terazmuzyka.pl
Teraz Rock 1471V  
mg | 15 października 2018
2

Michael Schenker: Czy żałuję, że dołączyłem do Scorpions? [TYLKO U NAS]

O konflikcie między braćmi Michaelem i Rudolfem Schenkerami wiemy od dłuższego czasu. Ten pierwszy postanowił opowiedzieć nam, jak to było z tym dołączeniem do Scorpions.

Na łamach listopadowego „Teraz Rocka” pojawi się przeprowadzony przez Łukasza Wewióra wywiad z jednym z najlepszych gitarzystów na świecie – Michaelem Schenkerem. Muzyk opowie nie tylko o swoim nowym albumie i zapowiedzianym na 13 listopada koncercie w Polsce, ale chociażby o swoich trudnych relacjach z bratem Rudolfem czy swojej przygodzie z legendarną grupą Scorpions.

Poniżej prezentujemy fragment wspomnianej rozmowy:

Ostatnio wychodzi na jaw twój długoletni konflikt z bratem, Rudolfem. Żałujesz, że w ogóle grałeś w Scorpions?

Olać Rudolfa, który do dziś bazuje na moich pomysłach. Wiesz, chociażby wspomniane „In Search Of The Piece Of Mind” było moją własną kompozycją napisaną w kuchni domu mojej mamy, a oni kompletnie pominęli mnie jako twórcę materiału. Pewnie tylko dlatego, że byłem o 7 lat młodszy od nich. Ale jak ja mogę żałować, że dołączyłem do nich, skoro miałem wtedy propozycje od Aersomith, The Rolling Stones czy grupy Ozzy’ego Osbourne’a, a jednak wybrałem Scorpions?

Listopadowy „Teraz Rock” pojawi się w sprzedaży 31 października.

Michael Schenker zagra w Polsce

13 listopada w łódzkim klubie Wytwórnia zagra Michael Schenker Fest.

Na scenie wystąpi aż czterech wokalistów – Gary BardenGraham BonnetRobin McAuley Doogie White, a także sekcja rytmiczna klasycznego składu MSG – Chris Glen Ted McKenna oraz gitarzysta Steve Mann (McAuley Schenker Group). Fanów czeka fascynujące, około 2,5-godzinne show, którego setlista obejmować będzie około 30 utworów.

Koncert będzie niepowtarzalną okazją, by usłyszeć klasyczne utwory wykonywane przez ich oryginalnych wokalistów, np. „Cry for the Nations”, „Armed and Ready” (Gary Barden) czy „Desert Song” i „Assault Attack” (Graham Bonnet).

W klimat drugiej połowy lat 80. wraz z hitami takimi jak „Save Yourself” czy „Love Is Not a Game” porwie nas charyzmatyczny Robin McAuley, a Doogie White zaprezentuje nowszy materiał, który ukazał się pod szyldem Michael Schenker’s Temple of Rock – przykładowo „Live and Let Live” czy „Lord of the Lost and Lonely”. Usłyszymy ponadto utwory z nowej płyty „Resurrection” oraz doskonale znane szlagiery UFO.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Kogut [46.134.***.***] dodano: 17.10.2018, 08:42 #1
Oj Michaś , daj już spokój, bo mdłe to co odpowiadasz. Gitarzysta zacny ,ale jako człowiek.....
Ptasiek [94.251.***.***] dodano: 29.10.2018, 13:45 #2
Najfajniejsze jest to, że nie ma żadnego konfliktu Michael - Rudolf, jest tylko konflikt Michaela Uśmiech Rudolf od zawsze wypowiada się dobrze o bracie, chciałby z nim współpracować itp. To Michael ciagle tylko pluje jadem. Prawda jest taka, że po prostu od zawsze zjada go zazdrość o sukcesy Scorpions...
Miał swoje 5 minut z UFO i potem z MSG, ale do sukcesu starszego brata było mu zawsze daleko...Gitarzysta świetny, ale szuja straszliwa Uśmiech
Zobacz także
Teraz Rock 733V  
6

Czy Piotr Rogucki wcieliłby się w rolę Pana Kleksa? [TYLKO W TERAZ ROCKU]

rf | fot. Ralf Lotys (Sicherlich) | 7 kwietnia 2019
Teraz Rock 8863V  
0

Kortez: Możesz na mój koncert przyjść i sobie popłakać [TYLKO U NAS]

mg | fot. Bartosz Kowal/Jazzboy | 27 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group