terazmuzyka.pl
Newsy 1001V  
szy | 12 sierpnia 2017
1

Mike Patton po raz pierwszy na scenie z Dead Cross [WIDEO]

Przedwczoraj w Kalifornii po raz pierwszy Mike Patton, wokalista najbardziej znany z Faith No More, wystąpił wraz z zespołem Dead Cross. 

10 sierpnia w Kalifornii po raz pierwszy zagrał na żywo zespół Dead Cross z Pattonem w roli wokalisty. W sieci można zobaczyć cały występ nagrany przez jednego z uczestników. 

Metallica w Carpool Karaoke - zapowiedź odcinka

Dead Cross to supergrupa, w której skład wchodzą perkusista Dave Lombardo (ex-Slayer oraz Suicidal Tendencies, Misfits), basista Justin Pearson (Locust, Retox), gitarzysta Michael Crain (Retox, Festival Of Dead Deer) oraz wokalista Mike Patton, znany z Faith No More oraz wielu, innych projektów (m.in. Tomahawk, Peeping Tom czy Fantomas, w którym grał wspólnie z Lombardo). Ten ostatni członkiem zespołu został w 2016 roku. Patton zastąpił na stanowisku Gabe’a Serbiana. 

Debiutancki album formacji zatytułowany po prostu „Dead Cross” ukazał się na rynku 4 sierpnia 2017 roku nakładem wytwórni Ipecac Recordings, która należy do Pattona. Za brzmienie całości odpowiada słynny producent Ross Robinson, który w przeszłości pracował m.in. z Kornem, Sepulturą czy Deftones.

Poniżej możecie zobaczyć jak Dead Cross prezentuje się na żywo:

Dla mnie to jest tradycyjny album hardcore'owy. Jest bardzo ostry i bezpośredni, wypływający prosto z trzewi. Nie miałem zamiaru grać na klawiszach, dodawać jakiś sampli, ani jakiejkolwiek form związanych z orkiestrą. To było tak: „Po prostu nagrywamy od razu”

- powiedział Patton

Z kolei Dave Lombardo w rozmowie z „Rolling Stone” dodał:

Ten zespół wyzwala moją agresję. Żaden z nas nie boi się niczego, jeśli chodzi o muzykę. Widać to w tej grupie. Wierzę, że jeśli w jednym pokoju spotkają się muzycy, którzy mają wspólną cechę, przenosi to ich na inny poziom. W tym zespole gram mocniej, szybciej, gram z furią, której wymaga ta muzyka. Każdy z muzyków wnosi sporą dawkę intensywności i umiejętności. Praca z nimi jest orzeźwiająca.

Na albumie znalazło się 10 premierowych kompozycji. Oto tracklista:

  1. Seizure and Desist 
  2. Idiopathic 
  3. Obedience School 
  4. Shillelagh 
  5. Bela Lugosi’s Dead 
  6. Divine Filth 
  7. Grave Slave 
  8. The Future Has Been Cancelled 
  9. Gag Reflex 
  10. Church of the Motherf*****s
Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
kris [88.156.***.***] dodano: 22.08.2017, 10:39 #1
Szkoda,że Mike poszedł w stronę takiego hałaśliwego wrzasku. Powinien jeszcze śpiewać-jak na Real Thing i Angel Dust
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group