terazmuzyka.pl
Koncerty 1701V  
rf | 15 lutego 2019
0

Metallica zarobiła zawrotną sumę na koncertach

Metallica jeszcze nie zakończyła trasy koncertowej promującej album „Hardwired... To Self-Destruct”, a już może pochwalić się solidnym zarobkiem.

Jak podaje magazyn „Billboard” trasa koncertowa Metalliki, promująca album „Hardwired... To Self-Destruct”, która wystartowała pod koniec 2016 roku, zarobiła 155,9 milionów dolarów. Aktualna część trasy, która wystartowała w styczniu 2019 roku w USA i właśnie dobiega końca, zarobiła ponad 14,4 miliona dolarów.

Kirk Hammett mówi, w czym Metallica jest lepsza od innych zespołów

To jednak jeszcze nie koniec. Latem wystartuje stadionowa trasa po Europie, która dotrze także do Polski. 21 sierpnia Metallica wystąpi na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie Ghost.

„Billboard” podał też wyniki najlepiej zarabiających koncertów w ostatnich miesiącach. Na szczycie znalazł się Elton John, który styczniową serią koncertów zarobił prawie 19 milionów dolarów. Na drugim miejscu uplasowali się Guns N’ Roses, których jesienne koncerty w Azji i USA przyniosły 11 milionów dolarów, a Metallica zajęła trzecie miejsce – między 20 stycznia a 1 lutego zarobiła ponad 10 milionów dolarów.

Metallica wydała 1 lutego akustyczną płytę koncertową „Helping Hands… Live & Acoustic at The Masonic” tylko na winylu i w formie streamingu. To zapis charytatywnego koncertu z listopada 2018 roku na rzecz organizacji All Within My Hands, powołanej przez sam zespół.

Więcej o tej płycie i akustycznych koncertach Metalliki w marcowym numerze „Teraz Rocka”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 361V  
0

Nocny Kochanek zapowiada pierwsze koncerty w tym sezonie [DATY]

mg | fot. Wacław Szacyło | 1 lipca 2020
Koncerty 672V  
0

Ørganek zapowiedział „mini trasę” po Polsce [DATY]

mg | fot. Oskar Szramka | 28 czerwca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group