terazmuzyka.pl
Pitbulek 867V  
rf | fot. Casta03 | 22 marca 2019
8

Michael Jackson pozostanie w Rock And Roll Hall Of Fame?

Kontrowersje wokół Michaela Jacksona zrodziły się po premierze filmu „Leaving Neverland”. Twórczość artysty spotkała się z bojkotem w mediach.

Film „Leaving Neverland” miał swoją premierę na platformie HBO GO i wywołał duże kontrowersje. W filmie dwie osoby, Wade Robson i James Safechuck, zarzucają, że Michael Jackson molestował ich, gdy byli dziećmi. Chociaż film nie przedstawił żadnych nowych dowodów w sprawie molestowania, za którą gwiazdor po raz pierwszy stanął przed sądem w 1993, a potem w 2005 roku (i kiedy to zarówno Robson jak i Safechuck go zaciekle bronili) i wzbudził też wątpliwości odnośnie obiektywizmu (twórcy filmu nie przeprowadzili wywiadów z innymi osobami, zarówno tymi, które oskarżały, jak i broniły Jacksona) to wywołał falę kontrowersji, a wiele rozgłośni radiowych zapowiedziało, że usunie piosenki Jacksona ze swojego repertuaru. Postanowiono też zburzyć niektóre pomniki artysty. Czy zagrożona jest też jego pozycja w Rock And Roll Hall Of Fame?

Michael Jackson jest bojkotowany w mediach

Michael Jackson został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame dwukrotnie: w 1997 roku jako członek The Jackson 5 i w 2001 roku jako artysta solowy. Pojawiły się spekulacje, że w wyniku kontrowersyjnego filmu Jackson może zostać usunięty z tej prestiżowej galerii sław. Jak jednak informuje portal „TMZ” na razie mu to nie grozi:

Jackson został wprowadzony za swój talent oraz to, że wywarł nieprzemijający wpływ na rock’n’roll. Innymi słowy, jego twórczość zmieniła muzykę na zawsze.

Również szefowie muzeum figur woskowych Madame Tussauds potwierdzili, że nie zamierzają usuwać figur Michaela Jacksona:

Figury w muzeum Madame Tussauds przedstawiają postaci, które wywarły wpływ na kulturę popularną i których spodziewają się zobaczyć odwiedzający.

Michael Jackson był i jest nadal wśród figur naszego muzeum na całym świecie. Ciągle monitorujemy naszą kolekcję pod względem zewnętrznych wydarzeń i opinii zwiedzających.

Pierwsze oskarżenia pod adresem Michaela Jacksona o molestowanie nieletnich padły już w 1993 roku. Artysta został aresztowany w 2003 roku, ale zwolniono go po wpłaceniu kaucji w wysokości 3 milionów dolarów. W 2005 roku ruszył w tej sprawie proces, w wyniku którego sąd uznał Jacksona niewinnego stawianych mu zarzutów.

Michael Jackson zmarł w 2009 roku.

Komentarze (8)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Vampirro dodano: 22.03.2019, 17:11 #1
"Jackson został wprowadzony za swój talent oraz to, że wywarł nieprzemijający wpływ na rock’n’roll."
Nieprawda. Został wprowadzony, bo jest znany. I nie wywarł żadnego wpływu na rock'n'rolla, bo śpiewał pop.
Pokaż odpowiedzi (6)
Krystian Zagierski dodano: 23.03.2019, 20:02 #8
Rock and Roll Hall of Fame widać zna znaczenie Michaela Jacksona dla współczesnej muzyki rozrywkowej.
Cała muzyka rozrywkowa XX wieku wywodzi się rock and rolla (połączenie afroamerykańskiego rhythm & bluesa i country). Rock jest gatunkiem muzycznym , który ewaluował z rock'n'rolla (The Beatles, The Rolling Stones i gigantyczna ilość zespołów rockowych, które przyszły po nich i ich naśladowały lub nieznacznie modyfikowały). Michael Jackson stworzył gatunek, który jest następnym etapem, kolejną rewolucją w muzyce. On (wraz z Quiny'm Jones'em) połączył wiele gatunków - soul, rock, funk, jazz, disco, hip hop, musical, klasyka - tworząc współczesny pop - nowy gatunek, którego korzenie tkwią w całej muzyce XX wieku. Gatunek ten okazał się tak atrakcyjny, że wyparł muzykę rockową z mainstreamu, skutecznie ją zastępując, aż po dziś dzień. Nie są w tym wszystkim bez znaczenia jego związki z Motown jako dziecko, on się stamtąd wywodzi, a to bardzo wiele tłumaczy. Poza tym Jackson wprowadził muzykę rozrywkową w epokę multimedialną, łącząc dźwięk i obraz w jeden, zupełnie nowatorski gatunek sztuki. Nie bez powodu "Thriller" jest uznawany za najważniejszy teledysk w historii muzyki. Edytowano 2 razy. Ostatnio: 23.03.2019, 20:09
Komentarze (8 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Pitbulek 446V  
5

Robbie Williams żył w nawiedzonym domu i rozważał samobójstwo

rf | fot. Дмитрий Садовников | 12 lipca 2019
Pitbulek 1343V  
0

Kirk Hammett (Metallica) przyznał, że boi się horrorów

rf | | fot. Gage Skidmore | 9 lipca 2019
Pitbulek 7039V  
2

Ronnie James Dio jednym zdaniem zgasił Davida Draimana z Disturbed

rf | fot. Adam Bielawski | 13 czerwca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group