terazmuzyka.pl
Newsy 1580V  
mg | 14 stycznia 2020
0

Mike Portnoy: Wiedziałem o chorobie Neila Pearta od dwóch lat

Choć informacja o śmierci Neila Perta była dla wielu szokiem, osoby znajdujące się w bliskich relacjach z perkusistą wiedzieli o jego chorobie od dłuższego czasu.

Neil Peart, wieloletni perkusista Rush, zmarł 7 stycznia 2020 roku w wieku 67 lat po kilkuletniej walce z nowotworem mózgu. Jak nietrudno się domyślić, pewna wąska grupa osób związanych z muzykiem wiedziała o jego chorobie i trudnej walce, którą toczył przez ostatnie kilkanaście miesięcy.

Metallica, Black Sabbath, Foo Fighters i inni wspominają Neila Pearta

W tym gronie znajdował się Mike Portnoy, który przyznał to w wywiadzie w SiriusXM:

Tak, wiedziałem od około dwóch lat i trzymałem to w tajemnicy. To było coś, co on i wszyscy w jego otoczeniu trzymali w tajemnicy. Chodziło o zachowanie prywatności. Taki był właśnie Neil – bardzo dbał o swoją prywatność.

Jeszcze przed śmiercią legendarnego perkusisty Rush chodziły słuchy, że to właśnie Portnoy może zastąpić go w słynnym zespole i wyruszyć w trasę koncertową. Były muzyk Dream Theater zdementował wówczas te doniesienia:

Hahahaha, wszyscy mi to przysyłają. Jakaś strona opublikowała fałszywy artykuł, mówiący, że w 2020 roku dołączę do Rush na trasę z okazji 40-lecia „Permanent Waves”. Nawet stworzyli moje fałszywe konto na Twitterze.

To byłoby wspaniałe, zupełnie hipotetyczne, marzenie i z pewnością zgodziłbym się bez wahani, ale niestety nie jest to prawda. Choć to fajny pomysł.

Neil Peart dołączył do Rush w 1974 roku, zastępując na perkusji Johna Rutseya. Znany był nie tylko z niezwykłych umiejętności perkusyjnych, ale też był twórcą niemal wszystkich tekstów Rush, które charakteryzował analityczny, refleksyjny i czasem filozoficzny ton.

To właśnie po decyzji muzyka o emeryturze zespół zawiesił działalność. W swojej karierze nagrali niemalże dwadzieścia studyjnych wydawnictw, wśród których znalazły się ponadczasowe klasyki rocka progresywnego – chociażby kultowy już album „2112”. Choć grupa chętnie koncertowała po całym świecie, nigdy nie pojawiła się w Polsce.


REKLAMA

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group