terazmuzyka.pl
Newsy 6330V  
rf | fot. Jerzy Bednarski | 25 kwietnia 2020
68

Mick Jagger odpowiada na słowa Paula McCarnteya, że Beatlesi byli lepsi od Stonesów

Niedawno Paul McCartney stwierdził, że Beatlesi byli lepsi od The Rolling Stones. Co na to Mick Jagger?

Przypomnijmy. Kilka dni temu w rozmowie dla Howarda Sterna, Paul McCartney został poproszony o porównanie The Beatles i The Rolling Stones. Oto, co odpowiedział:

Oni są zakorzenieni w bluesie. Kiedy coś tworzą, musi to mieć bluesowe korzenie. My mieliśmy nieco więcej wpływów. Uwielbiam Stonesów, ale Beatlesi byli lepsi.

Zauważyliśmy, że cokolwiek zrobiliśmy, Stonesi robili to samo. Udaliśmy się do Ameryki, gdzie odnieśliśmy ogromny sukces. Potem Stonesi pojechali do Ameryki. Nagraliśmy Sierżanta Pieprza, a potem Stonesi nagrali psychodeliczny album. Przyjaźniliśmy się, nadal się przyjaźnimy. Podziwiamy się wzajemnie. Stonesi są fantastyczni. Za każdym razem, kiedy grają w okolicy, idę ich zobaczyć. Są wspaniałym, wspaniałym zespołem.

Co na to Mick Jagger? W wywiadzie dla Beats 1 powiedział:

To całkiem zabawne. Paul jest uroczy. Nie ma między nami żadnej rywalizacji. Mówiąc serio, największa różnica polega na tym, że The Rolling Stones są wielkim zespołem koncertowym, a The Beatles nigdy nie zagrali trasy halowej, nie wystąpili w Madison Square Garden z dobrym nagłośnieniem. Rozpadli się zanim rynek koncertowy wystartował na dobre. Zagrali świetny koncert na Shea Stadium, byłem tam. Ale Stonesi zaczęli grać na stadionach w latach 70. i grają do dziś. Na tym polega największa różnica między tymi zespołami.

The Rolling Stones musieli niestety zrezygnować z tegorocznej trasy stadionowej po Stanach Zjednoczonych, ale w zamian podarowali fanom nową piosenkę, zatytułowaną „Living In A Ghost Town”. Zobacz teledysk!


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

Komentarze (68)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
PIOTR [89.64.***.***] dodano: 25.04.2020, 14:14 #1
To prawda, że Rolling Stonesi są gigantami tras koncertowych. Ale jeszcze większym gigantem tras koncertowych jest Sir Paul McCartney. John Lennon nigdy nie miał żadnego solowego tournee, a tymczasem światowa trasa koncertowa Paula McCartneya i Wings z lat 1975-1976 to jedna z najwspanialszych tras w historii rocka. Jestem wychowany na genialnym trzypłytowym koncertowym albumie 'Wings Over America', który jak pierwszy w historii potrójny 'live' jednego rockowego wykonawcy dotarł do pierwszego miejsca w USA. A potem był Koncert dla Nowego Jorku, Plac Czerwony w Moskwie, Koloseum w Rzymie. McCartney to geniusz rockowych koncertów.
Pokaż odpowiedzi (9)
Q [188.146.***.***] dodano: 25.04.2020, 20:22 #11
Oboje się mylą, Queen zawsze będzie największy, a Freddie był poza konkurencja, wokalna i sceniczna
Pokaż odpowiedzi (7)
Una [46.134.***.***] dodano: 25.04.2020, 21:51 #19
Zgadzam się z tym.,ze Rolings Stones gra do dzis koncerty...Roznica jest taka że Beatlesom starczyło 10 lat by zostać najsłynniejszym zespołem na świecie a Rolling Stones muszą grać dalej... Paint the Black. Angie.. Cudne ale ja kocham The Beatles.
Pokaż odpowiedzi (6)
Marek [75.58.***.***] dodano: 25.04.2020, 23:20 #26
Muzycznie Bitelsi sa ciagle lepsi. Choc Stonesi istnieja dluzej, nigdy nie zblizyli sie do fenomenu 4-ki z Liverpoolu. Tu tez nie chodzi w jakich miejscach grales czy nie, tylko jakie znaczenie ma twoja muzyka, i czy przezyje probe czasu.
Pokaż odpowiedzi (2)
Piotr [89.64.***.***] dodano: 26.04.2020, 00:07 #29
Może warto by posłuchać co inni mają do powiedzenia na ten temat w tym ci najbardziej zasłużeni. Bob Dylan wskazuje jednoznacznie na The Rolling Stones jako największy i najlepszy zespół rockowy. Wskazywanie samego siebie co prawie zrobił McCartney jest wyjątkowo nieeleganckie mówiąc delikatnie , beż względu jakie nawet kto ma zdanie.
Pokaż odpowiedzi (6)
I am [94.254.***.***] dodano: 26.04.2020, 06:13 #36
No cóż.Stonsi nigdy nie nawet w najśmielszych snach nie zbliżą się nawet do The Beatles.Tak było tak jest i tak będzie.
Andros [5.173.***.***] dodano: 26.04.2020, 06:16 #37
Co za brednie!!!
Kto był lepszy Mozart czy Chopin?
Matejko czy Kossak ?
Takimi rozważaniami zabija się całą magię pod nazwą SZTUKA!!!
Jak ktoś chce analizować sztukę na poziomie lepszy, gorszy to zapraszam do sportu tam można zmierzyć kto był lepszy. Aczkolwiek uwielbiam sport.
Pokaż odpowiedzi (1)
Q [188.146.***.***] dodano: 26.04.2020, 06:42 #39
Boże, co za głupoty, w odpowiedzi o Queen, Freddie uwielbiał balet, Operę, On miał inne podejście do muzyki, poza tym jak słyszę ze Innuendo tylko była płyta wybitna to śmieszne, A night the opera, Queen, a Day at the races, jazz, sheer heart attack, made in heaven, itd, kurka
Pokaż odpowiedzi (1)
Mark [212.122.***.***] dodano: 26.04.2020, 11:36 #41
Jeden z recenzentów w branży muzycznej stwierdził ostatnio ,że The Rolling Stones to współczesne uosobienie Bacha ,Beethovena i Mozarta.A the Beatles ? cóż sam fakt ,że jest to najbardziej komercyjny produkt powinien dawać do myślenia. Nie jestem pewien czy u nas podobnie jak niektórzy widzą Beatlesów ,najbardziej wartościowym artystą jest Zenek czy Sławomir
Pokaż odpowiedzi (2)
Radoslaw [89.228.***.***] dodano: 26.04.2020, 12:50 #44
Jasne. Beatelsi w 7 lat zrobili więcej niż Rolling Stonesi przez całą swoją długą karierę.
Q [188.146.***.***] dodano: 26.04.2020, 13:39 #45
Kończąc temat, dla mnie Queen jest największy, a dla kogoś innego Stonsi czy Bitelsi, tego wszyscy się trzymajmy, wszystko to legendy, a nowych już nigdy nie bedzie
MIKI [212.122.***.***] dodano: 26.04.2020, 13:59 #46
To kolejny dowód świadczący o małości McCartneya i poniekąd Beatlesów .Jak ktoś, już tu na forum słusznie zauważył -Czy ktokolwiek z branży muz. licytuje się ,ze ja jestem lepszy od tego czy tamtego .Wylatkowo szczeniackie .Wychodzi zwykła zazdrość ,że strony Mccartneya, bowiem Stonesi i to już nie jest pojęcie subiektywne jako jedyni w branży muzycznej kasują średnio prawie 10 ml za koncert to trzykrotnie więcej od pozostałych z czołówki.I również jako jedyni kasują ponad 100 ml ze sprzedaży samej marki czyli pamiątek i logo.Jagger natomiast zachował się bardzo dyplomatycznie .A Beatlesi ? już dawno są tylko wspomnieniem.
Peter [212.122.***.***] dodano: 26.04.2020, 14:39 #47
Wypominanie Stonesom ,że pojechali do Stanów po Beatlesach jest tak niedorzeczne ,ze chyba P.M. był pijany. A gdzie mieli pojechać ? Do Ameryki Południowej ? Na Antarktydę ? Przecież to już wówczas był największy rynek muzyczny.A same stany nie były gotowe na Stonesów rzucano w nich puszkami ,że graja muzykę "czarnuchów" to nie był pop Beatlesów akceptowany przez wszystkich.Richards jako jeden z pierwszych użył przystawki typu fuzz w gitarze już w 64 roku.Dziś papugują praktycznie wszyscy.
I am [94.254.***.***] dodano: 26.04.2020, 15:32 #48
Kochani.Każdy ma prawo do swojego gustu i upodobania.Ale rzeczą bezsprzeczną jest fakt że Stonsi nie mają żadnych szans do Beatlesów.Jak ktoś chociaż troszkę się interesuje zespołami to wie dobrze że Paul powtórzył tylko słowa Johna sprzed wielu lat.Cokolwiek Nie zrobili B to zaraz RS to papugowali.Sitar psychodela Let it....itd.Stonsi mają raptem dwa przeboje są przeciętnym muzykami i są dla odbiorców o mniej wytrawnych gustach.To muzycy całego świata wykonują dzieła B.Najwięcej opracowań na chóry orkiestrę A Stonsi????Koleś skacze po scenie
Pokaż odpowiedzi (2)
Q [188.146.***.***] dodano: 26.04.2020, 19:04 #51
Live Aid 85 i wszystko jasne, We Arw The Champions
Pokaż odpowiedzi (2)
Janek [178.37.***.***] dodano: 26.04.2020, 21:14 #54
Only quin i fredi
bolek [37.248.***.***] dodano: 26.04.2020, 22:23 #55
Jaja; dwu starych koni a robią błazenadę ... nie są celebrytami jednego sezonu, bagażem mogliby obdzielić armię rockmanów ...
Mister Gaga [82.113.***.***] dodano: 26.04.2020, 23:10 #56
Co tam jacyś bitelsi, czy roling stonsi, jakiś MaKKartnej czy Dżeger, już niedługo Zenek M. będzie bił wszelkie rekordy popularności, a nie zgnilizna popularna z Zachodu.
Pokaż odpowiedzi (1)
Emil [89.64.***.***] dodano: 27.04.2020, 00:22 #58
Beatlesi to zwykły pop , nigdy nie zagrali profesjonalnego koncertu nie zagrali bluesa , który jest fundamentem w rocku czy wielu innych gatunków muzycznych w których swobodnie poruszali się Stonesi. Słowne przepychanki na przymiotniki są naprawdę żenujące. Lennon i McCartney zawsze zazdrościli Stonesom sławy gdyż sami byli wtłoczeni w infantylny wizerunek ugrzecznionych chłopców. Lennon przez całe lata 70 te bardzo często chodził z koszulką z wizerunkiem Stonesów a w ostatnim wywiadzie ( 40 lat temu ! ) stwierdził ,że jest pod wrażeniem ,że Stonesi są ciągle razem. Poza tym już oficjalnie od końca lat 60 tych Stonesi mają , jako jedyni ,przydomek nadany im przez krytyków i słuchaczy jako the greatest rock and roll band in the world.
Pokaż odpowiedzi (1)
Andy [84.10.***.***] dodano: 27.04.2020, 09:35 #60
słucham Davida Bowiego z Glastonbury i myślę sobie "hłe hłe hłe"
Pokaż odpowiedzi (1)
STRY ZDEZELOWANY WIEŚNIACZYNA LONGIN [165.22.***.***] dodano: 27.04.2020, 12:44 #62
The Beatles = The Rolling Stones. Proste.
Swell [2.247.***.***] dodano: 27.04.2020, 17:40 #63
Ach te porównania! Przecież to tak jakby zapytać żona czy dziwka? Koktajl
Pokaż odpowiedzi (1)
Swell [82.113.***.***] dodano: 27.04.2020, 21:31 #65
Sądzę, że tego typu porównania nie mają sensu i są tylko wymysłem medialnym. Zależy wszystko od nastroju, od potrzeby słuchania tej czy innej muzyki. Dziś mam ochotę na czerwonego, wytrawnego Burgundera, a jutro na Single Malta Glenfiddicha (on the rock, oczywiście). To samo z muzyką :raz Revolver czy Peppera, w inny, bardziej stresujący dzień Klejących paluchów czy Wygnańca... Raz bardziej kolorowo i psychodelicznie, innym razem szorstko i niechlujnie. Dla mnie oba zespoły to ikony rocka, a pytanie, który lepszy ma takie samo znaczenie jak pytanie :co smaczniejsze kawa czy herbata?.. ..
fogertymm [193.35.***.***] dodano: 28.04.2020, 10:05 #66
Queen - gdyby nie wczesna śmierć i legenda Freddy to byłby dość dobry zespół drugoligowy!!!
przeciętny drugoligowy Longin [104.250.***.***] dodano: 28.04.2020, 14:36 #67
Można bredzić jak kowal w gorączce, ale bredzić jak Longin to wyższa szkoła jazdy...
Dario [83.5.***.***] dodano: 01.05.2020, 13:20 #68
Rolling Stonesi niewiele wniesli do świata muzyki a swoim rywalom mogli jedynie sprzęt nosić.