terazmuzyka.pl
Koncerty 2005V  
mg | fot. facebook.com/metallica | 2 maja 2019
0

Metallica zagrała w Lizbonie. Wystartowała europejska trasa zespołu [ZDJĘCIA, SETLISTA]

Wczoraj wieczorem koncertem w Lizbonie Metallica rozpoczęła europejską część „Worldwired Tour”. Amerykańska grupa przy okazji tego tournée zagra również w Polsce.

Osiemnastu kompozycji wysłuchali wczoraj fani Metalliki zgromadzeni na Estadio do Restelo w portugalskiej Lizbonie. Tym samym Metallica rozpoczęła europejską odnogę trasy „Worldwired Tour”, podczas której promuje swoje najnowsze wydawnictwo – opublikowaną w 2016 roku płytę „Hardwired...To Self-Destruct”.

Metallica wkrótce wejdzie do studia?

Co jednak ciekawe, zespół podczas tegorocznych koncertów prezentuje przekrojowy set składający się z utworów pochodzących z najważniejszych płyt z dyskografii. W Lizbonie aż pięć kompozycji pochodziło z „Czarnego albumu”, natomiast cztery ze wspomnianego ostatniego w dorobku Metalliki wydawnictwa. Po trzy kompozycje pochodziły z płyt „Master of Puppets” i „Ride the Lightning”.

Wśród istotnych momentów debiutanckiego europejskiego koncertu warto wymienić pierwsze od 2011 roku wykonanie kompozycji „Frantic”, a także pierwsze w historii koncertowe wykonanie utworu „Lords of Summer” (w finalnej wersji studyjnej – przyp. mg). Poza tym nie zabrakło pozycji obowiązkowych jak „One”, „Master of Puppets” czy „Nothing Else Matters”.

Pełna setlista poniżej:

Metallica Setlist Estadio do Restelo, Lisbon, Portugal 2019, Worldwired Tour

Metallica udostępniła również zdjęcia z koncertu – można je znaleźć na Facebooku grupy, a także na ich oficjalnej stronie internetowej:

Przypomnijmy, że rozpoczęta właśnie „Worldwired Tour” obejmie również nasz kraj. Metallica pojawi się w Polsce 21 sierpnia i zagra na PGE Narodowym w Warszawie. Będzie to jeden z ostatnich koncertów zespołu podczas tegorocznej trasy po Europie.

Poniżej pełna lista koncertów zespołu:

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group