terazmuzyka.pl
Pitbulek 4595V  
szy | 6 kwietnia 2018
22

Metallica znów zaskakuje - tym razem po... węgiersku [WIDEO]

Podczas wczorajszego koncertu na Węgrzech najsłynniejsza metalowa formacja z USA przygotowała muzyczną niespodziankę dla tamtejszych fanów. 

Metallica wystąpiła wczoraj hali sportowej Papp László Sportaréna w Budapeszcie, w ramach trasy koncertowej promującej wydany w 2016 roku studyjny album „Hardwired... To Self-Destruct”. Poza standardowym zestawem utworów, muzycy grupy, ponownie przygotowali małą niespodziankę.

Fani metalu mają większe ryzyko popełnienia samobójstwa?

Ostatnio głośno zrobiło się o amerykańskim zespole za sprawą wykonania utworu „Jożin z Bażin” w Czechach, nic więc dziwnego, że gitarzysta Kirk Hammett i basista Rob Trujillo, gdy ze sceny zeszli James Hetfield oraz Lars Ulrich, sięgnęli po węgierski utwór „A Legjobb mèreg” grupy Tankcsapda. Trio, które łączy w swojej twórczości hard rock, heavy metal oraz punk rock, istnieje od 1989 roku i na jego czele stoi wokalista i basista László Lukács.

W rolę wokalisty ponownie wcielił się Trujillo. Na oficjalnym kanale Metalliki na YouTubie możecie znaleźć zapis tego, niecodziennego, wykonania:

Grupa udostępniła także w dobrej jakości wspomnianego wcześniej „Jożina z Bażin”. 

Trasa promująca ostatni studyjny album grupy dotrze również do Polski. 28 kwietnia muzycy Metalliki wystąpią w krakowskiej Tauron Arenie (gościem specjalnym będzie norweska formacja Kvelertak). Być może również w naszym kraju muzycy pokuszą się o jakąś niespodziankę. 

Warto także wspomnieć, że w kwietniowym numerze „Teraz Rocka”, do kupienia w kioskach, na naszej stronie i w formie e-wydania, znajdziecie obszerną wkładkę poświęconą zespołowi, w której przyjrzeliśmy się drodze, jaką przebył on od 2003 roku, a także szczegółowo zrecenzowaliśmy dyskografię Metalliki.

Komentarze (22)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Tomas71 dodano: 06.04.2018, 16:29 #1
Teraz już jestem pewien, że w Polsce zrobią ten sam numer. Przypuszczam, że będzie to coś z repertuaru Lady Pank. Chyba, że spotkanie Borysewicza z Trujillo to przypadek..
nick [83.21.***.***] dodano: 06.04.2018, 17:43 #2
Poweidzcie mi, dlaczego Lars i james schodzą ze sceny? bo co, bo gwiazdy poza zasięgiem? Bo trochę tego nie rozumiem/.......
Pokaż odpowiedzi (2)
Stargate [31.42.***.***] dodano: 06.04.2018, 19:19 #5
Co obstawiacie w Polsce? Oby nic ż repertuaru zespołu Lady Punk bo nie nawidze!! Może "mydełko fa? " hahaha
Pokaż odpowiedzi (3)
wlod [88.84.***.***] dodano: 06.04.2018, 20:10 #9
szkoda komentować ... /: to już od dawna zespół cyrkowy niestety
Pokaż odpowiedzi (5)
Marek [81.190.***.***] dodano: 06.04.2018, 21:53 #15
Ja u nas widze Mamona Uśmiech albo coś Dzemu
RomanX [213.5.***.***] dodano: 06.04.2018, 22:16 #16
Tam basista zawsze od czarnej roboty był.
dtx [89.64.***.***] dodano: 06.04.2018, 23:09 #17
Może coś Godlewskich?? Uśmiech
dexter dodano: 06.04.2018, 23:20 #18
Ja obstawiam, że u nas zagrają "Szła dzieweczka do laseczka" albo co gorsza jakieś disco w stylu "Ona tańczy dla mnie" albo "Oczy zielone". Ale najlepiej żeby odpuścili te jajcarskie zagrywki...... Chyba że Janek Bo namówił Roba na "Mniej niż zero". Nie, no luz..... wiadomo. Lepiej żartować niż chorować. Do zobaczenia pod sceną wariaty!
szczerbata lala [83.22.***.***] dodano: 07.04.2018, 00:00 #19
u nas tylko kolędy albo jakispsalm
RockMan [83.16.***.***] dodano: 07.04.2018, 08:17 #20
Marchewkowe Pole obstawiam ;]
fiolo75 [77.115.***.***] dodano: 07.04.2018, 09:47 #21
A może warto wyobrazić sobie taką sytuację - jest się gwiazdą rocka tego formatu, to Metallica (bo tak jest, czy się to komuś podoba, czy nie), gra się koncert co parę dni w różnych miejscach na świecie, gdzie panuje inna kultura, inne języki i gra się jakiś utwór w języku "miejscowym". Nie jestem pewien, czy by mi się chciało uczyć Uśmiech
Według mnie - pełen szacunek dla tego zespołu, bo nauczyć się grać oraz śpiewać w kilka dni czegoś pewnie zupełnie niezrozumiałego to ogromny wysiłek. Tym bardziej, że moim zdaniem Metallica już nic nie musi, a już na pewno nie musi się tak "wygłupiać" (w pozytywnym sensie). Oni po prostu chcą to zrobić, a nie muszą.
A że medialnie na tym dodatkowo zyskują i być może poszerzą grono fanów o jakieś nowe osoby i te osoby potencjalnie kupią ich wydawnictwa, to chyba nic złego. Lepiej w ten sposób się wypromować, niż przy pomocy jakiegoś taniego chwytu z pseudoskandalem, jak robią to inne gwiazdki.
Mario84 [193.25.***.***] dodano: 08.04.2018, 00:22 #22
W Polsce pewnie zagrają Martyniuka albo Sławomira Uśmiech