpowiedzi (3)
666 [85.164.***.***] dodano: 12.12.2019, 04:23 #13
A moze na tym albumie metallica sie skonczyla... metallica to 1-3 i dalej nic
Pokaż odpowiedzi (6)
Pk69 [89.66.***.***] dodano: 12.12.2019, 11:29 #20
Czarny album jest najpopularniejszy, najlepiej się sprzedał. Czy jest najlepszy, to kwestia gustu, wg mnie Master of puppets, wymiata, nie ma lepszego i to nie tylko Metalliki, ale w ogóle nurtu trash.
Pokaż odpowiedzi (1)
Fajnie [31.60.***.***] dodano: 12.12.2019, 12:00 #22
Czarny album slabiutki poza 3 4 utworami. Dla mnie kolejność tsaka
1. Master
2. Ride
3. Ajfa
Najgorsza
ST Anger load i load 2 no i SM.. Kretunski pomysł
No fajne te dwie ostatnie.
Co ważne wiele ich plytt fatalne brzmienie... I produkcja taki Master Ajfa st Anger kill... Super nagrane ride i dwie ostatnie... Marzy mi się Master w nowej produkcji
Ale prawdziwa klasa to tylko Slayer... Nigdy się nie sprzedali... I za to szacun...
Pokaż odpowiedzi (1)
Load [89.206.***.***] dodano: 12.12.2019, 14:31 #24
Load jest super ma najlepszy klimat!
Pokaż odpowiedzi (1)
34-latek [83.26.***.***] dodano: 12.12.2019, 17:21 #26
W 1991 roku nie było u nas OLiS-u, ponieważ szalało w najlepsze eldorado pirackie. Na sto nośników mniej niż pięć było legalnych. Zatem polska lista najlepiej sprzedających się albumów mogła najwcześniej pojawić się dopiero po roku 1994, gdy została wprowadzona ustawa antypiracka.
Kozioł ofiarny [37.47.***.***] dodano: 12.12.2019, 17:28 #27
Ostatni dobry album metallicy.
Motorhead [91.192.***.***] dodano: 12.12.2019, 19:12 #28
Nienawidzę tej płyty totalne gowno
Fucker [91.192.***.***] dodano: 12.12.2019, 19:14 #29
Ten album to koszmar coś strasznego
Marcin [37.47.***.***] dodano: 14.12.2019, 00:24 #30
Album dobry, nawet spójny, na pewno przebojowy. Dla mnie może nie najlepszy z dyskografii, ale ważny i mam do niego sentyment. Skończył jednak metalowy etap twórczości Metalliki
frajer [46.112.***.***] dodano: 14.12.2019, 20:27 #31
sleyyer to trashowy zespol, a metelyca to rock metal. i tyle
Pokaż odpowiedzi (1)