terazmuzyka.pl
Newsy 482V  
szy I fot: Karolina Rokita | 12 stycznia 2018
0

Metalmania. Dokument o ostatniej edycji w sieci [WIDEO]

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Metalmanii. Tymczasem organizatorzy w sieci udostępnili dokument dotyczący zeszłorocznej odsłony metalowego festiwalu. 

7 kwietnia w katowickim Spodku odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Łącznie na dwóch scenach zaprezentuje się 22 wykonawców (lista poniżej), zarówno z Polski jak i zagranicy. Ci, którzy odliczają już dni do metalowego święta, mogą umilić sobie czas specjalnym dokumentem, który został udostępniony w sieci.

Scorpions wsparli WOŚP

Organizatorzy umieścili w serwisie YouTube trwający, niecałe półgodziny, film nagrany podczas zeszłorocznej Metalmanii. Znalazły się w nim m.in. fragmenty występów czy wywiady z muzykami. Poniżej możecie obejrzeć całość: 

Metalmania 2018 - najważniejsze szczegóły

Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor, ponadto wystąpią m.in. Napalm Death, Destroyer 666, Kat & Roman Kostrzewski, Xentrix, Mekong Delta czy Wolf Spider. 

Oficjalny plakat tegorocznej Metalmanii przygotował sam Zbigniew M. Bielak, architekt i wizjonerski ilustrator, znany wam z okładek do płyt takich metalowych grup jak Ghost, Watain, Mayhem, Vader czy Paradise Lost.

Ceny biletów w przedsprzedaży prezentują się następująco:

  • FAN - 666 PLN
  • Loża - 355 PLN
  • Sektory czerwone H, J – 260 PLN
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 PLN
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 PLN
  • Płyta – 190 PLN

Dzisiaj też organizatorzy podali kto poprowadzi najbliższą edycją Metalmanii. Będzie nim dziennikarz Jarek Szubrycht, redaktor naczelny „Gazety Magnetofonowej”, który stał już na scenie festiwalu - wówczas w roli wokalisty zespołu Lux Occulta.  

Pierwsza edycja Metalmanii odbyła się 4 i 5 kwietnia 1986 roku w katowickim Spodku. Później na festiwali ściągały gwiazdy wszelkich odmian metalu z całego świata. Dimmu Borgir, Therion, The Gathering, Opeth, Cannibal Corpse, Moonspell, Anathema, Testament to tylko kilka z nich. Wiele z tych koncertów zostało uwiecznionych na płytach CD i DVD. Ostatnia Metalmania, przed dłuższą przerwą, odbyła się w 2008 roku, a jej gwiazdami były zespoły MegadethThe Dillinger Escape PlanSatyricon Overkill

W 2017 festiwal na polską mapę koncertową powrócił. Dwudziesta trzecia odbyła się 22 kwietnia w katowickim Spodku i wystąpiły podczas niej takie gwiazdy jak m.in. SamaelCoronerMoonspell czy Sodom

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Koncert już wkrótce
  • Metalmania 2018
  • Data i miejsce koncertu: 7 kwietnia 2018
    Katowice, Spodek
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group