terazmuzyka.pl
Koncerty 5054V  
szy | 22 lutego 2018
0

Metalowa supergrupa zagra na Open'er Festival 2018

Choć organizatorzy jeszcze oficjalnie tego nie ogłosili, sam zespół poinformował fanów, że w tym roku zagra w naszym kraju podczas Open'er Festivalu.

Mowa o zespole Dead Cross, w którego szeregach są m.in. perkusista Dave Lombardo oraz wokalista Mike Patton.Taką informację podali sami muzycy na oficjalnym koncie na Facebooku.

Foo Fighters z niezwykłym występem na Brit Awards

Formacja Dead Cross przyjedzie do Europy na początku czerwca, a ich trasa potrwa nieco ponad miesiąc – do 12 lipca. 4 lipca muzycy wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu Open'er. W czasie pobytu na Starym Kontynencie zespół zaprezentuje się na największych festiwalach, jak chociażby Helfest, Download, Primavera Sound, ale także na klubowych koncertach.

Dead Cross to zespół, w którego skład wchodzą: perkusista Dave Lombardo (ex-Slayer oraz Suicidal Tendencies, Misfits), basista Justin Pearson (Locust, Retox), gitarzysta Michael Crain (Retox, Festival Of Dead Deer) oraz wokalista Mike Patton, znany z Faith No More oraz wielu, innych projektów (m.in. Tomahawk, Peeping Tom czy Fantomas, w którym grał wspólnie z Lombardo). Ten ostatni członkiem zespołu został w 2016 roku. Patton zastąpił na tym stanowisku Gabe’a Serbiana. Ich debiutancki album, zatytułowany po prostu „Dead Cross”, ukazał się na rynku w lipcu ubiegłego roku nakładem wytwórni Ipecac Recordings, która należy do Mike'a Pattona. Za jego brzmienie odpowiadał słynny producent Ross Robinson, który w przeszłości pracował m.in. z Kornem, Sepulturą czy Deftones.

Supergrupa Dead Cross tym samym dołącza do innych, wcześniej już ogłoszonych artystów, czyli: Arctic Monkeys, GorillazBruno MarsDepeche Mode (czterej headlinerzy) oraz m.in. Massive AttackDavida Byrne'a, Fleet Foxes czy Kaleo.

Tegoroczny Open'er odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018. Będzie to już siedemnasta edycja tego istniejącego od 2002 roku festiwalu.

Pierwsza odsłona festiwalu Open’er odbyła się w Warszawie na Torze Stegny, a główną gwiazdą byli The Chemical Brothers. Od 2003 roku Open’er odbywa się w Gdyni. Najpierw miejscem festiwalu był skwer Kościuszki, a od 2006 roku jest to teren lotniska Babie Doły. Na Openerze wystąpiły do tej pory takie gwiazdy jak Prince, Coldplay, Sex Pistols, Faith No More, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, Queens Of The Stone Age, Blur, Foo Fighters czy Radiohead.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 224V  
9

Ørganek zapowiada trasę koncertową [DATY]

rf | fot. Itokyl | 17 września 2020
Koncerty 1016V  
5

Open'er Festival 2021. Znamy kolejnego headlinera!

mg | fot. Iksnigo | 16 września 2020
Koncerty 242V  
0

Steel Panther zagra w Polsce dwa koncerty w 2021 roku [DATY, BILETY]

mg | fot. David Jackson | 1 września 2020
Koncerty 305V  
1

Festiwal Inne Brzmienia 2020 z pełnym składem [LINEUP]

rf | fot. WK Lublin | 27 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group