terazmuzyka.pl
Newsy 726V  
rf | fot. SolarScott | 4 maja 2018
0

Mick Jagger, Keith Richards i Jeff Beck na nowej płycie Buddy'ego Guya

Na nowej płycie słynnego bluesmana znajdą się zacni goście.

15 czerwca 2018 roku ukaże się nowy album słynnego bluesmana, Buddy'ego Guya. Na płycie gościnnie pojawią się członkowie The Rolling Stones, a także Jeff Beck.

Alice In Chains opublikował nowy utwór

Nowa płyta Buddy'ego Guya zatytułowana jest „The Blues Is Alive And Well”. Na płycie znajdzie się czternaście utworów. W piosence „Cognac” zagrają Keith Richards i Jeff Beck, a w „You Did The Crime” zaśpiewa Mick Jagger. Ponadto na płycie usłyszymy też Jamesa Baya.

Oto pełna tracklista płyty „The Blues Is Alive And Well”:

 1. A Few Good Years
 2. Guilty As Charged
 3. Cognac (featuring Jeff Beck & Keith Richards)
 4. The Blues Is Alive And Well
 5. Bad Day
 6. Blue No More (featuring James Bay)
 7. Whiskey For Sale
 8. You Did The Crime (featuring Mick Jagger)
 9. Old Fashioned
 10. When My Day Comes
 11. Nine Below Zero
 12. Ooh Daddy
 13. Somebody Up There
 14. End Of The Line

Poniżej natomiast znajduje się okładka płyty.

buddy guy

Buddy Guy to jeden z najsłynniejszych amerykańskich bluesmanów, zainspirował swoją twórczością całą rzeszę rockandrollowych wykonawców, w tym The Rolling Stones, Led Zeppelin i Cream.

Urodził się w 1936 roku, na początku lat 60. związany był z wytwórnią Chess z Chicago, niezwykle ważną w promocji amerykańskiego bluesa. Nagrywa i koncertuje do dziś.

Mick Jagger pisze nowe utwory dla The Rolling Stones

The Rolling Stones tymczasem już w maju wyruszą w dalszą część europejskiej trasy koncertowej No Filter, która tym razem obejmie głównie koncerty w Wielkiej Brytanii, a zakończy się 8 lipca koncertem w Warszawie.

Serwis Independent.ie przeprowadził niedawno wywiad z wokalistą zespołu, Mickiem Jaggerem, w którym redaktor zapytał go o postępy prac nad nowym materiałem. – W tym momencie piszę – krótko odparł Jagger, ale przeprowadzający wywiad chciał więcej informacji, dlatego dopytał, czy muzyk pracuje nad materiałem na nową płytę Stonesów, czy solowe wydawnictwo:

Po prostu skupiam się na pisaniu. W tym momencie z myślą o Stonesach. Mówiąc szczerze, nie myślę zbyt wiele o tym, co już napisałem, staram się cały czas iść z tym do przodu.

Mick Jagger w zeszłym roku wydał dwa solowe utwory, a The Rolling Stones w 2016 roku wydali płytę „Blue & Lonesome” z przeróbkami bluesowych numerów.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1094V  
14

Radiowa Trójka ma nowego dyrektora

mg | fot. rofilp | 25 maja 2020
Newsy 1306V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group